Medicininė detoksikacija nuo alkoholio

Supraskite, kas yra medicininė detoksikacija, kaip ji veikia ir ko tikėtis detoksikacijos metu.

Medicininė detoksikacija, arba medicininė detoksikacija, yra esminis pirmasis žingsnis gydantis nuo priklausomybės narkotikams ar alkoholiui. Kadangi alkoholio abstinencijos būklė, kai ji yra sunki, kelia pavojų gyvybei, medicininė detoksikacija nuo alkoholio yra būtina. Medicininė narkotikų detoksikacija skiriama tiems, kuriems yra fizinių ir psichologinių priklausomybės nuo psichoaktyviųjų medžiagų požymių.

Jei manote, kad turite narkotikų ar alkoholio vartojimo problemų, medicininės detoksikacijos programa gali padėti užsitikrinti sveikesnę ateitį. The Recovery Village medicininės detoksikacijos programa suteikia pagrindą naujiems ir sveikiems įpročiams kurti. Kad ir kur pradėtumėte sveikti, susipažinę su detoksikacijos programų ypatumais, galėsite rasti geriausiai jūsų poreikius atitinkančią programą.

Kas yra medicininis detoksas?

Gali būti, kad girdite žodį „detoksikacija“, kuriuo apibūdinamas organizmo valymas nuo nesveiko maisto. Tačiau kas yra medicininė detoksikacija ir kuo ji skiriasi nuo mums įprasto šios sąvokos supratimo?

Medicininė detoksikacija reiškia toksinių, priklausomybę sukeliančių medžiagų atsikratymą iš organizmo prižiūrint licencijuotų medicinos specialistų komandai. Šiai komandai paprastai vadovauja gydytojas, o ją sudaro slaugytojos, klinikinis personalas ir terapeutai. Kai kuriose gydymo įstaigose detoksikacijos metu medicininei priežiūrai teikti pasitelkiamas pažangios praktikos personalas, pavyzdžiui, slaugytojų praktikai ar gydytojo padėjėjai.

Kaip ir diabetas, astma ar reumatoidinis artritas, priklausomybė yra lėtinė būklė, kuri kartais paūmėja, bet gali būti valdoma. Medicininė detoksikacija priklausomybės atveju atlieka panašų vaidmenį kaip ir ligoninės skubios pagalbos skyrius, valdantis ilgalaikes medicinines ligas. Medicininė detoksikacija priklausomybei gydyti, kaip ir apsilankymas greitosios pagalbos tarnyboje dėl astmos priepuolio, stabilizuoja ūminį lėtinės ligos paūmėjimą, bet nekeičia ilgalaikės jos eigos.

Daugumai žmonių, kurie nori gydytis nuo narkotikų ir alkoholio stacionare ar stacionare, medicininė detoksikacija yra prioritetinė ir atliekama gydymo pradžioje. Nors vien tik medicininė detoksikacija nelaikoma gydymu nuo priklausomybės, asmenys, baigę medicininę detoksikaciją, dažniau ilgiau lieka gydytis ir ilgiau būna blaivūs.

Kada būtina medicininė detoksikacija

Taigi, jei priklausomybė yra lėtinė būklė, kaip žinoti, kada reikalingas skubus gydymas, pavyzdžiui, medicininė detoksikacija? Kaip žinoti, kam reikia medicininės detoksikacijos?

Priklausomybių turintys asmenys, kurie mano, kad jiems gresia fizinė priklausomybė nuo medžiagos, yra kandidatai į medicininę detoksikaciją. Fizinė priklausomybė nuo medžiagos labiausiai tikėtina, jei turite:

 • reguliariai vartojate medžiagą dideliais kiekiais
 • Ilgą laiką vartojote medžiagą
 • Laikui bėgant patyrėte silpnėjantį poveikį vartojant tą patį medžiagos kiekį
 • Reikėjo vis didesnio medžiagos kiekio įprastam poveikiui pasiekti
 • Reguliariai troškote medžiagos, kai neturite galimybės jos gauti
 • Bandėte mesti vartoti medžiagą ir supratote, kad negalite to padaryti be pagalbos

Asmenys, turintys psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo sutrikimų, dažniausiai kreipiasi dėl medicininio detoksikacijos gydymo, kai kyla pavojus, kad jie gali patirti abstinencijos nuo narkotikų ar alkoholio simptomus. Kartu su tolerancija (poreikis vartoti didesnį narkotiko kiekį tam tikram poveikiui pasiekti) abstinencijos simptomai rodo, kad organizmas tapo fiziškai priklausomas nuo medžiagos. Kiekvienai medžiagai būdingas abstinencijos simptomų modelis, kurį sukelia cheminis poveikis organizme, atsirandantis sumažinus arba visiškai nutraukus medžiagos vartojimą.

Narkotikai, kuriems reikia medikų pagalbos detoksikacijos metu

Tapus priklausomam nuo bet kurios iš toliau išvardytų medžiagų, reikia įvertinti ir gydyti galimus abstinencijos simptomus:

Išblaivinimas nuo alkoholio

Alkoholis stabdo centrinės nervų sistemos veiklą organizme, kuri tiesiogiai kontroliuoja automatizuotas organizmo funkcijas, pavyzdžiui, temperatūros, širdies ritmo, kraujospūdžio, reakcijos į stresą ir motorinių judesių reguliavimą.

Taigi, alkoholio vartojimo nutraukimas gali sukelti tokius simptomus:

 • pakilusią kūno temperatūrą
 • Padidėjęs širdies susitraukimų dažnis
 • aukštas kraujospūdis
 • Nerimas
 • drebulys
 • Pykinimas arba vėmimas
 • Haliucinacijos
 • Traukuliai

Sunkiausia alkoholio abstinencijos forma gali kelti pavojų gyvybei, o jos simptomai gali būti traukuliai ir haliucinacijos. Pavojingiausia alkoholio abstinencijos forma – delyrinis drebulys – nesikišus gali būti mirtina.

Ko tikėtis medicininės detoksikacijos metu

Medicininės detoksikacijos metu klinikinis personalas padeda pritaikyti priežiūrą prie kiekvieno asmens poreikių. Siekiant užtikrinti, kad šie poreikiai būtų patenkinti, klientams atliekami išsamūs vertinimai, kurių metu gydytojai tikrina:

 • narkotikų ir alkoholio vartojimo sutrikimus
 • gretutinius sutrikimus
 • medicininės būklės
 • psichologinius veiksnius
 • abstinencijos rizika

Po įvertinimo jūsų komanda parengs individualų gydymo planą, kurį gali sudaryti vaistai abstinencijos simptomams palengvinti. Pavyzdžiui, jei jaučiate raumenų skausmus, gali būti skiriama paracetamolio.

Kiek laiko truks medicininė detoksikacija, priklauso nuo abstinencijos simptomų, ligos istorijos ir narkotinių medžiagų vartojimo. Šis procesas yra individualus, ir kai kuriems žmonėms medicininės detoksikacijos prireikia mažiau laiko nei kitiems. Pavyzdžiui, vidutinė alkoholio detoksikacijos trukmė svyruoja nuo dviejų iki aštuonių dienų. Tačiau opioidų detoksikacija gali trukti daug ilgiau, kartais nuo 0 iki 120 dienų.

Detoksikacijos metu vartojami vaistai

Detoksikacijos metu kai kuriems klientams gali būti naudinga vartoti vaistus nuo priklausomybės, kurie palengvina abstinencijos simptomus arba sumažina potraukį. Tačiau svarbu prisiminti, kad šie vaistai skiriami kiekvienam pacientui atskirai, gavus medicinos specialisto leidimą.

Kiek laiko trunka medicininė detoksikacija?

Detoksikacijos trukmė ir intensyvumas priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant:

vartojamos medžiagos rūšies: Vartojama medžiaga pirmiausia lemia, kaip atrodys abstinencijos sindromas. Pavyzdžiui, alkoholio abstinencija gali pasireikšti praėjus vos kelioms valandoms po paskutinio gėrimo ir gali prireikti kelias dienas trunkančio pakaitinių vaistų vartojimo mažinimo.

Vartojimo trukmė ir dažnumas: Kuo ilgiau asmuo vartoja medžiagą, tuo didesnė tikimybė, kad pasireikš fizinės priklausomybės poveikis. Taip pat kuo dažniau asmuo vartoja, tuo didesnė tikimybė, kad išsivystys fizinė priklausomybė nuo medžiagos. Nuo tokių narkotikų kaip benzodiazepinai ir opioidai fizinė priklausomybė gali išsivystyti vos per šešias ar aštuonias savaites, jei jie vartojami reguliariai ir dažnai.

Ar medicininė detoksikacija yra saugi?

Kai asmuo patiria narkotinių medžiagų abstinenciją, medicininė detoksikacija yra saugi ir veiksminga šalinant medžiagas iš organizmo. Kiekvieną proceso etapą prižiūri gydytojo vadovaujama medicinos komanda, sudaryta iš patyrusių slaugytojų ir klinikinio personalo, apmokyto gydyti ir valdyti priklausomybes. Daugelio medžiagų vartojimo nutraukimas gali sukelti širdies ritmo, kraujospūdžio ir temperatūros svyravimus, todėl slaugos personalas atidžiai stebi šiuos gyvybiškai svarbius požymius. Saugi medicininė detoksikacija vyksta licencijuotoje įstaigoje, kurioje medicininę priežiūrą vykdo patyrę ir rūpestingi darbuotojai.

Kiti žingsniai po detoksikacijos

Veiksminga reabilitacija nuo narkotikų ir alkoholio padeda spręsti fizinius ir psichologinius priklausomybės aspektus. Medicininė detoksikacija sprendžia priklausomybės fizinių pasekmių problemą, todėl ji negali pakeisti natūralios priklausomybės eigos. Medicininė detoksikacija yra veiksmingiausia kaip didesnės gydymo programos, kurioje sprendžiamos pagrindinės emocinės, dvasinės ir elgesio priežastys, sudedamoji dalis. Pacientai, kuriems taikoma medicininė detoksikacija, paprastai iš karto pereina prie stacionaraus arba dalinio hospitalizavimo gydymo.

Išblaivinimo paslaugos

Ieškodami medicininės detoksikacijos įstaigos, greičiausiai ieškosite artimiausių galimybių internete. Tačiau ką tada daryti? Kaip sužinosite, kurią programą pasirinkti? Kaip rasti patikimą medicininės detoksikacijos centrą? Visą informaciją rasite: Išblaivinimas svetainėje.