Medienos impregnantas: patarimai, kurie leis tinkamai impregnuoti medinį namą

Tikriausiai daugelis norėtų turėti nuosavą namą, jį prižiūrėti, vasarą leisti laiką nuosavame kieme, neturėti triukšmą keliančių kaimynų. O jei dar namas būtų medinis, tikriausiai būtų pats geriausias galimas variantas, nes kaip žinia, mediena nėra kenksminga gamtai, ji gerai praleidžia orą, bei pasižymi patvarumu. Tačiau turint tokį namą, reikia nemažai žinių, kurios padėtų jį išlaikyti kaip įmanoma ilgiau tinkamą gyvenimui, tad vienas iš svarbiausių darbų, kurį reikėtų atlikti yra impregnavimas. Tad būtent apie tai papasakosime šiame straipsnyje.

Kada turėtų būti naudojamas medienos impregnantas?

Medienos impregnantas pastatytam namui turėtų būti naudojamas kaip įmanoma greičiau, kad išoriniai veiksniai negalėtų jo pažeisti. Jeigu tai naujai pastatytas namas, o ne perpirktas iš kitų asmenų, tuomet specialistai naudoti impregnantą pataria 3 kartus. Pirmąjį kartą jį reikėtų impregnuoti iš karto, antrąjį kartą po pusmečio ir trečiąjį kartą po metų. O vėliau reikėtų atsižvelgti į situaciją, nes kiekvienos firmos impregnantas yra skirtingas ir atnaujinti šiuos darbus galima skirtingu metu. Jeigu pasirenkama iš tiesų kokybiška priemonė, tai atnaujinimo gali nereikėti ir 20 metų. Atliekant tokius darbus taip pat svarbu atkreipti dėmesį į aplinkos orus, jeigu yra didelė drėgmė, tokius darbus patartina atidėti, nes tokiu būdu gali atsirasti daug pažeidimų, be to, labai svarbu, kad oro temperatūrą nebūtų žemesnė, nei kad 5 laipsniai šilumos.

Kaip turi būti paruošiamas namas?

Labai svarbu žinoti, kad ne tik tinkamas priemonių pasirinkimas, bet ir namo paruošimas gali lemti pačius geriausius rezultatus. Tad rąstinio namo nereikėtų šlifuoti, nes tokiu būdu bus sukuriama geresnė sienų apsauga ir impregnantas geriau įsigers į medieną. Tačiau prieš pradedant apsaugos darbus, medieną būtina nuplauti ir tinkamai išdžiovinti. To nepadarius, geriausio rezultato nereikėtų tikėtis. Jeigu medienoje pastebėtos kitokios spalvos dėmės, jas rekomenduojama pašalinti, nes galutiniame rezultate, jei namas bus dažomas, tos dėmes gali išlįsti ir gadinti visą bendrą  vaizdą.

Kaip išsirinkti tinkamą medienos impregnantą?

Pradedant žvalgytis, koks impregnantas medienai gali tikti, tikėtina, kad susisuks galva, nes pasirinkimų yra iš tiesų labai daug. Pirmiausia reikėtų atsižvelgti į biudžetą, kurį galima sau leisti, nes šios priemonės gali kainuoti įvairiai. Bet svarbu prisiminti ir tai, kad pasirinktas pigesnis variantas gali būti ne toks kokybiškas, nei brangesnis ir atnaujinimo darbus reikės atlikti žymiai greičiau. Kitas dalykas, į ką verta atkreipti dėmesį yra tas, kad ar norint impregnuoti sienas norima iš karto pakeisti jų spalvą ar ne. Nes šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti impregnantus su spalva ir vienu kartu impregnuoti ir dažyti. Dar vienas dalykas, į ką svarbu atkreipti dėmesį, yra kokiu pagrindu pagaminta minėtoji medžiaga.