Medžių pjovimas: ką daryti su likusiais kelmais?

Likusio kelmo gręžimas ir pašalinimas kartais gali būti sudėtingesnis procesas nei pats medžių pjovimas, nes tam yra reikalinga speciali technika. Juk reikia panaikinti ne tik tai, kas yra matoma plika akimi, bet ir tas vietas, kurių įžiūrėti tiesiog nėra įmanoma. Šiuo atveju šaknis, kurias pašalinus ir užpildžius galima padaryti taip, kad atrodytų, jog jokio medžio ten apskritai niekada nebuvo.

Aišku, kad pasitarus su apželdinimo specialistais galima padėti žemei atsigauti nuo medžio netekimo ir suformuoti tokį vaizdą, kuris bus mielas akiai. Žinoma, kad gali tekti paaukoti gėles ir kitus ten augusius augalus, nes jie paprasčiausiai nebegaus tokio didelio kiekio saulės šviesos. Tai reiškia, jog greičiausiai ten samanėlės jau nebeaugs. Pradžioje geriausia pamastyti ne apie kitų augalų sodinimą, o paprasčiausią veją ar tiesiog velėną, nes tai reikalauja mažiau dėmesio.

Ir tikrai nėra svarbu ar yra kreipiamasi į sodininkystės specialistus ar viską norėsite sutvarkyti patys, tačiau iššūkių, kuriuos palieka medžių pjovimas tikrai netrūks, nes skylė po kelmo rovimo vis tiek išliks. Niekada nerekomenduojame sodinti kitų augalų tol, kol visi medžio likučiai dar nėra pašalinti. Kelmas yra tikras įvairių ligų ir vabzdžių magnetas, kuris gali neigiamai paveikti visą sodą. Norint pasinaudoti buvusiais medžio teiktais privalumais dirvožemiui, visą ten buvusią žemę sumulčiuoti ir panaudoti jį kitose kiemo vietose.

Nepamirškite:

Taip pat nėra rekomenduojama sodinti kito medžio į buvusio vietą ir nesvarbu, kad kelmas buvo pilnai pašalintas. Toje vietoje bus netinkamas vandens ir nitratų kiekis naujam sodinukui, todėl jį reikėtų sodinti bent kelių metrų atstumu nuo senojo kelmo. Geriausia į tą vietą bandyti įterpti tuos augalus, kurie neturi gilių šaknų, pavyzdžiui, veją.

Beveik visais atvejais yra rekomenduojama samdyti specialistus, kurie medžių pjovimą tikrai išmano. Nes netinkamai pašalintas kelmas gali atsiliepti per nemažą laiko tarpą. Jie turi tinkamą įrangą ne tik kirtimui, bet ir po to likusios aplinkos sutvarkymui.

Plačiau apie tai pasiskaityti galima čia https://arbora.lt