Oras oras šildymo sistema namams: ką reikėtų žinoti?

Lietuvoje šildymo sezonas gana ilgas, todėl labai svarbu namams pasirinkti patikimą į kokybišką šildymo sprendimą. Šiuo metu vienas populiariausių pasirinkimų – oras oras šildymo sistema. Tai šiuolaikiška, moderni, lengvai valdoma ir patikima sistema, kuri pasirūpins, kad namuose būtų pakankamai šilta ir jauku.

Kaip veikia oras oras sistema?

Tai vienas moderniausių sprendimų šildymui. Oras oras sistemą dažniausiai sudaro šilumos siurblys, kuris yra montuojamas patalpoje, o taip pat ir papildomas sieninis blokas, kuris turėtų būti montuojamas patalpų išorėje. Sistema susijungia vamzdeliais. Galinis blokas ima orą iš aplinkos, sistemoje jį sušildo ir perduoda į patalpą. Taip patalpa yra šildoma.

Labai dažnai oras oras šilumos siurbliai painiojami su oras vanduo sistema, nes jai taip pat yra reikalingas papildomas sieninis blokas. Tačiau verta žinoti, kad oras oras sistema neruošia karšto vandens ir jo netiekia radiatoriams ar grindų sistemai. Tai atlieka oras vanduo sistema, kuri yra kiek sudėtingesnė.

Kokie yra sistemos privalumai?

Oras oras šildymo sistema yra geras pasirinkimas, nes ji lengvai pritaikoma ir gali pasitarnauti labai įvairiais atvejais. Labai dažnai ši sistema pasirenkama kaip pagrindinis šildymo sprendimas mažose patalpose. Taip pat tai geras pasirinkimas tuo atveju, jeigu namuose nėra galimybės prisijungti prie centrinės šildymo sistemos. Labai dažnai oras oras šildymo sistema pasirenkama ir kaip papildomas šildymo šaltinis.Pavyzdžiui, jeigu namai šildomi radiatoriais arba šildomų grindų sistema, oras oras šilumos siurblys gali būti kaip papildomas šildymo sprendimas. Juo galite naudotis tarpuose tarp šildymo sezonų: anksti rudenį ir vėlai pavasarį, kai patalpos nešildomos, bet kartais norisi daugiau šilumos.

Svarbiausias sistemos privalumas – tai šiuolaikiškas ir modernus sprendimas. Oras oras šildymo sistema yra paprastai montuojama ir darbai atliekami gana greitai. Tą pačią dieną galite jau naudotis šia sistema. Prireikus, ji gali šildyti ne vieną, o kelias patalpas vienu metu.

Be to, ši sistema labai patogiai valdoma. Ją galite valdyti su pulteliu arba programėle išmaniajame įrenginyje. Tai suteikia galimybę sistemą įjungti ir nebūnant namuose. Pavyzdžiui, vykstant iš darbo, galite iš karto nustatyti, kad sistema pašildytų patalpas į reikiamos temperatūros. Grįžę jau mėgausitės šiltais namais.

Be to, labai svarbu žinoti, kad kokybiška šildymo sistema oras oras yra geras sprendimas namuose ne tik žiemą, bet ir vasarą. Šiuolaikiniai šilumos siurbliai gali ne tik šildyti, bet ir vėsinti orą. Todėl toks sprendimas bus labai naudingas, jeigu vasarą kartais norisi namuose daugiau vėsumos. Priklausomai nuo pasirinktos sistemos, gali būti funkcionalumas, kuriame galite iš anksto numatyti, kokią oro temperatūrą reikėtų patalpose palaikyti žiemą, o kokią – vasarą.

Kaip išsirinkti geriausią?

Kokia oras oras šildymo sistema geriausia tiks Jums, priklauso nuo Jūsų namų ploto ir Jūsų poreikių. Rinktis sistemą reikėtų apgalvoti, kiek patalpų jai reikės šildyti. Svarbiausia pasirinkti tinkamą galingumą ir funkcionalumą. Skirkite laiko išanalizuoti šiuo metu rinkoje esamus pasiūlymus ir nepamirškite, kad pirmiausia reikia rinktis ne kainą, o kokybę.