Oro kondicionieriai: sužinokite apie juos daugiau

Užtikrinti tinkamą orą namuose padeda oro kondicionieriai. Jie ne tik puikiai atvėsina orą vasaros laikotarpiu, bet puikiai gali praversti ir žiemos sezonu, nes jie gali ir sušildyti namų orą. Tad turint tokį prietaisą namuose lengvai galėsite valdyti temperatūrą pagal savo norus. Tad, ko galbūt nesate girdėję apie oro kondicionierius, papasakosime šiame straipsnyje.

Oro kondicionierių veikimas

Šių aparatų veikimo principas yra toks pat, nors jų gali būti pačių įvairiausių rūšių. Oro kondicionieriuose yra sumontuoti atitinkami mazgai, kurie jo viduje cirkuliuoja specialias dujas. Vėdinimo principas veikia taip, kad jis į save įtraukia šiltą orą, teka pro specialią angą, kuri yra užpildyta freonu ir taip šiltas oras yra atvėsinamas iki norimos temperatūros ir paleidžiamas į namų orą, taip palaipsniui jį vėsindamas. Šildymo principas yra toks, kad šaltas oras patekęs į kondicionierių patenką į angą, kurioje yra sumontuota speciali spiralė, kuri šildo vėsų orą ir vėliau jį išpučia į namų aplinką ir taip pamažu yra šildomas namų oras. Oro kondicionierių rūšių yra pačių įvairiausių, tai yra mobilūs, kasetiniai, sieniniai ir kiti, bet jie visi panašiai veikia tokių pačiu principu.

Kodėl verta jį turėti namuose?

Dažniausiai oro kondicionierius yra įsigyjamas tada, kai namuose nebetenkina esama temperatūra, tai yra arba ji yra per vėsi arba vasarą per šilta. Netinkama oro temperatūra gali būti ne tik nekomfortiška, bet neretai sukelti ir įvairių sveikatos problemų. Todėl norint to išvengti pravartu turėti šį įrenginį. Kadangi jų yra pačių įvairiausių modelių, tad juos nesunkiai galima prisiderinti prie namų. Daugelis mano, kad oro kondicionieriai turi tik vienintelę funkciją, tai yra šaldyti orą namuose, todėl kartais nusprendžia, kad į tokį prietaisą neverta investuoti, nes jis realiai bus naudojamas tik keletą mėnesių per metus. Tačiau, kaip ir minėjome anksčiau, jis gali teikti ir šildymo funkciją, todėl įrenginys gali būti naudojamas ištisus metus.

Kokie yra oro kondicionierių tipai ir kuo jie ypatingi?

Išskirsime pagrindinias oro kondicionierių kategorijas ir papasakosime apie jų privalumus:

  1. Sieniniai. Tai turbūt viena iš populiariausių šių prietaisų rūšių. Jį sudaro du blokai, tai yra vidinis ir išorinis. Vidinis blokas montuojamas patalpų viduje, o išorinis – lauke. Tokio tipo oro kondicionieriai gali atvėsinti arba sušildyti labai dideles patalpas. Jo privalumai tokie: patogiai valdomas, nesudėtingas montavimas, tylus veikimas.
  2. Kasetiniai arba dar kitaip vadinamo lubiniai. Jie dažniausiai montuojami biuruose. Įrenginiai nereikalauja daug vietos ir puikiai gali prisitaikyti prie interjero.
  3. Konsoliniai. Šių oro kondicionierių tipas montuojamas prie grindų arba prie lubų. Jie taip pat dažniausiai montuojami ne gyvenamose patalpose. Šio tipo įrenginių privalumas tas, kad turi didelę galią, energetinis efektyvumas.
  4. Mobilūs. Juos praktiškai gali turėti bet kas, tad jie puikiai tinka tiek biurams, tiek gyvenamiesiems namas. Jų mobilumas leidžia pastatyti ten, kur jums reikia. Palyginus su kitais, jų kaina yra žymiai mažesnė.