Pajamų deklaravimas užsienio lietuviams. Norvegija

Kiekvienais metais, dirbantis žmogus turi deklaruoti per pastaruosius metus gautas pajamas. Atlikus šį procesą, bus galima matyti visą aktualią informaciją, kiek asmuo sumokėjo mokesčių, kiek gavo pajamų ir panašiai. Tikrai labai dažnu atveju tinkamai deklaravus pajamas, yra labai didelė tikimybė, kad tam tikra suma jums turės būti grąžinta. Kuomet gerai suprantame kalbą, kuria deklaruojame pajamas, suprantame tos šalies įstatymus, viską padaryti yra daug paprasčiau, tačiau jeigu dirbate ir gyvenate užsienio šalyje, visas procesas gali pasirodyti ir būti kur kas sudėtingesnis. Tad ką reikėtų žinoti apie pajamų deklaravimą Norvegijoje, norime papasakoti daugiau šiame straipsnyje.

Būdai, kuriais galima deklaruoti gautas pajamas Norvegijoje

Būdų, kaip galima deklaruoti savo pajamas Norvegijoje, yra tikrai ne vienas. Būtent todėl, kiekvienas dirbantis žmogus gali pasirinkti sau tinkamą ir priimtiną būdą:

  • Viską galite atlikti savarankiškai. Paprastai, dokumentus galite rasti ir užpildyti internetu arba nuvykus į tam tikras įstaigas. Tačiau, labai svarbu žinoti, kad ne visais atvejais tai gali būti lengvas procesas, ypač tada, jei iš užsienio šalies grįžote į Lietuvą. Daugiau keblumų gali sudaryti ir tai, kad ne visose situacijose yra suprantama norvegų kalba, o tokioje srityje ji yra pakankamai specifiška.
  • Galite kreiptis į šios srities specialistus, kurie pagal visą pateiktą informaciją galės teisingai užpildyti pajamų deklaraciją. Tai yra vienas paprasčiausių būdų, kai nenorite patys rūpintis dokumentų tvarkymų arba tiesiog neturite laiko šiam procesui.  Tam tikrais atvejais, norint viską teisingai pateikti galite užtrukti visai ikgą  laiko tarpą.

Deklaruoti savo pajamas – privaloma?

Tikrai nereikia galvoti, kad pajamų deklaravimas yra tik Lietuvoje. Tokia pareiga yra daugelyje valstybių, todėl nuo deklaravimo pabėgti neįmanoma. Šis procesas  yra privalomas, nes taip galite pasižiūrėti, kiek per ataskaitinius metus uždirbote, kiek ir kokių mokesčių sumokėjote. Jei tai yra didesnė suma, nei kad jums reikėjo, vadinasi, permoką galėsite susigrąžinti. Taip pat,  verta nepamiršti ir to, kad yra ir kitų atvejų, kada mokesčių grąžinimas Norvegijoje jums priklauso. Todėl paprastai tuo verta pasinaudoti, nes tai išties gali būti naudinga žvelgiant finansiniu atžvilgiu.

Ar pajamų deklaravimas Norvegijoje yra sudėtingas?

Kiekvienas pajamų deklaravimą gali suprasti skirtingai, todėl sunku atsakyti ar tai yra sudėtinga. Jeigu ten gyvenate jau 10 metų ir tokį darbą darote kiekvienais metais, tuomet  galbūt tai nebus sudėtingas ir daug žinių reikalaujantis procesas.  Tačiau, jeigu su pajamų deklaravimu Norvegijoje susiduriate pirmą kartą, viskas gali atrodyti pakankamai sudėtinga ir neįmanoma, todėl tokiais atvejais visada pravartu kreiptis pagalbos į specialistus.