Patarimai, pagal ką reikėtų rinktis fotelius namams

Patarimai, pagal ką reikėtų rinktis fotelius namams

Pagaliau išaušo ta diena, kai atėjo metas atsinaujinti baldus. Jau daugmaž įsivaizduojate kaip atrodys jūsų svetainė, kokios vyraus spalvos, kur bus kabinamos naujos lentynos ir panašiai. Tačiau kalbant apie baldus, o konkrečiai apie fotelius, gali iškilti daug klausimų, kaip juos reikėtų derinti prie viso interjero, o galbūt nereikėtų laikytis jokių taisyklių ir pirkit tokius, kurie yra gražūs. Tad būtent šiame straipsnyje ir papasakosime kelias taisykles, kuriomis verta vadovautis, renkantis fotelius. Netinkamai parinkti baldai gali pagadinti interjerą.

Fotelių forma

Kadangi fotelių paklausa yra labai didelė, tai natūralu, kad jų galima rasti pačių įvairiausių, tad derinant jų formą prie kambario, verta apsvarstyti šiuos dalykus:

  • Kambario dydis. Nuo to priklauso, kokios formos galima juos rinktis. Jeigu kambarys yra nedidelis, tai tuomet jį reikia išpildyti taip, kad liktų pakankamai erdvės. Tad tokiu atveju, foteliai galėtų būti mažesnį, užapvalinti, be stačių kampų. Jei kambarys didesnis, tuomet jie gali būti masyvūs ir patogūs.
  • Kokios formos vyrauja kambaryje. Jeigu namuose tiek sofa, tiek lentynos ar kiti daiktai yra aptakūs, neturintys aštrių kampų, tad ir fotelius galite rinktis panašius į juos. Taip namuose lengviau sukursite visumą.
  • Kokioje kambario vietoje jis stovės. Jeigu jis bus tokioje vietoje, kur daug vaikštoma arba jis bus pastatytas arti spintelės, kur dažnai reikės varstyti dureles, tuomet jis turėtų būti mažesnis, siauresnis, kad nebūtų sudaroma kliūtis.

Stilistika ir spalva

Derinant naujus fotelius kambaryje, nereikėtų pamiršti, kad jie gali puikiai derėti su kitais kambaryje esančiais baldais. Tad jei namuose arba tame kambaryje vyrauja modernus stilius, tai ir fotelis neturėtų būti didelis. Geriau rinktis mažesnį, su minimalistinėmis detalėmis. Jeigu namuose vyrauja tik viena ar kelios spalvos ir jūs mėgstate eksperimentuoti, tada galite rinktis visai kitokios spalvos. Taip fotelis taps ne tik poilsio vieta, bet ir puiki kambario detalė. Jeigu ryškių spalvų nenorite ir svajojate apie įprastą stilių, tuomet foteliai gali būti derinami prie sofos, užuolaidų ar kitų kambario detalių spalvų.

Fotelių medžiaga

Renkantis baldus, visada dėmesį kreipkite ir medžiagoms. Šiais laikais jų gali būti pačių įvairiausių, tad ir jas reikėtų rinktis pagal savo gyvenimo stilių. Jeigu namuose laikote gyvūnus, kurie nemažai šeriasi, tuomet reikėtų rinktis tokią medžiagą, nuo kurios lengva nuvalyti gyvūnų plaukus. Jeigu namuose gyvena maži vaikai, tada medžiaga turėtų būti tokia, kuri yra atspari skysčiams ir lengvai valytųsi nuo įvairių dėmių.