Vasaros metu tiek vyrai, tiek moterys dažniausiai kasdienai renkasi atvira avalynę. Tai yra įvairios basutės, tapkės bei sandalai. Kadangi juos dėvint dažniausiai nesideda kojinių, žinoma, kad matomi pėdų odos pažeidimai, kurie ne tik atrodo neestetiškai, tačiau ir signalizuoja apie labai rimtas sveikatos problemas.
Dažniausiai vizualiai matyti nagų grybelis, nuospaudos, bėrimai. Kovoti su jais nėra sunku. Svarbiausia naudoti medicinines priemones, o ne liaudies patarimus.
Plačiau apie pėdų ligų gydymą pasakoja medikas Paulius.
Nagų grybelio problema
Kojų grybelis, dar vadinamas onichomikoze – grybelinė infekcija, kuri pažeidžia kojų nagus ir odą. Tai dažna liga, kuri gali sukelti nagų spalvos pakitimą, sustorėjimą ir trapumą. „Kojų grybelis gali būti užkrečiamas ir gali būti perduodamas tiesioginio kontakto su užsikrėtusiu asmeniu arba užterštais paviršiais būdu“,– pasakoja Paulius.
Kojų grybelio požymiai:
- Nagų spalvos pakitimas (jie gali tapti geltoni, balti, rudi ar juodi)
- Nagų sustorėjimas
- Nagų trapumas ar trupėjimas
- Nagų atsiskyrimas nuo nago guolio
- Odos niežulys, pleiskanojimas ar paraudimas tarp kojų pirštų
Kojų nuospaudos – gana dažnos
Ne tik odos grybelis, tačiau ir nuospaudos labai dažnai vasaros metu, kai pėdos yra atidengiamos, kelia diskomfortą.
„Nuospaudos – tai suragėję odos sluoksniai, susidarantys ant rankų, pėdų ir nuolatinio spaudimo ar trinties veikiamose vietose. Jos gali būti skausmingos ir nepatrauklios“,– detalizuoja Paulius. Dažniausiai nuospaudos atsiranda ant pėdų, ypač ant kulnų, pirštų galiukų ir pėdų priekinės dalies.
Kojų nuospaudų gydymas – irgi nėra sudėtingas. Svarbiausia yra negyventi su jomis. Nors gali atrodyti, kad jos tik negražiai atrodo, tačiau ilgainiui tikrai gali sukelti labai didelius skausmus. Dėl to geriausia yra nelaukti ir kuo greičiau imtis gydymo metodų, kurie leis susigrąžinti gražias pėdas.
Gražios kojos gali suteikti daugiau pasitikėjimo savimi. Svarbiausia, kad tokias turėti – nėra sudėtinga. Reikia tik žinių ir… šiek tiek meilės