Pleiskanos – kaip jomis atsikratyti?

Pleiskanos – tai ganėtinai nemaloni ir varginanti problema. Jų atsiradimą gali lemti nemažai skirtingų priežasčių. Visgi, pleiskanos neretai apsunkina kasdienybę, mažina pasitikėjimą savimi, verčia vengti aplinkinių. Tad kaip jomis atsikratyti?

Kodėl atsiranda pleiskanos?

Pleiskanos gali atsirasti dėl ganėtinai skirtingų priežasčių. Neretai tai būna susiję su hormonų pusiausvyros sutrikimais arba netinkama plaukų priežiūra. Pleiskanojimą taip pat gali iššaukti stresas, prasta mityba, vitaminų stoka, kai kurios odos ligos. Dažniausiai su jomis susiduriama sergant žvyneline ar ichtioze. 

Pleiskanų rūšys

Pleiskanos gali būti skirstomos į 2 pagrindines rūšis. Tai – sausos ir riebios. Pirmuoju atveju, dažniausiai susiduriama su plonais bei balkšvais žvyneliais. Įprastai jie neprilimpa prie galvos odos. Jeigu kartu su šiais atsiranda ir paraudimas, tikėtina, jog susidūrėte su psoriaze. Kita vertus, riebios pleiskanos beveik visuomet prilimpa prie galvos odos. Neretai kartu su jomis pasireiškia ir niežėjimas. Tai gali signalizuoti apie lengvą seborėjinio dermatito formą. Be abejo, dauguma pleiskanų išnyksta ganėtinai greitai. Tereikia naudoti tinkamas priemones ir palaikyti sveiką gyvenseną. Visgi, jeigu šiomis atsikratyti niekaip nepavyksta, nepamirškite kreiptis į gydytojus. Gali būti, jog susidūrėte su tam tikra liga. Tad verčiau neatidėliokite vizito ir išsiaiškinkite Jus kamuojančios bėdos priežastį. 

Kaip jomis atsikratyti?

Be jokios abejonės, norint atsikratyti pleiskanomis, itin svarbu rasti jų atsiradimo priežastį. Kita vertus, pirmiausiai galima pradėti nuo tinkamų priežiūros priemonių. Šampūnai nuo pleiskanų ir šveitikliai turėtų būti įtraukti į Jūsų rutiną. Be abejo, renkantis tinkamas priemones, svarbu atsižvelgti į šių sudėtį. Kita vertus, jeigu pleiskanos yra gausios, rekomenduojama pasitarti su dermatologu. Gali būti, kad Jums prireiks rimtesnio, gydomojo šampūno. Visgi, atsižvelgiant į pleiskanų atsiradimo priežastis, reikėtų laikytis subalansuotos mitybos principų, gerti pakankamai vandens, pasistengti nestresuoti. 

Kaip sau padėti namuose?

Atsikratyti pleiskanomis gali padėti ir tam tikros naminės priemonės. Pavyzdžiui, rekomenduojama į naudojamą šampūną įlašinti šiek tiek arbatmedžių aliejaus. Kita vertus, pagelbėti gali ir citrinų sultys. Geriausia, jeigu sukamaisiais judesiais šias įtrintumėte į galvos odą. Tuomet belieka palaukti kelias minutes ir praskalauti plaukus drungnu vandeniu. Dar viena ganėtinai efektyvi priemonė – tai baltasis actas. Nedidelį jo kiekį reikėtų užtepti ant plaukų, uždengti rankšluosčiu bei palikti per naktį. Žinoma, panašių priemonių egzistuoja ir gerokai daugiau. Visgi, jeigu jos nepadeda, nepamirškite kreiptis į specialistus.