Pokerio terminų ir taisyklių vadovas pradedantiesiems

Pokeris – tai kortų žaidimas, kuris egzistuoja jau daugelį amžių ir kuriuo iki šiol mėgaujasi milijonai žmonių visame pasaulyje. Šis žaidimas turi savo terminų ir taisyklių rinkinį, kuris iš pradžių gali pasirodyti bauginantis, tačiau galite nurimti – taip nėra. Kad žaidimas taptų prieinamesnis pradedantiesiems, apžvelkime keletą pagrindinių pokerio terminų ir kaip veikia žaidimo taisyklės.

Pagrindinės pokerio taisyklės

Pagrindinė taisyklė žaidžiant pokerį yra ta, kad kiekvienam žaidėjui padalijamos penkios kortos. Tuomet žaidėjai, atsižvelgdami į savo rankos stiprumą, turi nuspręsti, ar kelti statymą, ar ne. Kai visi žaidėjai baigia atlikti statymus, tie, kurie vis dar dalyvauja raunde (t. y. nenusileido), atskleidžia savo kortas ir palygina rankas. Kurio žaidėjo penkių kortų rinkinys yra stipriausias, tas laimi banką (visų statymų sumą). Rankos stiprumas nustatomas pagal jos rangą, kuris remiasi tradiciniais pokerio reitingais, tokiais kaip „Flush“, „Full House“, „Four of a Kind“ ir t. t

Pokerio terminologija

Pokerio žaidimuose vartojami keli bendri terminai, kuriuos pravartu žinoti, jei tik pradedate žaisti.

 

  • „Flush“ reiškia kombinaciją, kurioje visos penkios kortos yra tos pačios spalvos (pvz., kryžiai).
  • „Full House“ – tai kombinacija, kurioje trys kortos yra vienos spalvos ir dvi kitos (pvz., trys džokeriai ir dvi devyntukės).
  • „Four Of Kind“ reiškia, kad keturios kortos yra vienos rūšies ir viena papildoma bet kurios kitos rūšies korta (pvz., keturios damos ir viena septyniukė). Yra ir kitų terminų, pavyzdžiui,
  • „Straight Flush“ (penkios iš eilės vienos spalvos kortos),
  • „Royal Flush“ (aukščiausia galima „Straight Flush“) ir „High Card“ (kombinacija, kurioje nėra poros ar geresnių kortų)

Blefavimas

Blefavimas yra svarbus bet kurio pokerio žaidimo įgūdis – tai statymų atlikimas arba kėlimas, kai rankose neturite stiprių kortų, o tikitės, kad priešininkai patikės, jog turite stiprių kortų, todėl jie nusimes rankas, o jūs laimėsite, nerodydami savo kortų. Blefuojant taip pat galima daryti žodinius pareiškimus, pavyzdžiui, melagingai teigti, kokią ranką turite arba kokių veiksmų ketinate imtis kitame ėjime – tokie pareiškimai gali paveikti priešininkų žaidimą ir gali būti tokie pat veiksmingi, kaip ir statymas daugiau žetonų nei reikia.

Pokeris – tai menas kurį gali išmokti kiekvienas, jei yra noras

Nesvarbu, ar esate pokerio naujokas, ar tiesiog atnaujinate savo žinias, pagrindinių pokerio terminų ir taisyklių supratimas padės užtikrinti, kad galėsite drąsiai žaisti prisijungę prie žaidimo su draugais ar nepažįstamais žmonėmis! Žinodami, kaip rankos yra vertinamos, kas yra blefas ir bendrinę terminologiją, pradedantieji žaidėjai įgis pranašumą prieš labiau patyrusius, o šis klasikinis kortų žaidimas juos mažiau gąsdins! Turėdami šiuos pagrindus, galite pradėti dalyti kortas.

Mokymuisi galite naudoti puikius internetinius šaltinius kaip pokerioforumas.lt. Čia yra apstu naudingos informacijos, patarimų iš kitų žaidėjų. Detaliai aprašyta terminologija ir visi kiti reikalingi dalykai norint tapti sėkmingu žaidėju.