Referatai: pirkti ar rašyti?

Studentai žino, jog rašto darbų rašymui tiesiog nelieka laisvo laiko. Todėl nenuostabu, jog vis daugiau studentų ne patys rašo rašto darbus, o juos perka. Tačiau, ar tai sąžininga? Iš dalies – ne. Tai nėra sąžininga, kadangi studentams rašto darbai užduodami tam, jog jie mokytųsi ir taptų gerais specialistais, o ne tam, kad juos būtų galima kuo daugiau apkrauti. Tačiau net ir patys dėstytojai neretai sutinka, kad rašto darbai ne visada padeda studentams mokytis, ypač, kai jų temos būna neaktualios ir nesusijusios su pasirinkta studento specialybe. Ką jau kalbėti apie tai, kad pervargimas neišeina į naudą nei vienam. Tad nenuostabu, jog kartais net ir patys dėstytojai sutinka, kad referatų ir kitų rašto darbų pirkimas nėra naujiena. Ir tai net nėra didelė problema, su kuria reikėtų kovoti.

Neretai studentai, įsigiję referatus, juos peržiūri, kartais pakoreguoja, tad netiesa, jog jie nesimoko ir tokiu būdu atsisako atlikti darbus ir neįgauna patirties. Tad žiūrint iš studentų pusės, referatų pirkimas nėra nesąžiningas, jei jie yra perkrauti kitais darbais ir jiems tiesiog nelieka laiko jų rašymui. Na, bet visgi tenka pripažinti, kad yra studentų, kurie atsisako rašyti rašto darbus ne dėl to, kad daug mokosi ir neturi tam laiko, bet ir dėl kitos priežasties – vakarėlių. Turime mėgautis laisvalaikiu, kol esame jauni, tad tie, kurie nori gyventi ir linksmintis, užuot rašę rašto darbus, gali įsigyti jau parašytą rašto darbą.

Nuo ko priklauso referato kaina?

Referatai kainuoja skirtingai, kadangi jų kainos priklauso nuo daugelio dalykų. Turbūt pagrindinis dalykas yra tas, kiek žmonių perka referatą. Jei jis bus rašomas specialiai jums, tuomet jo kaina bus kur kas brangesnė. Tačiau galėsite nerimauti dėl to, ar kas nors kitas dėstytojui nepateiks to pačio referato. Referatai kartais kainuoja pigiau, jei darbas yra jau parašytas ir tiesiog pardavinėjamas visiems norintiems jį pirkti.

Tokiu atveju kaina bus mažesnė, tačiau turėsite nerimauti, kad dėstytojas gali išsiaiškinti, jog tai nėra originalus rašinys. Žinoma, tai priklauso nuo dėstytojo. Kai kuriems iš jų tai nelabai rūpi ir netgi skatina savo studentus pirkti rašto darbus ir juos perdaryti savaip. Kiti yra labai griežti ir už nukopijuotą darbą gali skirti net blogą įvertinimą