Šilumos siurbliai oras – vanduo. Kas tai?

Šilumos siurbliai oras – vanduo. Kas tai?

Šilumos siurblys „oras-vanduo” – tai šilumos siurblys, kurio šilumos šaltinis yra oras, o šiluma perduodama į vandenį. Šio tipo šilumos siurbliai paprastai naudojami namuose ir įmonėse šildymui ir karštam vandeniui ruošti.

Šilumos siurbliai „oras-vanduo” yra efektyvūs įrenginiai ir gali padėti sutaupyti pinigų sąskaitoms už energiją. Tad šiandien plačiau pakalbėsime kokie jų privalumai ir trūkumai, bei, į ką būtinai reikia atkreipti dėmesį.

Kaip pasirinkti tinkamą šilumos siurblį?

Svarbiausias veiksnys renkantis tinkamą šilumos siurblį yra tinkamas jo dydis jūsų namams. Šilumos siurbliai oras-vanduo būna įvairių dydžių, todėl svarbu rasti tokį, kuris atitiktų jūsų patalpų šildymo ir vėsinimo poreikius. Jei įsigysite per mažą šilumos siurblį, jis turės dirbti sunkiau ir sunaudoti daugiau energijos jūsų namams šildyti ir vėsinti. Jei įsigysite per didelį, jis bus mažiau efektyvus ir jo eksploatacija kainuos brangiau.

Apskritai šilumos siurblių oras-vanduo įrengimas kainuoja brangiau nei kitų tipų šilumos siurblių. Tačiau jie taip pat yra efektyvesni, todėl gali ilgainiui sutaupysite pinigų sąskaitoms už energiją.

Šilumos siurbliai oras – vanduo teikiami privalumai:

  • Efektyvumas – jie yra efektyvesni už kitų tipų šilumos siurblius ir gali padėti sutaupyti jūsų sąskaitas už energiją;
  • Ekologiškumas – jie naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius ir neišskiria anglies dioksido, todėl yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieškote ekologiško varianto;
  • Universalūs – juos galima naudoti ir šildymui, ir vėsinimui, todėl jie yra puikus pasirinkimas namams ir įmonėms, kurioms reikia ir šildymo, ir vėsinimo;
  • Ilgaamžiai – tinkamai prižiūrint, šilumos siurbliai oras-vanduo gali tarnauti daugelį metų.

Šilumos siurblių oras – vanduo trūkumai:

  • Kaina – jų įrengimas gali būti brangesnis nei kitų tipų šilumos siurblių;
  • Priežiūra – norint, kad siurblys veiktų efektyviai, jį reikia reguliariai prižiūrėti ir aptarnauti.
  • Įrenginiai gali skleisti daugiau triukšmo.
  • Efektyvumas priklauso nuo lauko ir vidaus temperatūrų skirtumų.

Kuomet reikės nuspręsti, ar oras-vanduo šilumos siurblys yra tinkamas pasirinkimas jūsų namams, svarbu tinkamai pasverti privalumus ir trūkumus. Norėdami gauti daugiau informacijos ir išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį įrenginį, pasitarkite su kvalifikuotu „Vilnius Katilai” atstovu.