Skrandžio mažinimo operacijos: įvairios jų rūšys

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad skrandžio mažinimo operacijos rūšis yra tik viena. Tačiau pasigilinus, jų galima atrasti kur kas daugiau. Jeigu viena operacijos rūšis netinka, iš karto neverta nuleisti rankų ir reikia domėtis kitomis, nes tai gali būti kelias į naujo gyvenimo etapo pradžią. Tad, kokios gali būti skrandžio mažinimo operacijos rūšys, plačiau papasakosime šiame straipsnyje.

Skrandžio apylanka

Šios operacijos metu skrandis yra atskiriamas į dvi dalis, tai yra viršutinė jo dalis atskiriama nuo viso likusio skrandžio ir būtent į šią dalį maistas daugiau nebepatenka. Ši skrandžio mažinimo operacija yra viena seniausių rūšių, kurias taiko. Nors šia procedūra yra sutrikdoma normali virškinimo sistema, tačiau ji pasiteisina. Tokia operacija yra nesudėtinga, o normalų maistą galima pradėti ragauti kiek daugiau nei po mėnesio laikotarpio, jei gydytojas nenurodo kitaip.

Skrandžio rezekcija

Šios operacijos metu, skrandžio dalis yra pašalinama. Ir dažniausiai šalinama kairės pusės skrandžio dalis. Tokiu būdu skrandis akivaizdžiai sumažėja ir automatiškai gali priimti kur kas mažesnį maisto kiekį. Šalinama būtent kairioji puse, nes kartu su ja pašalinamas ir alkio hormonas, kurio netekimas leis suvalgyti žymiai mažiau maisto.

Skrandžio žiedas

Turbūt viena girdimiausių skrandžio mažinimo operacijų. Jos metu, aplink skrandį yra sumontuojama speciali juosta, kurią galima koreguoti, tai yra sutraukti arba praplėsti. Po šios operacijos ant odos lieka minimalus randas netoli skrandžio vietos. Bet jis tikrai nekrenta į akis. Po šios procedūros reikia reguliariai lankytis pas gydytoją, kad būtų reguliuojama žiedo apimtis.

Skrandžio balionas

Šios procedūros metu pats pacientas turi praryti skrandžio baliono kapsulę. Prie tos kapsulės būna pritvirtintas kateteris, kurio pagalba, kai nuryjama kapsulė, ji pripildoma specialiu skysčiu. Tokiu būdu, bent jau keliems mėnesiams yra užtikrinamas sotumo jausmas, o tai leis žymiai labiau sumažinti valgomo maisto porcijas. Ir taip po truputį bus galima numesti nereikalingus kilogramus. Ši procedūra palyginus yra ne ilga, o po kelių mėnesių baliono kapsulė iš organizmo yra pašalinama įprastu būdu.

Štai tokias skrandžio mažinimo operacijas galima rinktis. Aišku, pirmiau reikėtų bandyti susitvarkyti savo svorį įprastais būdais, tai yra daugiau sportuojant, keičiant mitybos įpročius ir kt. Tačiau jei ir to nepakanka, kad galėtumėte pilnavertiškai mėgautis gyvenimu, tuomet verta pagalvoti apie minėtą procedūrą.

Daugiau informacijos galite rasti https://gastroklinika.lt svetainėje