Stabilizuoti augalai – tikrų augalų pakaitalas namuose ir dovanoms

Kiekvienas, auginantis kambarinių gėlių, yra susidūręs su sunkumais jas prižiūrint. Būna, kad augalus užpuola tam tikra liga arba jiems nepatinka vieta, kurioje jie auga, ir augalai pradeda gelsti, pūti, mesti lapelius. Kartais net sunku išsiaiškinti priežastį, dėl kurios augalai miršta. Tie, kurie mėgsta skintas gėles, taip pat žino, kad jos nuvysta, joms reikia daugiau priežiūros, o grožiu galima pasimėgauti tik ribotą laiką. Stabilizuoti augalai tokių problemų nesukelia – jų beveik nereikia prižiūrėti, o efektas panašus kaip ir tikrų augalų.

Istorija

Augalai pradėti stabilizuoti kažkur 1970-aisiais metais, nuo to laiko bandyta atrasti vis geresnį būdą stabilizavimui. Augalų stabilizavimas labiau pradėjo populiarėti po 1980-ųjų, kai švedų, prancūzų ir italų mokslininkai atrado įmantresnių būdų augalų stabilizavimui. Vertikalūs sodai ir konservuotos rožės tapo priežastimi, kodėl vartotojai pradėjo domėtis augalų stabilizavimu. Šiais laikais augalų stabilizavimu užsiima visas pasaulis.

Stabilizuoti augalai yra ekologiški

Stabilizuoti augalai yra 100% natūralūs. Augalų stabilizavimas yra natūralus konservavimo procesas, kuris pakeičia augalų sultis kitu natūraliu glicerino skysčiu, panašiu į cukrų. Dėl to, kad augalų stabilizavimo procese nėra naudojama jokio plastiko, jie yra visiškai suyrantys ir draugiški gamtai.

Stabilizuotų augalų pranašumai

Stabilizuotų augalų nereikia laistyti, nereikia ypatingos priežiūros, saulės šviesos. Jie nepageidauja tam tikros temperatūros (tik svarbu nelaikyti dideliame karštyje, prie ugnies), neskleidžia jokių toksinų, netraukia vabzdžių ar kitų kenkėjų, nekelia alergijų. Stabilizuoti augalai gali veikti kaip garso izoliatorius. Trumpai tariant, šie augalai telkia savyje visus gyvų augalų pliusus, bet bene neturi trūkumų. Jie išlieka pageidaujamos išvaizdos labai ilgą laiką.

Kodėl verta rinktis stabilizuotus augalus?

Komponuojant stabilizuotus augalus galima sukurti kažką nuostabaus, pavyzdžiui, sukurti sienos dydžio paveikslą nelimituojant savo vaizduotės. Stabilizuoti augalai leidžia papuošti darbovietes taip, kad darbuotojams beveik nereikės jų specialiai prižiūrėti. Stabilizuoti augalai puikiai pasitarnauja kuriant trumpalaikes instaliacijas, pavyzdžiui, foną fotosesijoms. Kompozicijas galima panaudoti ne vieną kartą. Stabilizuoti augalai labai pagyvina interjero dizainą ir pakelia nuotaiką tiek įkomponuoti namie, tiek darbe.

Ką dar svarbu žinoti apie stabilizuotus augalus?

Iškart po stabilizavimo proceso augalai turi specifinį kvapą, tačiau jis laikui bėgant išnyksta. Taip pat visiškai normalu, kad stabilizuotų augalų spalvos šiek tiek bluks.