Tinkamas kavos pupelių laikymas namuose

Tie, kas mėgsta kavą, tikriausiai namuose turi kavos aparatus, kurie kiekvieną rytą gali jas sumalti ir pagaminti nuostabų kavos puodelį pačios gardžiausios kavos. Kadangi kava yra toks gėrimas, kuriuo reikia mėgautis, tai ir jos skonis turi būti nepriekaištingas. Daugelis renkasi pačios aukščiausios kokybės pupeles, kad pagamintas gėrimas būtų pačios aukščiausios rūšies. Tačiau pradarius kavos pupelių pakelį iš karto galime susidurti su įvairiomis problemomis, nes jas reikia tinkamai laikyti, kad būtų išlaikomas toks pat skonis ir kitos aromatingos savybės. Todėl šiame straipsnyje norime papasakoti kiek daugiau apie tinkamą kavos pupelių laikymą namų sąlygomis.

Kas labiausiai gali pakenkti kavos pupelėms?

Tikriausiai kiekvienam yra apmaudu, kai ilgai pradaryta kavos pupelių pakuotė ir joje esančios pupelės praranda savo skonį ir kvapą. Tad ir net pačios aukščiausios rūšies kava tampa nebe tokia skani. Kad būtų išsaugotos jos geriausios savybės reikia, jas saugoti nuo:

  • Saulės šviesos. Ji padaro kone didžiausią neigiamą žalą pupelėms, tad jos praranda savo spalvą, kvapą, saulės šviesa gali padaryti neigiamą įtaką aliejingumui.
  • Šiluma/karštis. Ją laikant labai karštoje aplinkoje galite pamiršti apie kavos skonį, nes karštis būtent tai ir naikina.
  • Drėgnas oras. Jeigu kavos pupelėse atsiranda drėgmė, tai ji gali padaryti įtaką pelėsiui, bei jos gali sušokti į vieną gumulą.
  • Oras. Jis gali daryti neigiamą įtaką kavos skoniui, ji bus mažiau aromatingesnė.

Tinkamiausias kavos pupelių laikymas

Kaip ir matėte iš aukščiau pateiktos informacijos, kad kavos pupelės turi keturis priešus, tad jas kaip įmanoma labiau reikėtų saugoti nuo jų. Tad geriausias sprendimas jas laikyti tamsioje vietoje, kur saulės spinduliai tiesiogiai šios vietos neapšvies, tačiau ten turėtų nebūti drėgmės arba ji turėtų būti minimali. Dar labai svarbu turėti tinkamą pakuotės užsegimą, kad nei oras, nei drėgmė į vidų nepatektų ir vienas daiktas galės kuo puikiausiai kavos pupeles apsaugoti. Taip pat nereikėtų pamiršti ir šilumos, jos kavos pupelėms turėtų būti kaip įmanoma mažesnė.

Nepamirškite ir kavos pupelių kokybiškumo

Kaip bebūtų, jeigu norite palaikyti labai aromatingą ir skanų kavos skonį, vien tinkamas kavos pupelių laikymas nepadės. Geriant tokį gėrimą, kavos pupelės turėtų būti aukščiausios rūšies, kad būtų išgaunamas kaip įmanoma geresnis skonis. Tad pupeles rinkitės tik iš specializuotų parduotuvių, nes taip bus labiausiai užtikrinama jų kokybė.