Tinkamo dviračio pasirinkimas ir jo alternatyva

Tinkamo dviračio pasirinkimas ir jo alternatyva

Kaip smagu išeiti į lauką ir pakvėpuoti grynu oru, o dar smagiau ir pasportuoti, kad pagerintumėte savo sveikatą. Dauguma žmonių vengia sporto, nes pavargsta. Todėl daugelis stengiasi rinktis sporto šakas, kuriomis galėtų mėgautis ir pamiršti savo stresą. Miesto dviračiai yra puikus pasirinkimas, kadangi galite važiuoti į savo norimas vietas, lengvas minimas ir jokio pavargimo, bei gryno oro kvėpavimas. Važiuoti su plento dviračiais yra sunkiau, kadangi jiems reikia tvarkingo kelio, dėl šių priežasčių, dauguma žmonių mieliau renkasi miesto dviračius, nes jiems nėra svarbi kelio danga.

Taip pat svarbu paminėti, kad hibridiniai ir miesto dviračiai tampa šiais laikas populiariausi. Tai tikrai nėra senas dviratis. Prieš keliolika metų, tokie dviračiai būdavo laikomi senamadiškais ir jie turėdavo vos kelias pavaras, tad važiavimas su jais būdavo sunkus ir nemalonus. Dviračių industrija vis labiau tobulėja, dviračiai tapo greitesni, o važiavimas tampa labai malonus ir lengvas. Jeigu nežinote kokį dviratį jums pasirinkti, visuomet galite pasiteirauti pardavėjų, kurie mielai jus pakonsultuos. Dvirtex.lt internetinė parduotuvė, kiekvienam savo klientui gali pasiūlyti didelį pasirinkimą už prieinamas kainas kiekvienam.

Klausimai, kurie padės lengviau nuspręsti

Jeigu jums sunku nuspręsti dėl dviračio pasirinkimą, visuomet galite užduoti sau klausimus, kurie leis jums lengviau išsirinkti tinkamą dviračio tipą.

  1. Kur ketinate važinėti su dviračiu?
  2. Kas jums svarbiau: dviračio kokybė ar jo kaina?
  3. Ar dviratį visuomet tempsitės su savimi ar kur nors palikinėsite prirakintą?
  4. Kas jums yra svarbiau: šių laikų technologijos, praktiškumas, dizaino paprastumas?
  5. Koks jūsų numatomas biudžetas dviračio pirkimui?
  6. Ar dažnai važinėsite su dviračiu?
  7. Koks yra mėgstamiausias važinėjimo tipas jums?

Paskutinis atsakymas yra vienas iš svarbesnių, kadangi jis sumažins dviračių tipus iki minimalaus, bei leis išsirinkti tinkamą. Dažnai žmonės perka dviračius, kad retkarčiais galėti išvažiuoti pasivažinėti ir pabėgti nuo savo minčių. Taip pat daugelis nori tiesiog prisiminti senus laikus, kuomet mindavo pedalus, o gal važiuoti pasivažinėti kartu su savo draugais arba kitais asmenimis. Labai svarbu apgalvoti, kaip dažnai ruošiatės naudoti savo naują dviratį.

Šiais laikais, dviračiai turi ypač minkštus balnelius, todėl tai suteikia didesnį komfortą ir malonumą, minant dviratį. Galbūt norite prisidėti prie švaresnio oro kaitos ir į darbą važiuoti ne automobiliu, o su dviračiu? Jeigu su dviračiu planuojate vykti į savo darbovietę, tuomet siūlome rinktis miesto dviračius, kurie turi posparnius, skambučius, tvirtas atramas, žibintus, krepšelius. Kuomet dviratis turi krepšelį, tuomet galite įsidėti savo norimus daiktus.

Jeigu planuojate važinėti ilgas distancijas, bei norite pagerinti savo fizinę jėgą, padailinti kūno formas ir jaustis patogiai, tuomet reikėtų rinktis lengvą dviratį, kuris būtų lengvai valdomas. Tokiam pasirinkimui yra rekomenduojamas hibridinis miesto dviratis. Hibridinio tipo dviračiai yra lengvučiai, o važiavimas yra lengvas ir komfortiškas. Su hibridiniais dviračiais, jūs galėsite važiuoti ir miško takeliais be jokio vargo.

Informacija apie dviračių padangas

Nuo jūsų pasirinkto dviračio tipo, priklausys kokias padangas jie turės. Padangos dažniausiai būna skirtingų dydžių ir skirtingų gamintojų, o tai lengvai pastebėsite. Komforto dviračiams yra naudojamos 26 colių padangos. Tokio tipo padangas dažnai galite pastebėti ir ant kalnų dviračių. Su tokiomis padangomis, jūs pajausite malonią atmosferą važiavimo metu, o važiavimas bus kur kas komfortiškesnis ir nejausite didesnių duobių. Jeigu ruošiatės labiau važinėti bekelėmis, tarkime miško takeliais, tuomet jums būtų tinkamas pasirinkimas: dviratis su 29 colių padangomis. Ne visuomet būtina pirkti dviratį su 29 colių padangomis, tačiau pasiteiraukite pardavėjų ar yra galimybė užsidėti tokio tipo padangas.

Hibridiniams miesto dviračiams yra dedamos 700c padangos. Su tokio tipo padangomis, jums bus malonesnis riedėjimas šaligatviais, bei galėsite greičiau įsibėgėti. Su 700c padangomis jūs galėsite važiuoti skirtingomis kelio dangomis.

Ką rinktis vietoje dviračio?

Jeigu manote, kad dviratis nėra tinkamas pasirinkimas jums, tuomet siūlome apsvarstyti apie elektrinio paspirtuko pirkimą. Elektriniai paspirtukai nėra brangūs, todėl kiekvienas galime juos įsigyti. Naujo paspirtuko kainos yra nuo 359 eurų, o tai nėra didelė suma už naują paspirtuką. Kiekvienas paspirtukas kainuoja skirtingai, kadangi turi skirtingas charakteristikas. Pirkdami naują paspirtuką, rekomenduojame sau užduoti tris klausimus:

  1. Ar man yra svarbu išvystomas greitis?
  2. Ar geriau dažniau pakrauti paspirtuką ar rečiau?
  3. Koks nuvažiuojamas atstumas man yra reikalingas?

Kaip ir minėjome, skirtingi paspirtukai, turi ir skirtingas technines savybes. Pigesni paspirtukai gali nuvažiuoti 20 kilometrų, vienu pakrovimu. Brangesni paspirtukai yra galingesni, todėl jų nuvažiuojamas atstumas gali siekti 50 kilometrų, su vienu pakrovimu. Jeigu jums svarbus greitis, tuomet atkreipkite dėmesį į maksimalų greitį. Nepamirškite, kad važiuojant į įkalnes, greitis tampa mažesnis, o baterija greičiau senka. Pasiekiamas paspirtuko greitis priklauso ir nuo asmens, kadangi įtakoja jo aukštis, koks yra kūno svoris. Brangesni paspirtukai turės patvaresnes detales ir stipresnius stabdžių diskus.