Trumpalaikės nuomos administravimo privalumai ir trūkumai

Svarstote apie galimybę „įdarbinti“ savo turimą nekilnojamojo turto objektą, kuriame jau kurį laiką negyvenate, pradedant užsiimti trumpalaike nuoma? Tokiu atveju turbūt turite ir nemažai klausimų, vis dar neapsispręsdami, ar tai jums galėtų būti tinkamas pasirinkimas. Todėl jei jus domina trumpalaikės nuomos apartamentų administravimas, pateiksime jums keletą privalumų ir trūkumų, kurie turėtų palengvinti apsisprendimą.

Privalumai

 • Atneša daugiau pelno nei ilgalaikė nuoma: Įsivaizduokime, kad už vieną viešnagę, trunkančią savaitę laiko, jūs prašote 700 EUR, o lygiai tiek pat ar netgi mažiau per mėnesį gaunate, kai savo būstą nuomojate ilgesniam laikotarpiui, pvz., metams.
 • Didelis lankstumas: Jūs patys pasirenkate, kokias dienas, savaites ar mėnesius norėsite nuomoti savo NT objektą. Todėl išnuomoti jį galite tokiam laikui, kokiam norite, ir kada norite. Tai ypač patogu tiems, kurie mėgsta keliauti – juk tuomet gaunate pinigus net ir būdami išvykę.
 • Mažesnis turto nusidėvėjimas: Kai nuomininkai, besinaudojantys trumpalaikės nuomos paslaugomis, kur kas dažniau keičiasi, tampa lengviau atlikti smulkius remonto darbus, kol jie netapo didelėmis ir brangiai kainuojančiomis problemomis.
 • Daugiau leidžiamų atskaitymų: Trumpalaike nuoma užsiimantiems NT savininkams atsiranda daug daugiau leidžiamų atskaitymų, pvz., būsto valymas ir jo prižiūra, komunalinių paslaugų mokesčiai, draudimas ir kt. Turint pakankamai atskaitymų, galima gerokai sumažinti mokestinę naštą.
 • Didesnė socialinė nauda: Trumpalaikės nuomos apartamentų administravimas padeda susipažinti su daugybe įdomių žmonių, kurių dauguma keliauja. Kartais trumpalaikės nuomos pažintys virsta tikra draugyste visam gyvenimui.
 • Svečiams suteikiate daugiau privatumo ir erdvės: Trumpalaikės nuomos atveju svečiams suteikiate kur kas daugiau erdvės ir privatumo nei tradiciniuose viešbučiuose. Todėl tai ypatingai puikus pasirinkimas šeimoms.

Trūkumai

 • Mažesnis mokėjimų pastovumas: Jei tikitės nuolatinių pajamų, ilgalaikė nuoma yra daug patikimesnis pasirinkimas. Užsiimant trumpalaike nuoma, visuomet yra tikimybė, kad galite kelias savaites ar netgi mėnesius neturėti pakankamo užimtumo ir negauti papildomų pajamų.
 • Reikia mokėti už komunalines paslaugas: Kai būstas nuomojamas ilgesniam terminui, mokesčius už komunalines paslaugas paprastai moka nuomininkai. Tačiau trumpalaikės nuomos atveju už komunalines paslaugas moka nuomotojas.
 • Trumpalaikės nuomos administravimui reikia daugiau pastangų: Kai apartamentų administravimas yra vykdomas savarankiškai, NT objekto savininkas pats renka mokėjimus už trumpalaikę nuomą, derina klientų apsistojimo grafikus ir atlieka visus kitus darbus, siekiant pritraukti daugiau naujų nuomininkų. Skirtingai nei ilgalaikės nuomos atveju, kai tai darote vos kartą per kelerius metus, užsiimdami trumpalaike nuoma, tai darysite bene kiekvieną savaitę.
 • Didesnė rizika: Kadangi yra didesnė svečių kaita, gali išaugti vagysčių, įsilaužimų ar probleminių nuomininkų rizika.
 • Didesnės išlaidos: Kaip būsto savininkui, užsiimančiam trumpalaike nuoma, jums patiems tenka tvarkyti namus ir atlikti kitus bendros būsto priežiūros darbus. Paprastai tai nebūdinga ilgalaikei nuomai.

Taigi, kai jau žinote privalumus ir trūkumus, jums turėtų būti lengviau apsispręsti, ką vertėtų pasirinkti. Tačiau nors kiekvienas pasirinkimas turi savų pliusų ir minusų, trumpalaikės nuomos apartamentų administravimas gali būti labai geras pasirinkimas.