Už ką mokame kompiuterių remonto specialistams?

Kompiuteris,  tapo vienu svarbiausių įrenginiu mūsų gyvenime. Tai tiesiogiai veikia mūsų komunikaciją tiek darbiniais, tiek asmeniniais klausimais.  Jeigu, prieš 15-20 metų kompiuterius turėdavo vienas, kitas asmuo, dabar jis patapo būtinybės įrenginiu, ypač šiais skaitmenizacijos laikais, kuomet ir dirbame ir pramogaujame internete. Atsiradus šio prietaiso gedimui, ar užpuolus virusams, šie dalykai sukelia didelį stresą, gali sustoti darbai. Tokiais atvejais Jums gali padėti tik profesionalūs kompiuterių remonto specialistai. Tad šiandienos straipsnyje norime pasikalbėti apie remonto kainas ir kitus svarbius niuansus.

Kompiuterių remontas, nuo ko priklauso kaina?

Nors dažnu atveju galima rasti oficialų kainininką, ar gauti remonto kainas telefonu, jos ne visada bus tikslios. Patirtis rodo, jog vartotojai dažnu atveju patys „diagnozuoja“ klaidingą gedimą, arba nemato papildomų neveikiančių mazgų. O neretai prireikia ir papildomų paslaugų, kurios yra užsakomos eigoje. Tad kainos priklauso nuo:

  • Detalių kaina. Tai yra labai indvidualus dalykas, kadangi kompiuteriai kaip ir automobiliai yra labai skirtingi. Vienas įrenginys gali kainuoti 200 eur ( patys pigiausi nešiojamieji kompiuteriai) ir Apple produkcija – kuri kainuoja nuo 2000 eur ir daugiau.
  • Remontui skirtas laikas bei gedimų sudėtingumas.Sutiksite, jog taisyti pagrindinias kompiuterio plokštes, ar kietąjį diską ir norint išsaugoti esamą vertingą informaciją yra sudėtingiau, nei pakeisti tiesiog kava aplietą klaviatūrą, ar tiesiog išlaužtą ar kitaip sugadintą elektros krovimo lizdą.
  • Nenumatyti atvejai. Ypač dažni, kuomet yra išoriniai, mechaniniai pažeidimai. Paprastas vartotojas jų numatyti negali. Tačiau kai kurie save gerbiantys servisai, kaip  Taisykla7  gali padaryti išsamią diagnostiką ir prieš remontą pasiklausiama žmonių – ar tinkama remonto kaina ir ar galima pradėti darbus. O svarbiausia, diagnostika yra nemokama!

Kaip pasirinkti remonto paslaugas teikiančius specialistus?

  • Tikrinti atsiliepimus internete, facebook ar kitose forumų platformose. Geri meistrai rūpinasi savo vardu tarp klientų, tad patariame rinktis tik gerą reputaciją turinčius specialistus.
  • Nesivaikyti pigiausių remonto specialistų skelbimų. Tai ypač svarbu, jei dirbate su svarbiais duomenimis. Nepatyrę mėgėjai gali juos sugadinti neatkuriamai! Verčiau viską perleisti į profesionalų rankas, nors tai ir gali būti šiek tiek brangiau.
  • Taip pat reikia pasitikrinti, ar remonto darbams yra suteikiamos nors trumpos garantijos. Juk nenorėtumete, jog gedimas vėl atsirastų praėjus vos porai savaičių po remonto, tiesa?

Rekomendacijos Kauniečiams nuorodoje – kompiuterių remontas Kaune