Vieno ar dviejų aukštų namas: kuris variantas yra geresnis?

Jeigu pradėtumėte kalbėti su artimais žmonėms apie svajonių namus – kiekvienas nurodytų vis kitus aspektus, kurie jam yra patys svarbiausi. Tai yra normalu. Kol vieni daugiausia dėmesio skiria erdviškumo jausmui, tuo tarpu kitiems norisi didelės terasos. Džiugu, kad šiais laikais su patyrusiais specialistais bet kokia idėja gali virsti realybe. Tik reikia komunikuoti.

Tariantis dėl projekto siūlome kreiptis į Architektugildija.lt. Tai yra specialistų komanda, kurios tikslas sukurti Jūsų svajonių namus iki mažiausių smulkmenų.

Dažnai pirmas specialistų užduodamas klausimas yra susijęs su namų aukštų skaičiumi. Bandysime aptarti esminius pasirinkimo aspektus.

Kokio dydžio bus namas?

Pirmiausia reikia įvertinti – kokio ploto namas Jums reikalingas, taip pat – kokios galimybės yra statyti būstą tam tikrame sklype. Kai kurie nori labai erdvių, didelių namų, tačiau sklypas nėra didelis. Tokiu atveju net nėra išeitis. Namas tikrai turi būti dviejų aukštų. Kai kurie renkasi mažesnius namus, vos iki 60 kvadratinių metrų ir jiems puikiai pakanka vieno aukšto, kadangi dažniausiai minimaliai perkami sklypai siekia bent jau 10 arų. Tuomet lieka ir žolės plotelis.

Poreikiai ir galimybės

Visgi, reikia nepamiršti, kad ne visada poreikiai atitinka galimybes. Brangiau kainuoja ne tik projektas, kai namas yra didesnis, tačiau taip pat ir paties būsto statybos. Visada geriausia apie savo finansines galimybes pasakyti projektuotojui. Juk jis tikrai gali sukurti tokį projektą, kuris Jums patiktų, tačiau vėliau jo pastatymui reikia kur kas daugiau investicijų, nei būsto savininkas turi.

Aukso viduriuką surasti įmanoma, tik reikia skirti dėmesio smulkmenoms ir išsakyti ne tik poreikius, tačiau ir galimybes.

Patogumo aspektas

Galiausiai, reikia nepamiršti ir patogumo. Tai turi būti Jūsų prioritetas. Jeigu vieno aukšto namas dėl tam tikrų priežasčių Jums atrodo patogesnis, net jeigu toks projektas bei namo statybos kainuotų brangiau – apsimoka sumokėti, kadangi gyventi tame name, tikėtina, kad teks visą likusį gyvenimą, galiausiai išsimokėsite, tačiau nesmagu, kai name nesijaučiate gerai.

Galbūt paieškos bus kur kas paprastesnės, jeigu peržiūrėsite projektus? Vieno ir dviejų aukštų namų idėjas rasite – https://www.architektugildija.lt/namu-projektai/. Žinoma, čia tik pavyzdžiai. Kiekvienas projektas yra kuriamas klientui asmeniškai. Tačiau pavyzdžiais dažnai padeda kur kas paprasčiau apsispręsti, tad – patogu.