Vilnonių drabužių ir šlepečių priežiūra: ką svarbu žinoti?

Vilnonės medžiagos yra žinomos dėl savo patvarumo ir minkštumo. Bet, kai reikia rūpintis jomis, gali kilti šiokių tokių keblumų, jeigu nesilaikysite įprastų standartų. Tinkamai prižiūrėti vilnonius drabužius ir šlepetes yra svarbu, jei norite, kad jie atrodytų kaip nauji ilgą laiką. Tad, ką svarbu žinoti apie vilnos gaminių priežiūrą?

Vilnonių audinių skalbimo reikalavimai

Skalbdami vilnonius drabužius, būtinai naudokite šaltą vandenį ir švelnų ploviklį, specialiai skirtą vilnoniams drabužiams. Nenaudokite įprastų ploviklių ar balinimo priemonių, nes tai gali pakeisti spalvą ir sugadinti medžiagą. Taip pat turėtumėte vengti audinių minkštiklių, kurie gali užkimšti vilnos pluoštus. Dėl to audiniai tampa standūs ir sunkiai dėvimi. Skalbdami rankomis, naudokite švelnius sukamuosius judesius ir nestipriai trinkite medžiagą. Išskalbę švelniai išspauskite vandens perteklių. Labai svarbu vengti tiesioginių saulės spindulių, nes tai gali privesti prie išblukimo arba pakeisti vilnos spalvą.

Elementarios laikymo taisyklės

Laikydami vilnonius gaminius įsitikinkite, kad jie yra visiškai išdžiūvę, kad sandėliuojant neatsirastų pelėsio ar puvėsio. Sunkesnius drabužius pakabinkite ant tvirtų pakabų, o lengvesnius laikykite stalčiuose ar dėžėse, išklotose popieriniu rankšluosčiu. Jei turite kelis drabužių sluoksnius, tarp kiekvieno sluoksnio paklokite minėtą popierinį rankšluostį tam, kad išvengtumėte trinties, dėl kurios medžiaga gali susitraukti arba irti. Aišku, jeigu turite tik gana lengvus rūbus, viską galite laikyti spintose, kuriose naudojamos pakabos arba specialios kabyklos.

Vilnonių šlepečių valymas ir priežiūra

Šlepetės, pagamintos iš kokybiškos vilnos, tarnaus ilgiau nei pagamintos iš kitų medžiagų, pavyzdžiui, sintetinių audinių. Tačiau, jei norite, kad jos atrodytų tobulai, jas vis tiek reikia nuolatos tinkamai valyti ir prižiūrėti! Kalbant apie skalbimą, nuvalykite kuo daugiau matomų nešvarumų drėgna servetėle prieš dėdami vilnones šlepetes į skalbimo mašiną. Skalbkite šaltu vandeniu ir švelniu plovikliu, specialiai skirtu vilnai. Džiovinkite tik oru – niekada nedėkite šlepečių į džiovyklę!

Atlikę vos kelias kruopščias procedūras, vilnonius drabužius bei veltinės šlepetes galėsite išlaikyti kaip naujus daugelį metų! Tiesiog turite atminti, kad vilnos gaminiai yra specifiniai, tad jų priežiūra ir naudojamos valymo bei skalbimo priemonės taip pat turi būti pasirenkamos į tai atsižvelgus.