Žygiai – pramoga ir protui, ir sielai

Vis daugiau lietuvių renkasi aktyvesnias pramogas, kurios skatina daugiau laiko praleisti lauke. Ir tai yra labai gerai, kadangi daugiau būdamas lauke ir tuo pačiu būtent gamtoje – žmogus ne tik geriau jaučiasi, tačiau dažnai ir įkvepia naujų minčių, kurios gyvenime – visada vertingos.

Pėsčiųjų žygis yra viena iš galimybių ne tik pasiilsėti, tačiau taip pat ir sužinoti daugiau naujų dalykų. Ypač daug dėmesio sulaukia tie, kurie skatina eiti knygnešių keliais, kadangi sužinoma, daug naudingos informacijos apie mūsų praeitį ir tuo pačiu kiekvieno iš mūsų tapatybę.

Kur žygiuoti?

Natūralu, kad vienas svarbiausių klausimų, kurį reikia įvertinti, yra žygio maršrutas. Kadangi šiuo metu rengėjai dažniausiai siūlo labai daug variantų – kiekvienas gali rasti tą, kuris jam labiausiai tinka. Ir tai, žinoma, tikrai džiugina.

Visada verta rinktis maršrutus, kurie apima tam tikrus istorinius laikotarpius. Tokiu atveju ne tik smagiai praleisite laiką, tačiau taip pat ir sužinosite naujų dalykų.

Pasiruošimas žygiui?

Reikia surinkti visus svarbiausius daiktus, kurie garantuoja, kad žygis bus sėkmingas. Tai yra ir drabužiai, ir tinkama avalynė, tuo pačiu ir kitos smulkmenos, kurios reikalingus žygių metu. Visada galima tartis su rengėjais, kurie padeda kur kas geriau įvertinti ko reikia žygio ir tuo pačiu – kaip neapsikrauti daiktais. Juk tuomet eiti bus sunku, tiesa?

Pačiam ar su rengėjais?

Visada siūlome tartis su specialistais, kurie organizuoja žygius. Tokiu atveju galėsite būti ramus ne tik logišku maršrutu, tačiau taip pat ir gausite daug kitos naudingos info, kuri yra susijusi tiek su pačiu maršrutu, tiek su daiktais, kurių reikia žygio metu. Taip, visada galite viską organizuoti pats, tačiau praktika rodo, kad tokie žygiai dažniausiai nuvilia.

Kad ir koks žygis bus pasirinktas – svarbiausia eiti ryžtingai. Juk tai yra vaistas ne tik Jūsų kūnui, tačiau ir sielai. Galiausiai, Jūsų protui. Raskite tokį kelią, kuris Jums įdomiausias ir tada kiekvienas kilometras tarsi ištirps…