('Alt' 'S')    
Prisijungimas
Prisijungimo vardas: 
Slaptažodis: 

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-08-22
Iš viso apsilankė: 1549278
Šiandien apsilankė: 1027
Dabar naršo: 5

 

 2018-03-13

 

 

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras prisidėdamas prie akcijos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018" organizuoja paskaitą mokytojams „Patyčios mokykloje: ką žinome ir ką galime daryti?". Lektorė  - Sigita Kemerienė, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro Psichologijos skyriaus vadovė.

Paskaitos metu bus aptarta patyčių samprata, kas trukdo ir kas padeda kovojant su patyčiomis, ką gali mokytojas ir mokykla kuriant saugią ir draugišką aplinką mokykloje.

Paskaita vyks 2018 m. kovo 20 d. Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centre, Viršuliškių g. 103, Vilnius. Renginio pradžia - 14 val., trukmė - 1.5 val. Registracija į renginį baigta!

Vietų skaičius ribotas.

 

2018-03-08

 

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija kartu su Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru inicijuoja metodines konsultacijas vaikų apskaitos tvarkytojams savivaldybėse. Konsultacijų metu numatoma aptarti Nesimokančių vaikų ir mokyklos nelankančių mokinių (NEMIS) informacinės sistemos funkcionavimo, nesimokančių vaikų paieškos, mokyklos nelankančių mokinių apskaitos, institucijų bendradarbiavimo klausimus, pasidalinti savivaldybių gerąja patirtimi nesimokančių vaikų ir mokyklos nelankančių mokinių apskaitoje ir paieškoje.

 

Konsultacijos vyks 2018 m. kovo 21 d., kovo 22 ir kovo 23 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje (A.Volano g. 2, Vilnius), Kolegijų salėje. Pradžia 10.00 val.

 

Kviečiame savivaldybių administracijų atsakingus darbuotojus registruotis iki 2018 m. kovo 19 d. užpildant registracijos anketą>>. Pasirinkite Jums tinkamą konsultacijų dieną.

 

Daugiau informacijos: K.Ignatavičienė, el. paštas kristina.ignataviciene@sppc.lt arba tel. (8 5) 230 53 76.

 

 


 2018-03-06

 

Pradedame vykdyti mokyklų, pageidaujančių diegti Olweus patyčių prevencijos programą 2018-2019 metais, atranką. Mokyklų atrankos kriterijai bei įsipareigojimai nurodyti dokumente Informacija bendrojo ugdymo mokyklų direktoriams. Mokyklos, norinčios dalyvauti programoje, kviečiamos užpildyti Mokyklų atrankos klausimyną ir iki š.m. balandžio 13 d. atsiųsti jį adresu Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Viršuliškių g. 103, Vilnius (su prierašu OLWEUS PROGRAMOS ATRANKAI) arba skenuotą dokumentą el. paštu olweus.programa@sppc.lt.

 


2018-03-05

 

 

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, įgyvendindamas ESF projektą ,,Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra", kviečia mokytojus dalyvauti 2-jų dalių mokymuose „Didesnių gebėjimų vaikai: samprata, ypatumai ir atpažinimas" Vilniuje, kuriuos ves psichologai ekspertai. Šių mokymų 1- oji dalis vyks kovo mėnesį Vilniuje (1 diena, 8 akad. val.), o antroji - rugsėjo mėnesį (1 diena, 8 akad. val.). Atkreipiame dėmesį, jog šie mokymai būtų naudingiausi mokytojams, mokantiems 1- 8 klasių mokinius.

Dalyviams bus išduodami Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro pažymėjimai. Pažymėjimas (24 akad. val.) dalyviui bus išduodamas tik sudalyvavus abejose mokymų dalyse ir atlikus namų darbus.

Dalyvavimas mokymuose - nemokamas. Mokymų dalyvių maitinimas apmokamas projekto lėšomis.

SVARBU Registracija būtina! Dalyvių skaičius - ribotas. Prašome registruotis internetu (vienas asmuo gali registruotis tik į vieną pasirinktą  dieną ir grupę). Registruojantis į mokymus pirmenybė teikiama anksčiau užsiregistravusiems bei mokytojams, dalyvavusiems mokymuose apie specialiuosius modulius aukštesniųjų gebėjimų turintiems mokinams. Iš vienos mokyklos gali registruotis ne daugiau kaip 2 atstovai. Tikslinga vienos mokyklos atstovams į mokymus registruotis tai pačiai dienai ir į tą pačią grupę.  Surinkus dalyvių grupę, registracija bus nutraukiama. Apie registracijos į mokymus  patvirtinimą/nepatvirtinimą informuosime  el. paštu kiekvieną besiregistruojantį surinkus pilną dalyvių grupę.

 

Kviečiame registruotis į mokymų 1 dalį Vilniuje (pradžia 9:00 val. (dalyvių registracija nuo 8:30 val.), pabaiga 16:15 val.;1 diena, 8 ak. val.):

2018 m. kovo 16 d. (1 grupė). Registracija baigta 

2018 m. kovo 16 d. (2 grupė). Registracija baigta 

2018 m. kovo 19 d. (1 grupė). Registracija baigta 

2018 m. kovo 19 d. (2 grupė). Registracija baigta 

2018 m. kovo 19 d. (3 grupė). Registruotis čia>> 

2018 m. kovo 19 d. (4 grupė). Registruotis čia>> 

2018 m. kovo 22 d. (1 grupė). Registracija baigta   

2018 m. kovo 22 d. (2 grupė). Registracija baigta   

2018 m. kovo 23 d. (1 grupė) . Registracija baigta 

2018 m. kovo 23 d. (2 grupė). Registracija baigta 

2018 m. kovo 23 d. (3 grupė). Registracija baigta 

2018 m. kovo 23 d. (4 grupė). Registracija baigta 

 

Iškilus klausimas kreiptis: Vaida Stupurienė, tel. (8 5) 2426396, el.p. vaida.stupuriene@sppc.lt

 

 


 2018-03-02

 

 Kviečiame 5-8 klasių mokytojus dalyvauti projekto ,,Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra" (Nr. 09.2.2-ESFA-V-707-01-0001) specialiųjų modulių aukštesniųjų gebėjimų turintiems vaikams mokymuose, kurie vyks 2018 m. balandžio 4 d. ir 5 d. VILNIUJE (1 dienos mokymai).

Mokymus ves specialiuosius modulius kuriantys mokytojai ekspertai. Norėdami dalyvauti mokymuose prašome užpildyti registracijos formą (pasirinkti galima tik vieną gamtos mokslų dalyką):

2018 m. balandžio 4 d. BIOLOGIJA >> 

2018 m. balandžio 4 d. FIZIKA >> 

2018 m. balandžio 4 d. CHEMIJA >> 

2018 m. balandžio 5 d. LIETUVIŲ KALBA >> 

2018 m. balandžio 5 d. MATEMATIKA >> 

 

Prašome registruotis iki š.m. kovo mėn. 14 d.

Informuojame, kad registruojantis į renginius pirmenybė teikiama anksčiau užsiregistravusiems dalyviams.

Kilus klausimams, susisiekite:

Justina Dilytė (justina.dilyte@sppc.lt, tel.: 8 5 230 5372).

 


 2018-02-28

 

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras (toliau - SPPC) vasario 21 d. organizavo metodinę dieną Vilniaus r. specialiesiems pedagogams ir logopedams. SPPC projektų vadovės K.Ignatavičienė, A.Buzarevič, I.Nekrošienė pristatė įgyvendinamus centro projektus. Specialiosios pedagogikos skyriaus vadovė E. Norvaišienė supažindino su Visos dienos mokyklos modelio koncepcija, specialiosios pedagogikos skyriaus specialistė L.Grikainienė skaitė pranešimą apie vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimų ugdymo ypatumus, R.Juškuvienė - apie priešmokyklinio amžiaus vaikų kompetencijų vertinimą pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.

Metodinės dienos dalyviai buvo supažindinti su SPPC veikiančia specialiųjų mokymo priemonių ekspozicija (I.Stankuvienė). Vilniaus r. švietimo įstaigų specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinio būrelio pirmininkė Ana Pavilovič-Jančis pristatė metodinio būrelio veiklas ir planus. Džiaugiamės turiningo pasidalinimo patirtimi akimirkomis.

 


 2018-02-28

 

 

Lietuvoje, kaip ir kitų šalių švietimo sistemose pradėta svarstyti ir įgyvendinti visos dienos mokyklos idėja. Kuriant visos dienos mokyklas siekiama rūpintis vaiko gerove, mažinti socialinę atskirtį, užtikrinti lygias galimybes, gerinti akademinius pasiekimus, didinti mokyklos patrauklumą, sudaryti sąlygas šeimoms derinti šeimos ir darbo pareigas. Švietimo ir mokslo ministerijos užsakymu Šiuolaikinių didaktikų centras atliko "Visos dienos mokyklos modelių užsienio šalyse ir visos dienos mokyklų paslaugų poreikio ir galimybių gauti šias paslaugas Lietuvoje tyrimą". Ataskaitoje apžvelgiama Anglijos, Graikijos, Portugalijos, Suomijos ir Vokietijos patirtis įgyvendinant visos dienos mokyklos modelį, bei pateikiama visos dienos mokyklos poreikio Lietuvoje analizė. Siūlome susipažinti su tyrimo ataskaita (2017).

 

 


2018-02-14

 

 

 

Skelbiame mokyklų, kuriose ES projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ lėšomis bus diegiamos LIONS QUEST programos, sąrašus.

Bendrojo ugdymo mokyklos>>

Profesinio mokymo įstaigos>>

Rengiant projekto paraišką buvo numatyta, kad projekto lėšomis 50 mokyklų galės išmoksti vykdyti programą „Paauglystės kryžkelės“. Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centrui 2017 m. rugsėjo mėn. atlikus mokyklų apklausą dėl prevencinių programų poreikio paaiškėjo, kad mokyklos norėtų išmokti vykdyti ir kitas dvi LIONS QUEST programas – „Laikas kartu“ ir „Raktai į sėkmę“. Atsižvelgiant į mokyklų pateiktus atsakymus buvo paskaičiuotos reikalingos lėšos programų įgyvendinimui. 2018 m. sausio mėn. prevencinių programų įgyvendinimui buvo papildomai skirta 2 mln. EUR.

Numatoma, kad iki 2020 m. birželio mėn. sąrašuose esančios mokyklos išmoks vykdyti LIONS QUEST programas. Planuojama sudaryti ir skelbti programų mokymų grafiką. Kadangi mokyklų skaičius yra didelis, bus sudaromos eilės ir numatoma, kuriais mokslo metais kokia mokykla dalyvaus.

Pastebėjus neatitikimų skelbiamuose sąrašuose ar pakeitus nuomonę dėl programos mokymų, prašytume informuoti projekto vadovę K.Ignatavičienę, kristina.ignataviciene@sppc.lt, tel. Nr. 8 5 230 5376.

 

Kitos projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ lėšomis įgyvendinamos prevencinės programos

VšĮ „Vaiko labui“ kiekvienų metų  gegužės mėn. kviečia mokyklas, norinčias vykdyti programas  „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“ ir „Įveikime kartu“, pildyti ir teikti paraiškas. Todėl kviečiame mokyklas sekti informaciją ir registruotis dalyvauti minėtose programose (http://www.vaikolabui.lt/).

VšĮ „Paramos vaikams centras“ vykdo registraciją į programą „Antras žingsnis“ (http://www.pvc.lt/).

VšĮ „Šeimos santykių institutas“ vykdo registraciją į programą VEIK (http://www.ssinstitut.lt/).

Kvietimas teikti paraiškas dalyvauti Olweus patyčių prevencijos programoje bus skelbiamas  2018 m. kovo mėn. (www.sppc.lt).

Dėl programos „Savu keliu“ rašykite savukeliu@sppc.lt

Dėl programų „Taiki mokykla“ ir „Saugok ir gerbk mane“ rašykite kristina.ignataviciene@sppc.lt

 

Mokyklų, kurioms numatytos kitos prevencinės programos, sąrašus skelbsime vėliau.

 

 

 


2018-01-29

Mokyklos, pabaigusios Olweus programos diegimą, gali pradėti diegti Olweus programos kokybės užtikrinimo sistemą (toliau - OPKUS). Sėkmingai integravus OPKUS į visą mokyklos veiklą, ji ne tik tampa veiksminga patyčių prevencijos priemone, bet ir prisideda prie teigiamo mokyklos įvaizdžio kūrimo bendruomenėje.

Mokykla, pageidaujanti vykdyti OPKUS veiklas, iki š.m. vasario 15 d. turi atsiųsti mums el.paštu ana.buzarevic@sppc.lt užpildytą ir direktoriaus pasirašytą paraišką diegti OPKUS (paraiškos formą rasite čia >>). Gavus paraišką, pasirašysime trišalę sutartį (tarp mokyklos, instruktoriaus ir SPPC). Primename, kad mokykla perka Olweus programos instruktoriaus paslaugas, o SPPC apmoka Olweus International už rudeninę mokinių Olweus apklausą. 

 

 


 

2018-01-22

 

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras (toliau - SPPC) sausio 18d. organizavo metodinę dieną Pedagoginiu psichologinių tarnybų vadovams. Metodinėje dienoje buvo pristatyti pranešimai aktualiomis temomis: apie kvalifikacinius reikalavimus vadovams, naujas normas  įgyvendinančius teisės aktus, asmens sveikatos priežiūros licencijavimo aspektus, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo ankstinimą, vaiko brandumo mokyklai aktualijas. Buvo pristatyti SPPC įgyvendinami  projektai. Vyko aktyvios diskusijos, darbas grupėse.

Skaityti pranešimai:

LR švietimo įstatymo 2017m. birželio 30d. pataisos ir naujas normas įgyvendinantys teisės aktai. Mokymosi visą gyvenimą departamento pedagogų veikslo skyriaus vyr. specialistė A. Razmantienė

Asmens sveikatos priežiūros licencijavimas. Sveikatos apsaugos ministerijos motinos ir vaiko skyriaus patarėja A. Balčiūnienė

Priešmokyklinio ir pradinio ugdymo ankstinimas. Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja L.Jankauskienė

Pedagoginių psichologinių tarnybų e-apklausos "Dėl vaikų brandumo mokyklai įvertinimo" rezultatų apžvalga (2015 m., 2016 m., 2017 m.) SPPC psichologijos skyriaus vadovo pavaduotoja V. Gudauskienė;

SPPC Ginčytinų atvejų vertinimo komisijos nagrinėti Vaiko brandumo mokyklai Ginčytini atvejai (2015 - 2017 metai). SPPC psichologė V.Stupurienė.

Projektų „Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra" ir „Specialiųjų mokymo priemonių ir ugdymui skirtų techninės pagalbos priemonių įsigijimas "pristatymas. SPPC projektų vadovė  I. Nekrošienė

 


 

2018-01-17

Maloniai kviečiame pradinių klasių mokytojus dalyvauti projekto ,,Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra" specialiųjų modulių aukštesniųjų gebėjimų turintiems vaikams mokymuose, kurie vyks:

2018 m. vasario 19-21 d. VILNIUJE (3 dienų mokymai) Registracija baigta

2018 m. birželio 18-20 d. KLAIPĖDOJE (3 dienų mokymai) Registracija baigta

Mokymus ves specialiuosius modulius kuriantys ekspertai (lietuvių kalbos, matematikos, gamtamokslių dalykų moduliai pradiniam ugdymui).

Registracija būtina! Prašome registruotis iki š.m. sausio 31 d. Registruojantis į renginius pirmenybė teikiama anksčiau užsiregistravusiems dalyviams bei projekto mokyklų partnerių darbuotojams. Renginių metu mokymų dalyvių maitinimas apmokamas projekto lėšomis. Taip pat 3 dienų mokymų metu, esant poreikiui, projekto lėšomis bus apmokama nakvynė. Apie tikslią renginio vietą užsiregistravusius dalyvius informuosime, artėjant mokymams.

 

 


2018-01-08

 

ATNAUJINTA INFORMACIJA

 

2007 m vasario 14 d. įsigaliojo Švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtinti Psichologų, teikiančių pagalbą mokiniui, atestacijos nuostatai. 2009 m. sausio 1 d. įsigaliojo Švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtinta Psichologų, teikiančių pagalbą mokiniui, atestacijos nuostatų nauja redakcija ( Psichologų atestacijos nuostatai1 PRIEDAS2 PRIEDAS3 PRIEDAS)

 

Psichologų atestaciją vykdo Psichologų atestacijos komisija veikianti prie Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro (komisijos sudėtis >> ). Komisijos pirmininkė Irma Čižienė, Komisijos sekretorė Vida Gudauskienė. Psichologai pretenduojantys atestuotis atitinkamai kvalifikacinei kategorijai prašymą (Prašymas I,  Prašymas II) ir dokumentus teikia Komisijos sekretorei Vidai Gudauskienei (tel. (85)2426396, el.p.: vida.gudauskiene@sppc.lt).

 

Komisijos posėdžių datos 2018 metais: kovo 16 d., birželio 15 d., spalio 26 d. ir gruodžio 7 d.

 


 

2017-12-20

 

 Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu, įgyvendindamas Valstybinės smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir pagalbos teikimo nukentėjusiems asmenims 2014-2020 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. gegužės 28 d. nutarimu Nr. 485, 2017-2020 metų veiksmų plano priemones, 2017 m. spalio - lapkričio mėnesiais organizavo 15 vienos dienos  (8 akad. val.) seminarų ,,Smurtas artimoje aplinkoje: atpažinimas ir pagalbos vaikams galimybės mokykloje".  Seminarai vyko įvairiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Šiauliuose, Kaune, Kretingoje, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Utenoje, Kėdainiuose, Rokiškyje, Jurbarke. Jų metu buvo pristatytos Rekomendacijos mokykloms dėl smurto artimoje aplinkoje atpažinimo kriterijų ir veiksmų, kilus įtarimui dėl galimo smurto artimoje aplinkoje, patvirtintų 2017 m. rugpjūčio 3 d. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu Nr. 625, aptartas praktinis jų nuostatų taikymas, aptarti vaikų elgesio ir emocinės būsenos požymiai, galintys padėti atpažinti vaikus, patiriančius smurtą ar esančius smurto artimoje aplinkoje liudininkais; mokytojų ar kitų mokykloje dirbančių specialistų (darbuotojų) pokalbio, bendravimo su vaikais principai bei veiksmai, kilus įtarimui dėl galimo smurto artimoje aplinkoje ir pagalbos vaikams galimybės mokykloje.

Profesinę kvalifikaciją tobulino 446 ikimokyklinio ugdymo įstaigų, mokyklų administracijų, vaiko gerovės komisijų atstovai, pedagogai, švietimo pagalbos specialistai.    Seminarus vedė VšĮ „Šeimos santykių instituto" lektorės: Eglė Kalinauskienė, psichologė ir šeimos mediatorė, bei Živilė Baronienė, šeimos konsultantė ir mediatorė.

 


 

 2017-12-13

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras gruodžio 6 ir 8 dienomis surengė metodines dienas savivaldybių Vaiko gerovės komisijų atstovams. Metodinėje dienoje buvo pristatyti ir aptarti Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo įgyvendinimui svarbūs aspektai: Įstatymo naujos redakcijos praktiniai klausimai, suinteresuotų asmenų vaimenų aktualumas, išvadų dėl vidutinės priežiūros priemonės specifika, priemonių skyrimo procedūriniai ypatumai.

  

Darbo grupėse atstovai iš 46 savivaldybių gvildeno aktualias problemas, su kuriomis susiduria taikant įstatymą bei kitus teisės aktus, skiriant minimalios bei vidutinės priežiūros priemones, koordinuotai teikiant švietimo, sveikatos ir socialinę pagalbą.

Skaitytas pranešimas:

 LR vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymas. Naujovės ir procedūros. Rytis Šiautkulis, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

 


2017-12-07

 

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras š.m. lapkričio 23 d. organizavo ESF projekto ,,Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra"  mokymus tema: ,,Specialiųjų modulių aukštesniųjų gebėjimų turintiems vaikams (matematikos, lietuvių kalbos, gamtamokslių dalykų 3-8 klasėms) taikymo pamokoje galimybės". Mokymuose dalyvavo  LR švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro atstovai, projekto mokyklų partnerių mokytojai.  Mokymų metu atskirose sekcijose mokytojams buvo pristatytas modulių turinys, jų taikymo principai, spręsti uždaviniai, kalbėta apie tai, ko kiekvienam mokytojui reikėtų nepamiršti apie aukštesniųjų gebėjimų mokinių ugdymą. 

Pranešimus skaitė projekto ekspertai doc.dr. Aistė Elijio, doc.dr. Jolita Dudaitė, dr. Aida Šimelionienė, dr. Daiva Bigelienė, Simas Ignatavičius, Irmantas Adomaitis, Eduardas Juška, Nida Poderienė, Sonata Vaičiakauskienė.  

Informuojame, kad šios tematikos mokymai pristatant naujai kuriamus specialiuosius modulius aukštesniųjų gebėjimų vaikams 2018 m. planuojami vykdyti visoje Lietuvoje.

Apie mokymų datas bei tikslias mokymų vietas informuosime 2018 m. sausio mėn. mūsų internetinėje svetainėje www.sppc.lt .

 


 

 2017-11-20

 

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras bendradarbiaudamas su Kauno P. Daunio ugdymo centru 2017 m. lapkričio 2-3 ir 9-10 d. organizavo pedagoginių psichologinių ir švietimo pagalbos tarnybų specialiesiems pedagogams skirtus seminarus tema „Autizmo spektro sutrikimai: vaikų raidos ypatumai ir praktiniai ugdymo organizavimo aspektai".

 


 
 

 

Dalyviai gavo žinių apie autizmo spektro sutrikimo etiologiją ir ypatumus, ugdymosi aplinkos pritaikymą autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams, PECS metodo taikymą. Taip pat buvo sudaryta galimybė praktiškai susipažinti su mokinių, turinčių autizmo spektro sutrikimų, ugdymo organizavimu ikimokyklinėse grupėse ir mokykloje.

  2017-11-10

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras 2017 m. lapkričio 8 d. surengė seminarą savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriams tema „ Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybė - iššūkiai ir galimybės".

Pateikiame seminare skaitytus pranešimus:

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus lūkesčiai.  Gražina Šeibokienė, Švietimo ir mokslo ministerija, Bendrojo ugdymo departamento, Švietimo pagalbos skyrius

Tarpinstitucinis bendradarbiavimas - (tik) lūkesčiai (be/ ir / ar) galimybės. Daiva Vaišnorienė, Švietimo ir mokslo ministerija, Bendrojo ugdymo departamento, Švietimo pagalbos skyrius 

Sveikatos priežiūros paslaugos - viena svarbiausių vaiko gerovės užtikrinimo sričių. Anželika Balčiūnienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Motinos ir vaiko sveikatos skyriaus patarėja

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus funkcijos ir Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymas.  Ligita Čeledinienė, Švietimo ir mokslo ministerija, Bendrojo ugdymo departamento, Švietimo pagalbos skyrius 

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas ir Vaiko teisių apsauga koordinuotai teikiamos pagalbos aspektu. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 

Renginio programa >>

 

 2017-09-20

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centre š.m. rugpjūčio 28 d. vyko valstybės planavimo projekto ,,Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra" tarpinių rezultatų pristatymas. Susitikime dalyvavo LR Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, projekto partnerių atstovai, projekto ekspertai bei Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro specialistai. Susitikimo metu buvo pristatyta projekto įgyvendinimo eiga bei tarpiniai projekto I-ojo etapo rezultatai, apžvelgtos planuojamo II-ojo etapo gairės, diskutuota apie lūkesčius, keliamus projektui, kitus aktualius klausimus. Pranešimus skaitė: projekto vadovė Inga Nekrošienė; projekto ekspertai dr., docentė Sigita Girdzijauskienė, Nida Poderienė, Eduardas Juška, Daiva Bigelienė; projekto tiekėjų atstovas Laurynas Šeškus.
 Išsamesnė informacija apie projekto veiklas, eigą bei planuojamus rezultatus rasite čia>>

 

 

 

2017-08-31

Informuojame, jog nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. įsigalioja šie teisės aktai:

 Taip pat nuo 2017 m. rugsėjo 1 dienos įsigaliojo ir Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo pakeitimo įstatymo nauja redakcija.

 


 

2017-08-18

Švietimo ir mokslo ministerijos ir Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro užsakymu parengtos Lietuvių kalbos pradinio ir pagrindinio ugdymo programos mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių dėl klausos sutrikimo, taip pat metodinės rekomendacijos mokytojams dėl pradinio ir pagrindinio lietuvių kalbos Bendrųjų ugdymo programų pritaikymo ar individualizavimo mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių.

Tikimės, kad šios rekomendacijos palengvins lietuvių kalbos mokytojų, dirbančių su mokiniais, turinčiais specialiųjų ugdymosi poreikių darbą, padės tinkamai organizuoti ugdymo(si) procesą, sėkmingiau vykdyti įtraukųjį ugdymą.

 


2017-08-18 

2017 m. rugpjūčio 3 d. Švietimo ir mokslo ministro įsakymu V-625 patvirtintos Švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru parengtos „Rekomendacijos mokykloms dėl smurto artimoje aplinkoje atpažinimo kriterijų ir veiksmų, kilus įtarimui dėl galimo smurto artimoje aplinkoje”. Įsakymas įsigalioja š. m. rugsėjo 1 d.

 2017-06-23

 

Informuojame, kad baigėme mokyklų diegsiančių Olweus patyčių prevencijos programą 2017-2018 m. atranką. Sulaukėme daug mokyklų, norinčių dalyvauti programoje, paraiškų. Džiugu, kad mokyklos siekia kurti saugią aplinką ir saugoti vaikus nuo patyčių.

Atsižvelgdami į šiuo metu turimus žmogiškuosius bei finansinius išteklius, dalyvauti Olweus programos VI-ame diegimo etape pakvietėme 65 mokyklas  bei 4 mokyklas įtraukėme į rezervinį sąrašą.

Atranką dalyvauti Olweus patyčių prevencijos programos diegimo VII-ajame etape (2018-2019 m.) pradėsime jau 2018 m. pavasarį. Detalesnė informacija bus paskelbta mūsų tinklapyje.

 


 

2017-06-13

Informuojame, kad Švietimo ir mokslo ministerija, siekdama suteikti metodinę pagalbą savivaldybėms dėl Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 58 straipsnio 2 dalies 3 punkto įgyvendinimo, pagal kurį savivaldybės vykdomoji institucija turi patvirtinti prevencinių programų kriterijus, parengė rekomenduojamus prevencinių programų kriterijus, kuriuos galite rasti čia >>


 


 

2017-06-12

 

Švietimo ir mokslo ministerijos ir Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro  užsakymu 2016 metais buvo vykdytas tyrimas "Ugdymo ir švietimo pagalbos kokybės specialiosiose mokyklose ir specialiojo ugdymo centruose tyrimas". Tyrimą vykdė Šiaulių universiteto mokslininkai.

Susipažinimui pateikiame tyrimo ataskaitą>>

 

 2017-06-12

 

 

2017 m. gegužės 17-19 d. vyko  Europos Komisijos aukšto lygio šalių narių atstovų darbo grupės neįgaliųjų reikalams posėdis ir darbo forumas dėl Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimo Briuselyje (Belgija). Specialiosios pedagogikos ir psichologijos  centro  specialiosios pedagogikos skyriaus pavaduotoja Lina Palačionienė skaitė pranešimą apie mokyklų kaitą  Lietuvoje inkliuzinio švietimo aspektu.

 


 

2017-06-10

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras gegužės - birželio mėnesiais organizavo metodines konsultacijas savivaldybių administracijų švietimo padalinių, pedagoginių psichologinių, švietimo pagalbos tarnybų, pedagogų švietimo centrų vadovams, administracijos atstovams apie smurto prevencijos vykdymą mokyklose įgyvendinant 2016 m. spalio 18 d. Švietimo įstatymo pataisas, susijusias su smurto ir patyčių prevencija, prevencinių programų vykdymu, psichologinės pagalbos nuo smurto nukentėjusiems ar smurtavusiems mokiniams, mokytojams teikimu.

Metodinių konsultacijų metu buvo pristatytos Smurto prevencijos įgyvendinimo mokyklose rekomendacijų, patvirtintų 2017 m. kovo 22 d. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu Nr. V-190, nuostatos. Rekomendacijos nustato mokyklos, savivaldybės ir nacionalinio lygmens prevencijos ir intervencijos priemonių sistemą saugios nuo smurto ir patyčių (įskaitant ir patyčias kibernetinėje erdvėje) aplinkos kūrimui mokyklose. Kartu su renginių dalyviais buvo aptartos šių rekomendacijų įgyvendinimo mokyklose galimybės ir būdai, savivaldybių lygmens institucijų indėlis padedant mokykloms kurti saugią nuo smurto ir patyčių aplinką, jas konsultuojant. Metodinės konsultacijos gegužės 19  - birželio 8 dienomis vyko Vilniuje, Šiauliuose, Telšiuose, Alytuje, Panevėžyje, Tauragėje, Klaipėdoje, Utenoje, Kaune ir Marijampolėje. Konsultacijas vykdė Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro specialistai.

 

 

2017-04-20

 

Informacija dėl ginčytinų atvejų vertinimo.

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro Ginčytinų atvejų vertinimo komisijos dokumentai:

Ginčytinų atvejų vertinimo tvarkos aprašas >>

Ginčytinų atvejų vertinimo tvarkos aprašo priedai >>

 


 2017-04-19

balandžio 19 d. Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro specialistai „Mokytojo TV" tiesioginės transliacijos metu pristatė pagrindines rekomendacijų dėl smurto prevencijos įgyvendinimo mokyklose nuostatas, aptarė mokyklos vadovo vaidmenį kuriant saugią aplinką ir telkiant kolektyvą bendrai veiklai, savivaldybės lygmens įstaigų pagalbą mokykloms vykdyti smurto prevenciją. Diskusijoje dalyvavo Vilniaus „Ąžuolyno" progimnazijos direktorius Audrius Tavoras, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktorius Henrikas Vaicekauskas, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro psichologės Sigita Kemerienė ir Kristina Ignatavičienė.

Transliacijos nuoroda>>

Daugiau informacijos>>

Nuoroda į rekomendacijas>>

  

2017-04-05


2017 metų kovo 31 d. Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras pasirašė sutartį dėl Europos socialinio fondo finansuojamo projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" (09.2.2-ESFA-V-729-03-0001) įgyvendinimo. Projekto tikslas - kurti ir palaikyti saugią aplinką mokykloje, sudarant palankias sąlygas mokinių asmenybės ugdymuisi, akademinių pasiekimų gerinimui, mažinant socialinę atskirtį bei sprendžiant iškritimo iš mokyklos problemą.

Šio projekto lėšomis bus finansuojamas įvairių sričių prevencinių programų įgyvendinamas mokyklose, organizuojami mokymai mokyklų vadovams apie saugios aplinkos mokykloje kūrimą ir prevencinės veiklos vykdymą, siekiant plėsti prevencinių programų pasiūlą bus parengta savižudybių prevencinės programos metodinė medžiaga ir išbandyta savižudybių prevencijos programa atrinktose mokykloje. Projekto veikloms įgyvendinti iš viso skirta 1,9 mln. Eur.

Per trejus projekto įgyvendinimo metus numatoma į projekto veiklas įtraukti apie 500 mokyklų, kurios neįgyvendina nė vienos smurto ir patyčių prevencijos programos, o dar apie 400 mokyklų, kurios jau įgyvendina prevencines programas, skatinti į šias veiklas įtraukti kuo didesnį mokinių ir mokytojų skaičių. Todėl projekto veiklose numatomi ne tik mokymai naujai įsitraukusių mokyklų bendruomenės nariams, bet taip pat mokymai ir konsultacijos jau ne vienerius metus prevencines programas įgyvendinantiems pedagogams.

 


 

2017-03-15

 

 

Informuojame, kad įgyvendinant Švietimo įstatymo pataisas, priimtas Lietuvos Respublikos Seimo 2016 m. spalio 18 d. (XII-2685)  , yra parengtos  2017 m. kovo 22 d. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu Nr. V-190 patvirtintos Smurto prevencijos įgyvendinimo mokyklose rekomendacijos.

Rekomendacijos nustato mokyklos, savivaldybės ir nacionalinio lygmens prevencijos ir intervencijos priemonių sistemą saugios nuo smurto ir patyčių (įskaitant ir patyčias kibernetinėje erdvėje) aplinkos kūrimui mokyklose. Rekomendacijos mokykloms įsigalios 2017 m. rugsėjo 1 d.

Rekomendacijas galite rasti Švietimo ir mokslo ministerijos tinklapyje, skiltyje „Švietimas“ / Patyčių ir smurto prevencija arba spausdami čia >>

 

 


 

2017-03-15

 

Dalinamės aktualia informacija, kuri buvo išsiųsta savivaldybių pedagoginėms psichologinėms tarnyboms ir mokykloms. 

Rekomendacijos tėvams apie savižudybių ir psichologinių krizių prevenciją

Rekomendacijos mokytojams apie savižudybių ir psichologinių krizių prevenciją

 


 

 2017-03-14

 


 
 

 

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras didžiuojasi dalyvaudamas tarptautiniame  Erasmus + projekte ,,Imagining the future"  (liet. ,,Įsivaizduojant ateitį")  (Erasmus + Key Action 2 Project 2015-1-UK01-KA201-013723 2).

Projekto partneriai: Specialiosios pedagogikos ir psichologijoe centras, Linkoping miesto savivaldybe (Švedija), ,,Junedalsskolen" (Švedija), ,,Swiss Cottage School" (Anglija), ,,Northridge Community School‘ (Anglija).

Projekto tikslas - bendradarbiauti skatinant įvairių Europos šalių mokinių, turinčių specialiųjų ugdymo(-si) poreikių, tarpusavio bendravimą, gerinant jų įdarbinimo galimybes, modeliuojant,  koks galėtų ir/ar turėtų būti šių mokinių ugdymas ateityje, siekiant efektyviai integruoti juos į visuomenines veiklas bei  darbo rinką.

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras 2017 m. kovo 7-9 dienomis organizavo Tarptautinį projekto partnerių susitikimą Vilniuje.  Susitikimo metu projekto komanda diskutavo apie projekto veiklų įtaką jame dalyvaujantiems mokiniams, apie specialiųjų ugdymo(-si) poreikių turinčių mokinių rengimą darbo rinkai skirtingose Europos šalyse, dirbo darbo grupėse rengiant projekto deklaraciją, vykdė informacinių sistemų panaudojimo projekto veiklose pratybas, lankėsi Vilniaus ,,Vilties" specialiojoje mokykloje - daugiafunciame centre, Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinėje mokykloje, kuriose dalinosi gerąja patirtimi.

Projekto veiklos vyks iki 2018 m. lapkričio mėn.

 

 

 2017-02-07

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras Facebook bendruomenėje turi savo paskyrą, tad kviečiame apsilankyti  ir sekti mus čia>>

 


 2017-01-27

2017 m. sausio 26 d. Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centre vyko metodinė diena savivaldybių administracijų Vaiko gerovės komisijų atstovams. Šį kartą aptarti probacijos ir policijos pareigūnų vaidmenys  įgyvendinant vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros sistemą, analizuotas Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo santykis su Baudžiamuoju kodeksu, diskutuota 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojusio Administracinių nusižengimų kodekso vykdymo aspektai, apžvelgtos 7-9 klasių moksleivių delinkventinio elgesio tendencijos Lietuvoje ir Europoje.

Skaityti pranešimai:


1.       Daiva Brudnienė, Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūra
2.       Kęstutis Stelmokas, Kristina Smirnova, Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
3.       Renata Katinaitė, Simona Nikartas, Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos
4.       Renata Giedrytė-Mačiulienė, Laura Ūselė, Lietuvos teisės institutas 

 


 

Atnaujinta 2017-01-11

KVIEČIAME NAUDOTIS SPECIALIOSIOMIS KOMPIUTERINĖMIS MOKYMO PRIEMONĖMIS

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras (toliau – Centras), įgyvendinęs projektą „Specialiųjų mokymo priemonių rengimas, II etapas" (Nr. VP1-2.3-ŠMM-04-V-03-003), finansuojamą Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos bendrojo finansavimo lėšomis, primena, kad projekto lėšomis buvo parengtos dvi kompiuterinės specialiosios mokymo priemonės:

Kompiuterinė matematikos priemonė 1-4 klasėms internetinėje erdvėje, skirta specialiesiems pedagogams, dirbantiems su mokiniais, turinčiais matematikos mokymosi sunkumų / sutrikimų. Priemonė pasiekiama adresu:

sppc.emokykla.lt

Kompiuterinė lietuvių kalbos priemonė 1-4 klasėms  internetinėje erdvėje, skirta specialiesiems pedagogams, dirbantiems su mokiniais, turinčiais lietuvių kalbos mokymosi sunkumų. Priemonė pasiekiama adresu:

lietuviu1-4.mkp.emokykla.lt 

Centras maloniai kviečia naudotis šiomis specialiosiomis mokymo priemonėmis!

Informacija dėl registracijos – kiekvienos priemonės el. svetainėje.

Kilus klausimams prašome kreiptis  el.paštu irena.stankuviene@sppc.lt, arba tel.:  (8 5) 230 53 71.

 


 

2016-12-28

 

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras Švietimo ir mokslo ministerijos užsakymu atliko bendrojo ugdymo mokyklų apklausą apie prevencinių programų įgyvendinimą bendrojo ugdymo mokyklose 2015-2016 mokslo metais. Apklausos tikslas - įvertinti prevencinių programų įgyvendinimo, metodinių priemonių naudojimo mastą ir ypatumus Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose bei numatyti galimas prevencinės veiklos tobulinimo ir plėtros kryptis.

Ataskaitoje apklausos rezultatai analizuojami dviem lygmenimis - mokyklos ir savivaldybės. Pirmoje dalyje aptariami bendri duomenys apie prevencinių programų įgyvendinimą mokyklose, išskiriant akredituotų ir neakredituotų programų, į mokyklos ugdymo turinį integruojamų programų vykdymo aspektus, taip pat apžvelgiama metodinių priemonių naudojimo praktika Lietuvos mokyklose, pateikiami mokyklų siūlymai dėl prevencinės veiklos tobulinimo ir išvados, susijusios su pateiktos statistinės informacijos apie prevencinę veiklą turiniu.

Kitoje apklausos rezultatų dalyje pateikiami kiekvienos savivaldybės duomenų profiliai, iliustruojantys joje veikiančių ir apklausoje dalyvavusių mokyklų įgyvendinamos prevencinės veiklos ypatumus, metodinių priemonių naudojimo mastą 2015-2016 m. m.

Kviečiame savivaldybių administracijų specialistus ir mokyklų administracijos atstovus  susipažinti su apklausos ataskaita (rasite čia>>). Tikimės, kad gauti rezultatai padės įvertinti situaciją mokyklose ir savivaldybėse bei planuoti prevencinės veiklos plėtrą.

Apklausos organizatoriai dėkoja apklausoje dalyvavusių mokyklų administracijoms už bendradarbiavimą teikiant ir tikslinant duomenis, išsakant siūlymus dėl prevencinės veiklos tobulinimo bei savivaldybių administracijų atstovams aktyvinant mokyklas dalyvauti šioje apklausoje. 

 

2016-12-13

Šių metų lapkričio 15 d. Klaipėdoje, lapkričio 22 d. Kaune ir gruodžio 6 d. Utenoje vyko Viešosios konsultacijos savivaldybių administracijoms. Konsultacijų tikslas - pristatyti Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros ir Švietimo įstatymų pakeitimo nuostatas, kurios pagrindžia tarpinstitucinio bendradarbiavimo ir kompleksiškai (koordinuotai) teikiamos pagalbos vaikui iki 18 m. (turinčiam didelių ir labai didelių SUP iki 21 m.) ir jo šeimai teikimą, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus vaidmenį savivaldybėje ir aptarti  kaip savivaldybės galėtų pasiruošti įgyvendinti praktiškai šias nuostatas. Skaityti daugiau>>


2016-11-02

Šių metų spalio 27 d.  Specialiosios pedagogikos ir psichologijos  centre  buvo organizuota specialiųjų mokyklų vadovams  metodinė diena. Pranešimus skaitė Žydronė Žukauskaitė - Kasparienė,  Švietimo ir mokslo ministerijos  Bendrojo ugdymo departamento direktorė, Monika Bilotienė, Nacionalinės mokyklų  vertinimo agentūros direktoriaus pavaduotoja, dr. Violeta  Gevorgianienė, Vilniaus universiteto, Filosofijos fakulteto Socialinio darbo katedros docentė, dr. Renata Geležinienė, Šiaulių  universiteto,  Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakulteto docentė, Panevėžio „Šviesos", Plungės, „Diemedžio" ir  Gelgaudiškio „Šaltinio"  specialiojo ugdymo centrų  vadovai, švietimo pagalbos ir konsultavimo skyrių vedėjai.  

 

Skaityti pranešimai

„Specialiosios paskirties įstaigos įtraukiojo švietimo kontekste ", Žydronė Žukauskaitė - Kasparienė, ŠMM Bendrojo ugdymo departamento direktorė

„Mokyklų veiklos kokybės išorinio vertinimo samprata ir paskirtis", Monika Bilotienė, Nacionalinės mokyklų  vertinimo agentūros direktoriaus pavaduotoja

„Vidutiniškai sutrikusio intelekto mokinių ugdymo kryptys: ką tai reiškia ir kodėl tai svarbu?", dr. doc. Violeta  Gevorgianienė, Vilniaus universitetas 

„Pozityvios elgsenos konstravimas individualiu, grupės ir instituciniu lygmeniu", dr. doc. Renata Geležinienė, Šiaulių universitetas

„Švietimo pagalbos ir konsultavimo organizavimo patirtis Panevėžio „Šviesos" specialiojo ugdymo centre",Petras Leikauskas , Panevėžio „Šviesos"  specialiojo ugdymo centro direktorius;  Rasa Ramanauskienė, Švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus vedėja

„Plungės specialiojo ugdymo centro švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus veikla"., Rimantas Gentvilas, Plungės specialiojo ugdymo centro direktorius

„Intelekto bei elgesio ir / ar emocijų sutrikimų turinčių mokinių ugdymas bei teikiamos pagalbos jiems ir su jais susijusiems asmenims Gelgaudiškio „Šaltinio" specialiojo ugdymo centre", Dalia Kasperavičienė, Švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus vedėja

„Diemedžio" ugdymo centro veikla ir pagalbos teikimo galimybės", Aurelija Kasparavičienė, Švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus vedėja  

 

 


 

2016-10-18


Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras ir Europos socialinio fondo agentūra 2016 m. spalio 6 d. pasirašė projekto „Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra" Nr. 09.2.2-ESFA-V-707-01-0001 finansavimo ir administravimo sutartį.

Kiekvieno vaiko akademiniai gebėjimai turi būti atpažinti tam, kad kiekvienas mokytojas turėtų galimybę patenkinti unikalius vaiko ugdymo(-si) poreikius ir būtų siekiama didesnės kiekvieno mokinio pažangos.  Tad projekto metu bus sukurtos bei parengtos gabių vaikų atpažinimo bei įvertimo metodikos, instrumentai bei metodinės priemones Lietuvos pedagogams ir psichologams. Taip pat projekto metu mokinių ugdymosi galimybės gauti jų poreikius atitinkantį formalųjį ir neformalųjį ugdymą bus didinamos papildant bendrąsias pradinio ir pagrindinio ugdymo programas specialiais matematikos, lietuvių kalbos ir gamtos mokslų praturtinančiais ir pagilinančiais moduliais, rengiant ir įgyvendinant neformaliojo ugdymo formas, keliant mokytojų, psichologų ir kitų švietimo sistemoje dirbančių darbuotojų kvalifikaciją, praturtinant jų žinias įvairiuose nacionalinio ir tarptautinio lygmens kvalifikacijos tobulinimo renginiuose.

Projektas apims daugumą Lietuvos regionų, jame dalyvaus 30  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu atrinktų Lietuvos mokyklų- partnerių. Projekto veiklos truks dvejus metus. 

Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į

Projekto vadovę

Ingą Nekrošienę

Tel.: (8 5) 230 5372

inga.nekrosiene@sppc.lt 

 


  

2016-10-11

2016 m. spalio 26 d. Mykolo Romerio universitete Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru bei Mykolo Romerio universitetu surengė konferencijoją „PAGALBA VAIKAMS IR JŲ ŠEIMOMS SAVIVALDYBĖSE: IŠŠŪKIAI IR GALIMYBĖS" . Konferencijoje dalyvavo mokslininkai ir praktikai: psichologai, socialiniai ir specialieji pedagogai, savivaldybių administracijų švietimo padalinių, Pedagoginių psichologinių tarnybų darbuotojai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, vaiko gerovės ir  narkotikų komisijų nariai 

Konferencijos programa

Sandra Valantiejienė, tel. 8 5 2420979, el. p. sandra.valantiejiene@sppc.lt.

 


 2016-09-27


          

 

2016 m. rugsėjo 22 d.  įvyko   Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro  organizuota Erasmus+:  Comenius Strateginių partnerysčių projekto ,,The  Feuerstein Method Implementation In School Activities'' (Feuersteino metodo pritaikymas mokyklos veiklose)   (Nr.  2014-1-LT01 -KA201-000555)  baigiamoji konferencija.

   

Konferencijos metu  pedagogams  ir švietimo  pagalbos specialistams buvo pristatytos projekto veiklos ir jų metu sukurti intelektiniai produktai (studija, rekomendacijos, video medžiaga), supažindinantys su Feuersteino metodu ir jo pritaikymo mokyklose galimybėmis. 

 

 


 

2016-09-15

2016 m. rugsėjo 30 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko konferencija „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija bendrojo ugdymo institucijose" , organizuota Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Lietuvos Respublikos Seimo narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisija ir Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru.  Konferencijoje mokslininkai, Policijos ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Sveikatos apsaugos ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos, mokyklų bei kitų institucijų atstovai aptarė tendencijas ir aktualius psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos klausimus, tarptautinio tyrimo ESPAD-2015 duomenis. Konferencijos dalyviai buvo supažindinti su psichoaktyviųjų medžiagų daroma žala vaikams bei kokių priemonių privalo imtis mokyklos vadovai, bendruomenės, tėvai, savivaldybių administracijos ir jos institucijos.

Daugiau informacijos: Sandra Valantiejienė, tel. 8 5 2420979, el. p. sandra.valantiejiene@sppc.lt.

Konferencijos programa>>

Dalyvių pažyma>>

 

 

 

2016-04-28


 

    Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė kampanija „Už saugią Lietuvą“ kviečia būti aktyviais, nelikti abejingais ir savo idėjomis, laiku ar žiniomis prisidėti prie kampanijos partnerių vykdomų veiklų. Prisijunk prie mūsų! Pasidalink savo darbais. Skirk savo laiko!

      www.uzsaugialietuva.lt

 

  2015-12-21

 

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos  centre gruodžio 15d.  buvo organizuotas seminaras  pedagoginių psichologinių, švietimo pagalbos tarnybų specialiesiems pedagogams, logopedams - „Pagalbos galimybės mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių". Skaityti pranešimai apie įvairius sutrikimus, sukeliančius specialiuosius  ugdymosi poreikius, apie pagalbos teikimo galimybes mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, apie taikomus tinkamus ugdymo, elgesio   formavimo būdus ir metodus.

 

 

Seminare skaityti pranešimai:

 

„Matematikos mokymosi sutrikimas: raiška, įvertinimas, korekcija", Rūta Kibildienė, Vilniaus PPT specialioji pedagogė metodininkė.

„Sėkmingi ugdymo(si) būdai mokymosi sunkumus patiriančiam mokiniui", Edita Rožėnienė, Molėtų PPT specialioji pedagogė metodininkė.

„Specialistų gebėjimų įvairovė ir jų įtaka individualiai vaiko kalbos plėtotei", Kristina Domeikienė, Vilniaus PPT logopedė metodininkė.

„Pagalbos galimybės emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams", Virginija Karalienė, vaikų ir paauglių neurologė psichiatrė.

„Autistiško vaiko ugdymas bendrojoje klasėje. Galimybės ir iššūkiai", Loreta Grikainienė, SPPC logopedė metodininkė.

 

 2015-10-28

 

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras vykdydamas ES projektą ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas" Nr. VP1-2.3-ŠMM-04-V-03-005 atliko analizę ir tyrimą LR Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo įgyvendinimo srityje. Kviečiame susipažinti:

 
 
 
 
Anksčiau publikuotos aktualijos>>
     
     
   
  
  
  
  

   
Į viršų Left Alt+z Enter
Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras
Viršuliškių g. 103, LT-05115 Vilnius, tel. (8~5) 242 64 03, faks. (8~5) 242 64 03, el. paštas: info@sppc.lt 
Sprendimas: Idamas