Kaip apsaugoti savo terasą nuo drėgmės?

Terasos yra konstrukciniai pastato elementai, kurie paprastai išsikiša už jo kontūro ir todėl yra veikiami išorinių sąlygų. Dėl kintančios temperatūros ir drėgmės būtina ypač pasirūpinti šių paviršių hidroizoliacija.

Terasų apsauga nuo drėgmės

Terasų įrengimas turi būti atliktas itin profesionaliai, konstrukcija suprojektuota ir pastatyta taip, kad būtų užtikrintas saugus jų naudojimas. Viena iš pagrindinių šių elementų ilgaamžiškumo sąlygų – užkirsti kelią drėgmės ir vandens skverbimuisi į konstrukciją. Hidroizoliacija, kuri yra barjeras, apsaugantis nuo vandens ir drėgmės prasiskverbimo į terasos konstrukciją, kartu yra ir apsauga nuo konstrukcinės plokštės korozijos, nesandarumo ir mikroorganizmų dauginimosi.

Kaip pasirinkti hidroizoliacines medžiagas terasai?

Hidroizoliacinės medžiagos renkamos pagal tokius kriterijus, kaip konstrukcinio elemento tipas (balkonas ar terasa) ir pagrindo darbinis diapazonas – kuo didesnis paviršius, tuo universalesnės turėtų būti naudojamos medžiagos.

Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra vieta (ar terasa yra ant žemės, ar antžeminė konstrukcija) ir po ja esančios patalpos. Tinkamai izoliuoti terasą, kad vanduo nepatektų į konstrukciją, ypač svarbu, kai terasa yra tiesiai virš kambario, pavyzdžiui, svetainės. Vandeniui prasiskverbus į konstrukciją, lubose atsiranda drėgmė, o pastato viduje susidaro sąlygos vystytis biologinei korozijai, pavyzdžiui, grybeliui ir pelėsiui

Savybės, apsaugančios nuo vandens

Norint patikimai hidroizoliuoti tiek naujas, tiek esamas terasas, būtina naudoti šiuolaikines, aukštos kokybės medžiagas.

Terasų apsaugai nuo vandens geriausiai tinka mineralinė, polimerais praturtinta hidroizoliacija. Ji užtikrina vandens nepralaidumą ir yra atspari šalčiui, senėjimui ir nepalankioms oro sąlygoms.

Naudojant vienos sistemos sprendimą užtikrinamas visiškas atskirų sudedamųjų dalių suderinamumas ir pašalinama cheminių susidūrimų tarp jų galimybė. Dėl tos pačios priežasties renkantis medžiagas ir sistemas terasoms šiltinti, būtina atsižvelgti į apvadų apsaugos nuo korozijos būdus. Metalinės dalys turi būti apsaugotos nuo sąlyčio su polimerais ir cementu.

Kas svarbu atliekant hidroizoliacijos darbus?

Terasos skiriasi savo dydžiu, forma ir konstrukcija, todėl nuo to priklauso, kaip atlikti hidroizoliacijos darbus ir kokie produktai yra tinkami.

Visas jautrias vietas, pavyzdžiui, kampus ir apvadus, reikia užsandarinti, kad vanduo nepatektų į konstrukcinį sluoksnį.

Antžeminėse terasose taip pat svarbu po konstrukcine plokšte įrengti uždengiamąjį sluoksnį, kad būtų išvengta kapiliarinio poveikio ir konstrukcija būtų apsaugota nuo kylančios drėgmės.

Laikydamiesi tinkamo darbų atlikimo principų ir tinkamai naudodami sisteminius sprendimus, terasą ilgam apsaugosite nuo vandens.