Keto dietos privalumai ir trūkumai

Kai kalbama apie dietas, yra tik kelios, apie kurias verta daugiau kalbėti nei apie ketogeninę dietą. Pastaraisiais metais šis daug riebalų ir mažai angliavandenių turintis mitybos būdas tampa vis populiaresnis, nes žada greitai numesti svorio. Tačiau ar keto dieta iš tiesų veiksminga lieknėjant? Ir su kokiais sunkumais galite susidurti bandydami laikytis keto gyvenimo būdo? Atidžiau apžvelkime keto dietos privalumus ir trūkumus šiame straipsnyje. Kalbinome sveikos mitybos ir sporto ekspertus iš formagym.lt

Keto dietos privalumai

Pagrindinis keto dietos privalumas yra tas, kad ji gali padėti numesti svorio, jei laikomasi teisingai. Sumažinus suvartojamų angliavandenių kiekį ir šiuos angliavandenius pakeitus sveikais riebalais, pavyzdžiui, alyvuogių aliejumi ir avokadais, jūsų organizmas pereis į ketozės būseną. Šioje būsenoje jūsų kūnas degina riebalus, o ne angliavandenius. Kai kuriais atvejais tai gali lemti greitą svorio mažėjimą, taip pat pagerinti mąstymo aiškumą, energijos lygį ir bendrą sveikatą.

Keto dietos sunkumai

Vienas iš sunkumų, su kuriais susiduria daugelis žmonių, laikydamiesi keto dietos, yra gauti pakankamai maistinių medžiagų. Kadangi laikantis šios dietos beveik visiškai atsisakoma angliavandenių, gali būti sunku vien su maistu sunku jų gauti pakankamai . Kad išvengtumėte maistinių medžiagų trūkumo, būtinai valgykite daug lapinių žalumynų, riešutų ir sėklų, pieno produktų ir sveikų baltymų, pavyzdžiui, žuvies ar vištienos. Papildų taip pat gali prireikti, jei negalite gauti visų reikalingų maistinių medžiagų vien tik iš maisto šaltinių.

Dar vienas sunkumas, su kuriuo susiduria daugelis žmonių, besilaikančių keto dietos, yra potraukis angliavandeniams ar saldumynams. Taip yra todėl, kad kai jūsų organizmas pereina į ketozės būseną, jis gali pradėti norėti cukrų, nes jų nebegauna iš angliavandenių. Norėdami kovoti su šia problema, pabandykite tarp valgymų užkandžiauti riešutais ar vaisiais, kurių glikemijos indeksas mažesnis, užuot ragavę saldžių skanėstų ar perdirbtų užkandžių.

Veiksminga dieta, tačiau tinkama ne kiekvienam

Apskritai, ketogeninė dieta gali būti naudinga, tačiau taip pat yra susijusi su tam tikra rizika ir sunkumais, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš pradedant bet kokį naują mitybos režimą. Jei nuspręsite patys išbandyti keto dietą, įsitikinkite, kad suprantate, kaip ji veikia, kad galėtumėte maksimaliai išnaudoti galimą jos naudą ir kartu sumažinti riziką, kad ilgainiui pasiektumėte tvarių svorio metimo rezultatų. Tačiau galiausiai tik jūs patys galite nuspręsti, ar privalumai nusveria trūkumus, atsižvelgiant į jūsų individualius poreikius, todėl prieš išbandydami šį populiarų mitybos planą, pirmiausia atlikite sveikatos tyrimus ir pasitarkite su šeimos daktaru.