Kaip statoma segmentinė tvora?
Tvoros įrengimas yra svarbus ir atsakingas darbas, nuo kurio priklauso ne vien bendra išvaizda, bet ir ilgaamžiškumas, bei konstrukcijos patvarumas. Tai galioja net ir tais atvejais kai sklypo ar teritorijos apsaugai yra pasirenkama segmentinė tvora. Tai yra ypač populiarus mūsų šalyje sprendimas, naudojamas pačiose įvairiausiose situacijose: prie privačių namų, komercinių ir pramoninių objektų, viešųjų ir visuomeninių įstaigų. Apie šio tipo tvoras galima paskaityti čia: https://www.kiemoprojektai.lt/lt/tvoros/segmentines-tvoros.htm, šiame straipsnyje pakalbėkime apie tai, kaip jos yra įrenginėjamos.
Segmentinių tvorų populiarumui įtakos turėjo ne vien jų patraukti kaina bet ir ganėtinai nesudėtingas ir pakankamai greitas montavimas. Jis yra galimas dėl labai paprastos sistemos, kuria lengva pritaikyti bet kokiems landšaftams ir įvairaus dydžio teritorijoms. Net tais atvejais, kai tvorą tenka įrenginėti sklype, kurio ribos yra nelygios ir tenka daryti daug posūkių ir kliūčių aplenkimų, darbus galima bus atlikti labai tiksliai ir kokybiškai.
Segmentinių tvorų konstrukciją sudaro vos keli elementai: atramos, vieliniai segmentai ir jungiamosios detalės. Atramos – tai vertikalios sijos, kurių paskirtis yra užtikrinti, kad visa tvora būtų maksimaliai lygi. Segmentai yra gaminami iš vielos strypų ir įprastai būna 1-2 standartinių ilgių. Nepriklausomai nuo turimos teritorijos ploto, tvoros montavimas yra pradedamas nuo pasiruošimo ir tikslaus suplanavimo. Šiame etape, yra svarbu tiksliai išmatuoti visus atstumus ir apskaičiuoti reikiamą atramų ir segmentų skaičių bei dydį.
Kai visi elementai yra paruošti, pereinama prie sekančio etapo – kontrolinių taškų žymėjimo: vartų ir vartelių vietos, kampai, posūkiai ir aukščių perkritimai. Montavimo darbus rekomenduojama pradėti nuo tos vietos kur ateityje planuojama įrengti įėjimą, arba įvažiavimą į teritoriją. Toliau reikia pažymėti vietas, kuriose bus atramos. Rankinio arba mechaninio grunto grąžto pagalba yra kasamos duobės (maždaug 120 cm gylio), į kurias vėliau bus įbetonuojamos atramos. Pirmos dvi atramos ir tarp jų esantis segmentas yra surenkami ant žemės, šalia paruoštų duobių. Toliau visa konstrukcija yra įstatoma į numatytą vietą, išlyginama, užfiksuojama ir užtvirtinama. Po to pereinama prie sekančio segmento.