Kas yra dropshipping’as?

Ką reikia žodis dropshipping?

Dropshipping’as elektroninėje komercijoje stipriai paplitęs prekybos metodas. Jo esmė yra tai, jog pardavėjas gavęs užsakymą – prekes užsako tiesiai iš gamintojo – tiesiai vartotojui į namus, jos net nematęs. Tad šiandien norime pasikalbėti kokie dropshipping’o yra privalumai, kodėl jis toks populiarus.

Dropshipping’o pliusai

  • Nebūtina turėti didelio kapitalo ir investuoti į prekių likučius. Šiuo atveju Jums užtenka gražaus, gerai veikiančio, paieškų sistemoms optimizuotos parduotuvės ir e-komercijos žinių, kaip pasileisti reklamą per Google Adwords ar kitas platformas. Šis prekybos metodas yra gana senai žinomas užsienyje, tačiau palaipsniui iš naujo atrandamas Lietuvoje tarp smulkiųjų verslininkų.
  • Verslą galima daryti bet kurioje šalyje. Galite atsidaryti elektroninę parduotuvę bet kurioje pasaulio vietoje – tik svarbu turėti patikimus tiekėjų sąrašus, kurie dirbtų būtent mūsų minetu principu. Iš savo pusės galime parekomenduoti portalą https://rasktiekeja.lt sąrašus.  Čia yra galimybės pasirinkti tam tikros šalies dropshipping metodu dirbančius partnerius, arba nusipirkti visą katalogą. Kainos yra nuo 6 iki 18 eurų.
  • Beribės rinkos galimybės. Tereikia atrasti Jums patinkančią prekių nišą ir pradėti domėtis ir analizuoti.

Be galo svarbu turėti savo marketingo strategiją ir numatyti reklamos biudžetą kurį galite skirti. Pagal tai priklauso kokius rezultatus galite pasiekti. Taip pat labai svarbu pasidaryti tinkamą verslo planą. O kalbant apie marketinginius veiksnius, galbūt Jus turite įdomus žmogus, turintis daug sekėjų Facebook ar Instagram platformuose? O gal esate Video kūrėjas? Ar turite savo asmeninį blogą, kuriame pristatote IT ar kitus produktus? Tuomet Jūsų situacija yra kur kas lengvesnė, kadangi turite lankytojų srauto šaltinį.Reikia išnaudoti visas interneto galimybes.

Kaip atsirinkti tiekėjus?

  • Kaina bei kokybė. Tai yra vienas svarbiausių veiksnių, tačiau būtina atkreipti į produktų kokybę. Šiomis dienomis, esant ekonominiam pakylimui matome, jog vartotojai linkę mokėti daugiau pinigų, tačiau gauti kokybiškus produktus.
  • Pristatymo ir gamybos terminai. Kai kuriais atvejais, Jūsų ieškomi produktai gali būti labai tinkamos kainos, tačiau pristatymas gali trukti 3-4 savaites, o tai yra per ilgai ir vartotojai nėra linkę tiek laukti – net jei ir pasiūlysite itin patrauklią kainą.
  • Atsiliepimai internete. Turėdami tiekėjų sąrašus, apie juos nesunkiai galite rasti informaciją paieškų sistemose.

Kai kuriais atvejais, geriau patikrinti tiekėjų produktų kokybę išbandant juos patiems ir galėsite drąsiau rekomenduoti klientams.