Plaukimas baidarėmis: kaip nenusivilti teikiamomis paslaugomis?

Plaukimas baidarėmis – labai dažnas laisvalaikio leidimo būdas mūsų tautiečių tarpe. Tai išties džiugina. Aktyvus poilsis leidžia ne tik pailsėti, bet pasikrauti teigiamos energijos. Jeigu plaukti baidarėmis planuojate ne pirmą kartą, tuomet daug ką žinote patys. Tačiau naujokams baidarių nuoma gali pasirodyti gana miglota ir paini paslauga.

Baidarių nuoma yra gana efektyviai išvystyta visuose Lietuvos regionuose. Šį kartą šiek tiek plačiau apie laisvalaikį su baidarėmis Aukštaitijoje. Plaukimas Lakaja, Žeimena, Būka ar kitomis Aukštaitijos upėmis gali virsti išties nepakartojamus įspūdžius atnešusiomis poilsio dienomis.

Ne be reikalo paminėjome tris populiariausias Aukštaitijos upes, kuriomis dažniausiai plaukiama baidarėmis. Šie maršrutai yra labai ištobulinti ir su kiekvienais metais tampa vis įdomesni. Žeimenos upė dažnai  vadinama baidarių autostrada. Ji dažniausiai pasirenkama, jeigu  plaukiama pirmą kartą. Tad jeigu norite ekstremalesnių pojūčių, rinkitės kitą upę. Tuo tarpu, baidarių žygiui su vaikais tai bus idealus pasirinkimas.

Taigi, jeigu trokštate ekstremalesnės kelionės, plaukimas Lakaja – tai ko jums reikia. Ši upė gana nenuspėjama. Vietomis ji esti labai rami, o kitur – itin vingiuota. Dar viena jos savybė, suteikianti ekstremalesnio plaukimo pojūčius – upė gerokai už kitas siauresnė ir vandeningesnė.

Keliaujantiems su nakvyne, baidarių nuoma Aukštaitijoje būtinai pasiūlys maršrutus su kaimo sodybomis, stovyklavietėmis. Jums beliks pasirinkti: norite miegoti patogioje lovoje ar palapinėje prie jaukiai besikūrenančio laužo. Profesionaliai dirbantys nuomos darbuotojai ypatingą dėmesį skiria savo klientams – naujokams. Išsamūs paaiškinimai, kaip naudotis baidare, kokių klaidų reikėtų vengti ir papildomos įrangos pasiūlymas užtikrins, jog net ir pirma kelionė Aukštaitijos upėmis gali būti sėkminga ir be galo smagi. Mes, tuo tarpu, paminėsime, kokį papildomą inventorių dar galėsite išsinuomoti baidarių nuomos punkte:

  • Jie dedami abiejų baidarių galuose ir padeda baidarės erdvę suskirstyti dalimis. Labai patogu, kai išplaukiate ilgesniam laikui ir su savimi pasiimate daugiau daiktų bei maisto;
  • Vairo sistema. Ji padeda paprasčiau valdyti baidarę;
  • Liemenės. Kelionėje jausitės saugiau, ypač jei nemokate plaukti;
  • Prijuostė. Reikalinga, kai norime išvengti drėgmės baidarėje;
  • Papildomi tvirtinimai. Suteikia galimybę esantiems baidarėje žmonėms susirišti. To dažniausiai prireikia, kai plaukiama su vaikais;
  • Palapinės, miegmaišiai.

Kalbant apie kainas, verta žinoti, jog nuomos punktų internetinėse svetainėse skelbiamos kainos aprėpia ir visas kitas  paslaugas: įrangos transportavimą, irklus, maršrutų parinkimą, dalį papildomos įrangos ir kt.