KOKIAS BALDŲ KOJELES RINKTIS?

Praktiškumą, lengvumą ir patogumą garantuoja baldų kojelės. Jų dėka namuose yra lengviau išvalyti po baldais esančias grindų ertmes, o ir patys baldai palengvėja, nes patalpoje užima mažesnį tūrį. Be to, baldus su kojelėmis yra lengviau nešioti. Kojelės yra gaminamos iš medžio, metalo ir plastiko. Jos gali būti reguliuojamos aukščio arba ne.

Kaip pasitarnauja baldams jų kojelės?

Nuo baldų kojelių daug kas priklauso. Pavyzdžiui, lovos kojoms tenka atlaikyti didesnio svorio išbandymus, ypač jei lova dvigulė, todėl nuo jų tvirtumo labai daug priklauso. Jeigu norite, kad baldas ir jo kojelės puikiai derintųsi, svarbu įvertinti kojelių aukštį, formą ir medžiagą, kuri buvo naudota jų pagaminimui. Jeigu bijote, kad baldų kojelės subraižys medines grindis, jas galite apsaugoti specialiais baldų kojelių padeliais.

O jeigu turite reguliuojamo aukščio baldų kojeles, tada galite gerai suformuoti bendrą erdvinį patalpos vaizdą. Ypač svarbu parinkti tinkamas kojeles baldams, kuriuos statysite svetainėje. Be to, skirtingos kojelių formos taikomos skirtingiems baldams. Tiesios kojelės tinka sofoms, komodoms, lovoms ir spintelėms, o lenktos – modernios išvaizdos baldams. Ypač geras vaizdelis gaunasi, kai kojelės dera prie grindų dangos.

Kokias kojeles parinkti minkštiems baldams, kai norima pasiekti išskirtinio efekto?

Minkštiems kampams ir sofoms-lovoms labiausiai tinka blokinės kojelės, nes jos šiems baldams garantuoja tvirtą pagrindą ir tuo pačiu prisideda prie minimalizmo estetikos stiliaus išlaikymo. Tinka ir tvirtas platforminis pagrindas per visą baldo ilgį.

O tiems, kurie ieško pusiau modernaus, pusiau retro stiliaus, labiausiai tinka iš baldo apačios išorėn atsilenkiančios kojelės. Jos sukuria išskirtinio grožio išvaizdą, kuri kambario aplinkai suteikia puošnumo. Išskleistos baldo kojelės paryškina unikalų ir įsimintiną jo dizainą.

Kokios formos baldų kojelės skirtos paprastumą mėgstantiems žmonėms?

Tiems, kurie mėgsta neįmantrų, paprastą dizainą, minkštiems baldams tiks nedidukės kvadratinės dėžutės formos kojelės. Jos ne tik garantuoja patikimą stabilumą, bet atspindi švarios estetikos tendencijas. Šios kojelės tinka ir prie tradicinio, ir prie šiuolaikinio stiliaus, todėl tikrai yra vertos pirkėjų dėmesio.