Planuoju šiltnamį. Ko nepamiršti?

Lietuviai yra agrariška tauta, tad nieko keisto, kad daugelis turi šiltnamius, kuriuose augina tikrai labai daug įvairių augalų. Ne tik dėl maisto, tačiau labai dažnai ir dėl malonumo, kurį atneša matymas, kaip augalas gražiai auga.

Tiesa, šiltnamis yra ir dėmesio reikalaujanti erdvė, tad reikia pasirūpinti smulkmenomis, kurios garantuoja, kad viskas vešės, tačiau jums neteks skirti labai daug dėmesio bei laiko norimo rezultato pasiekimui.

Pateiksime kelis patarimus, kurie puikiai tinka pradedančiam šiltnamio turėtojui.

  • Pirmiausia reikalinga automatinė laistymo sistema. Daugelis žmonių galvoja, kad ji labiausiai tinka tiems, kurie turi labai daug augalų ir labai didelius šiltnamius. Tačiau tai nėra tiesa. Tai gana neblogas pasirinkimas ir tokiu atveju, kai šiltnamis yra mažas. Paprasčiausiai vis tiek bus sutaupoma daug laiko ir tuo pačiu vandens, kuris pasieks augalo šaknis, o ne veltui išsitaškys į šalis.
  • Lygiai taip pat siūlome pagalvoti apie erdves, kur bus laikomos trąšos. Tikrai retas užaugina norimus augalus be jų tręšimo. O juk galima pasiekti kur kas geresnius rezultatus su papildomomis trąšomis. Kai kurie perka specialias dėžes, kiti – lentynas. Tačiau bet kuriuo atveju – kažko reikia, kad būtų galima paprasčiau palaikyti tvarką.
  • Reikia nepamiršti ir tai, kad šiltnamyje turi būti tinkamos durys bei langeliai, kurie ne tik lengvai darinėjasi, tačiau taip pat ir patvarūs, kai lauke yra didelis vėjas. Tai gali atrodyti tik kaip smulkmena, tačiau praktika rodo, kad be jų šiltnamio priežiūra bus kur kas sudėtingesnė.

Kad ir ko reikia – visada verta tartis su specialistais, kurie padės suprasti kas ir kaip. Štai ta pati automatinė laistymo sistema yra labai įvairi, tad dažniausiai be specialistų patirties rasti tai, ko Jums reikia ir labiausiai tinka – sunku. Įmanoma, tačiau kam gaišti savo laiką?

Galiausiai, siūlome sekti akcijas, ir kokios įrangos reikia. Tai yra puiki galimybė sumokėti mažiau, tačiau džiaugtis kokybe, kuri Jums tarnaus daug metų ir tuo pačiu leis auginti augalus negaištant savo laiko.