Sandarumo testas: ką verta žinoti apie jį?

Tikriausiai kiekvienas norime gyventi kokybiškame ir šiltame pastate. Tačiau tai gali gautis ne visuomet, ypač tada, jei pastatas yra naujas. Kad jis būtų tinkamai įvertintas ir užtikrintas jo sandarumas, jam galima atlikti sandarumo testą, kuris galės parodyti ar pastatas neturi tam tikro broko. Tad būtent apie šį testą papasakosime šiame straipsnyje.

Kada verta apie jį pagalvoti?

Jeigu pastebėjote bent vieną iš toliau išvardintų požymių, verta pagalvoti apie sandarumo testą:

  • Jeigu pats laikas atėjo keisti šildymo sistemą, prieš atliekant šiuos darbus verta užsisakyti minėtąjį testą.
  • Atrodo, kad energiją bandote naudoti efektyviai, bet kuro sąnaudos vis tiek yra didelės, galbūt problema yra visai ne ten, kur galvojate.
  • Jeigu planuojate įsigyti naują pastatą ir norite sužinoti smulkias detales, apie kurias net nebuvo užsiminta, geriausia išeitis būtų užsisakyti sandarumo testą.
  • Pastato apšildymas reikalauja tikrai nemažai investicijų, o jei jau pasiryžote į tai investuoti, prieš atliekant šiuos darbus rekomenduojamas sandarumo testas.
  • Kai atėjęs šaltas sezonas atsiunčia ne tik šaltus orus, bet ir stiprų vėją, o jo pagalba namuose sukaupta šiluma greičiau dingsta.

Tinkamas laikas, kada galima atlikti sandarumo testą

Jeigu bus pasirinktas netinkamas laikas atlikti šį testą, tuomet nebus jokios naudos, tad kad sumokėti pinigai nenueitų veltui turėtumėte žinoti, kad jis gali būti atliekamas du kartus, tai yra prieš atliekant pilną dalinę apdailą ir ją atlikus. Pirmą kartą geriausia jį atlikti kai vidinės sienos yra ištinkuotos, sutvarkytas stogas, kad jis būtų sandarus. Taip pat jau turėtų būti sumontuotos durys ir langai, tačiau dar neturėtų būti atlikti lubų gipso kartono darbai ir kiti panašūs darbai, kurie susiję su vidaus apdaila. Tokiu būdu galima visai lengvai rasti nesandarias namo vietas, pro kurias būtų eikvojama šiluma. Šioje stadijoje visus rastus trūkumas galima labai lengvai ištaisyti, nepatiriant didelių nuostolių. Na, o jei sandarumo testas bus atliktas, kai vidaus apdaila bus pabaigta, tuomet atrastus trūkumus taisyti bus kur kas brangiau. Antrą kartą šis testas turėtų būti atliekamas, kai yra pilnai pabaigta namo statyba ir apdaila.

Kiek gali kainuoti sandarumo testas?

Tikslios kainos įvardinti nėra galimybės, nes jos svyruoja priklausomai nuo namo šildomo ploto. Kuo plotas bus didesnis, tuo kaina bus aukštesnė. Bet kainos gairė gyvenamiesiems namams gali svyruoti nuo 200 eur iki 300 eur. Kitokios kainos bus daugiabučiams ir kitiems didesnių patalpų pastatams. Tikslesnę kainą galės nurodyti įmonė, kuri atliks šiuos darbus, nes tai yra ganėtinai individualu.