Vitaminai: kodėl vitaminas D yra toks svarbus?

Tikriausiai kiekvienas esame girdėję, kad vitaminai privalomi visiems. Jų nauda gali lemti pačius įvairiausius faktorius mūsų organizme. Vienas iš svarbiausių vitaminų rūšių yra vitaminas D. Jis žmogaus organizmui yra nepaprastai naudingas ir privalomas, nes net ir menkiausias jo trūkumas iš karto gali pasijusti. Aišku, šio vitamino galima gauti natūraliai, bet pakankamo kiekio, kad ir kaip būtų norma gauti, nepavyktų, todėl papildomai reikia naudoti ir vitaminus.

Vitamino D nauda

Turbūt daugelis jau yra girdėję, kad vitaminas D gali pagerinti nuotaiką, suteikti energijos ir dar daug kitų panašių naudų. Tačiau jis suteikia ne vien tik tokias naudas, jį pravartu gerti, nes:

  • gali pagerinti regos būklę;
  • šiek tiek stabdo senėjimo procesus;
  • labai naudingas odai, tai yra oda nepraranda savo stangrumo;
  • gali sureguliuoti kraujo krešumą;
  • padeda greičiau veikti medžiagų apykaitai, todėl šiek tiek padeda susitvarkyti su turimu antsvoriu;
  • stiprina bendrą imuninę sistemą;
  • gali apsaugoti nuo cukrinio debeto;
  • gali padėti sureguliuoti spaudimą.

Tai tik keletas pagrindinių vitamino D naudų. Šis vitaminas yra labai svarbus kūdikiams arba naujagimiams, nes jie labai mažai būna saulėje, todėl natūraliai šio vitamino gauti sunku ir senyvo amžiaus žmonėms, nes jų organizmas natūraliai jau sunkiai gali priimti šį vitaminą.

Požymiai, kurie parodo, kad organizme trūksta vitamino D

Vieni iš pirmųjų požymių, kurie gali signalizuoti, kad vitamino D organizme yra trūkumas gali būti dirglumas, prakaitavimas, jaučiamas silpnumas, pablogėjęs miegas ir panašiai. Vėliau, kai vitaminas D pasieks kritinę ribą, galima pradėti dažniau sirgti virusinėmis ligomis, be to, vitamino D trūkumas gali iššaukti ir rimtesnes ligas. Dėl jo trūkumo gali pradėti skaudėti sąnarius, būti pažeidžiamos juos dengiančios kremzlės. Be to, gali pablogėti dantų būklė, taip pat kaulų būklė, didesnė tikimybė traumų rizikai. Trūkstant šios rūšies vitaminų gali suprastėti tiek vyrų, tiek moterų reprodukcinė sistema.

Kur galima įsigyti vitamino D?

Jeigu norite įsigyti vitamino D, jums nebūtina eiti į vaistinę. Jo nesunkiai galite rasti internete, net neišėję iš namų. Apsilankę internetinėje parduotuvėje provitaminai.lt, rasite ne tik šios rūšies vitaminų, bet ir kitų, kurie naudingi kiekvieno žmogaus organizmui. Čia pirkti patogu, nes dažnai taikomos akcijos kokybiškus produktus leis įsigyti dar patrauklesnėmis kainomis. Greitas ir patogus pristatymas leis mėgautis įsigytais produktais jau po keleto dienų.