Skirtingi SPF lygiai ir jų apsauga suaugusiems ir vaikams – paaiškinimas

Rinkdamiesi apsauginį kremą nuo saulės, pradėkite nuo produkto, kurio SPF yra 15-30. Šie kremai nuo saulės vidutiniškai apsaugo nuo UVB spindulių ir tinka kasdieniam naudojimui, kai saulėje būnate neilgai.

Vidutinio stiprumo SPF produktai: SPF 30-50

Jei daugiau laiko praleidžiate lauke arba turite šviesesnę odą, protinga rinktis apsauginį kremą nuo saulės su SPF 30-50. Šie produktai užtikrina aukštesnio lygio apsaugą nuo UVB spindulių, idealiai tinka ilgesniam buvimui saulėje lauke.

Didelio SPF produktai: SPF 50+

Intensyviai deginantis saulėje, rekomenduojama naudoti apsauginius kremus nuo saulės su dideliu SPF 50 ir didesniu SPF. Šie produktai stipriausiai apsaugo nuo UVB spindulių ir puikiai tinka jautrią odą turintiems asmenims arba tiems, kurie ilgai būna lauke tiesioginiuose saulės spinduliuose.

SPF ir plataus spektro apsauga

Renkantis tinkamą apsauginį kremą nuo saulės su SPF labai svarbu suprasti, kuo skiriasi UVA ir UVB spinduliai. UVB spinduliai pirmiausia sukelia nudegimus ir prisideda prie odos vėžio, o UVA spinduliai prasiskverbia giliau į odą ir sukelia priešlaikinį senėjimą bei odos pažeidimus. Rinkdamiesi apsauginį kremą nuo saulės, rinkitės plataus spektro priemones, kurios apsaugo ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių, kad būtų užtikrinta visapusiška apsauga nuo saulės.

Plataus spektro produktų svarba

Norint apsaugoti odą nuo žalingo UVA ir UVB spindulių poveikio, būtina naudoti plataus spektro apsaugos nuo saulės priemones. Plataus spektro apsauginiai kremai nuo saulės padeda išvengti nudegimų saulėje, odos vėžio ir priešlaikinio senėjimo, nes blokuoja platesnį ultravioletinių spindulių spektrą. Įsitikinkite, kad renkatės apsauginį kremą nuo saulės, pažymėtą „plataus spektro” ženklu, kad efektyviai apsaugotumėte odą nuo abiejų tipų kenksmingų ultravioletinių spindulių.

Apsauginio kremo nuo saulės naudojimas

Tepdami apsauginį kremą nuo saulės, tolygiai padenkite visas atviras odos vietas. Pradėkite nuo maždaug stiklinės dydžio kremo nuo saulės kiekio (maždaug vienos uncijos), skirto visam kūnui. Nepamirškite pasitepti apsauginiu kremu nuo saulės likus bent 15 minučių iki išėjimo į lauką, kad jis tinkamai įsigertų į odą. Ypatingą dėmesį skirkite tokioms dažnai nepastebimoms vietoms kaip ausys, kaklas, galvos oda ir pėdų viršus.

Pakartotinio naudojimo dažnumas

Norėdami išlaikyti veiksmingą apsaugą nuo saulės, pakartotinai tepkite apsauginį kremą kas dvi valandas arba iš karto po plaukimo, gausaus prakaitavimo ar džiovinimo rankšluosčiu. Net jei teigiama, kad jūsų apsauginis kremas nuo saulės yra atsparus vandeniui, labai svarbu jį reguliariai tepti, kad apsauga būtų optimali. Nepamirškite pakartotinai teptis po gausaus prakaitavimo ar veiklos, kurios metu apsauginis kremas nuo saulės gali nusitrinti nuo odos. Nuolat pakartotinai tepdami apsauginį kremą nuo saulės užtikrinsite nuolatinę apsaugą nuo kenksmingų UV spindulių ilgesnį laiką.

SPF vaikams ir jautriai odai

Tinkamo SPF vaikams parinkimas

Rinkdamiesi apsaugos nuo saulės priemones su SPF vaikams, rinkitės priemones, kurių SPF yra 30 arba didesnis. Didesnis SPF suteikia didesnę apsaugą, ypač jaunai ir jautriai odai, kuri labiau pažeidžiama saulės spindulių. Nepamirškite, kad vaikai taip pat turėtų naudoti plataus spektro apsauginius kremus nuo saulės, kurie veiksmingai apsaugo ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių.

Jautrios odos apsauginiai kremai nuo saulės

Jei turite jautrią odą, rinkitės apsauginius kremus nuo saulės su užrašu „hipoalerginis” arba „jautriai odai”. Šios formulės paprastai yra švelnios ir rečiau sukelia dirginimą. Ieškokite mineralinių apsaugos nuo saulės priemonių, kurių sudėtyje yra cinko oksido arba titano dioksido, nes jos mažiau dirgina, palyginti su cheminiais filtrais. Nepamirškite, kad prieš naudodami kremą iki galo, atlikite pleistro testą, kad įsitikintumėte, ar jis suderinamas su jūsų oda.

Aplinkosaugos aspektai ir SPF

Nuo rifų saugančios apsaugos nuo saulės priemonės

Renkantis apsauginį kremą nuo saulės su SPF būtina atsižvelgti į poveikį aplinkai, ypač koraliniams rifams. Rinkitės rifams saugias apsaugos nuo saulės priemones, kuriose nėra oksibenzono ir oktinoksato – kenksmingų cheminių medžiagų, kurios prisideda prie koralų balinimo ir kenkia jūrų gyvūnijai. Rinkdamiesi rifams saugias priemones ne tik apsaugosite savo odą, bet ir padėsite išsaugoti jautrias jūrų ekosistemas.

Apsauga nuo saulės ir poveikis aplinkai

Jūsų pasirinktas apsauginis kremas nuo saulės su SPF gali turėti didelį poveikį aplinkai. Rinkitės apsauginius kremus nuo saulės, kuriuose naudojamos ekologiškos pakuotės, ir venkite tokių sudedamųjų dalių kaip oksibenzonas, oktinoksatas ir oktokrilenas, kurios gali pakenkti vandens organizmams ir jūros aplinkai. Ieškokite mineralinių apsaugos nuo saulės priemonių, kurių sudėtyje yra cinko oksido arba titano dioksido, nes šios sudedamosios dalys yra mažiau kenksmingos aplinkai ir kartu užtikrina veiksmingą apsaugą nuo saulės. Rinkdamiesi aplinkai nekenksmingus apsauginius kremus nuo saulės su SPF sąmoningai saugokite ir savo odą, ir planetą.

Išvada

Norint apsaugoti odą nuo kenksmingų UV spindulių, labai svarbu pasirinkti tinkamą SPF apsauginį kremą nuo saulės. Nepamirškite atsižvelgti į savo odos tipą ir buvimo saulėje trukmę, kai renkatės tinkamą SPF lygį. Jautriai vaikų odai rinkitės SPF 30 arba didesnį. Ieškokite apsauginių kremų nuo saulės su užrašu „hipoalerginis” arba „jautriai odai” ir prieš naudodami visą kremą atlikite lopo testus. Rūpindamiesi aplinka, pirmenybę teikite rifams saugioms priemonėms, kuriose nėra oksibenzono ir oktinoksato, kad apsaugotumėte jūrų gyvūniją. Rinkitės ekologiškas pakuotes ir mineralinio pagrindo apsauginius kremus nuo saulės su cinko oksidu arba titano dioksidu, kad kuo mažiau pakenktumėte vandens ekosistemoms. Sąmoningai stenkitės apsaugoti savo odą ir planetą, rinkdamiesi ekologiškus apsauginius kremus nuo 

Koks SPF lygis tinka vaikams?

Vaikams rekomenduojama naudoti ne mažesnį kaip 30 SPF, kad būtų tinkamai apsaugota jų jautri oda.

Kaip pasirinkti tinkamą SPF apsauginį kremą nuo saulės jautriai odai?

Rinkitės apsauginius kremus nuo saulės su užrašu „hipoalerginis” arba „jautriai odai”, o prieš naudodami apsauginius kremus atlikite pleistro testus, kad įsitikintumėte jų suderinamumu.

Kodėl apsaugos nuo saulės priemonės su SPF turėtų būti saugios rifams?

Rinkdamiesi rifams saugias priemones, kurių sudėtyje nėra oksibenzono ir oktinoksato, padedate apsaugoti koralinius rifus ir jūrų gyvūniją nuo kenksmingų cheminių medžiagų.

Kokiais aplinkosaugos aspektais reikia vadovautis renkantis apsauginius kremus nuo saulės su SPF?

Rinkitės aplinkai nekenksmingas pakuotes ir mineralinio pagrindo apsaugos nuo saulės priemones, kurių sudėtyje yra cinko oksido arba titano dioksido, kad kuo mažiau pakenktumėte vandens aplinkai ir užtikrintumėte veiksmingą apsaugą nuo saulės.

Daugiau informacijos rasite https://skinshop.lt/