Stabdžių remontas – ką jis užtikrina?

Šiandieninės automobilių saugos sistemos yra įspūdingos, tačiau stabdžių sistema išlieka svarbiausia. Jūsų automobilio stabdžiai iš esmės susideda iš hidraulinio spaustuko, kuris sulėtina ir sustabdo ratų sukimąsi. Reguliariai tikrinant ir prižiūrint, jūsų stabdžių sistema turėtų išlikti patikima ir įperkama be didesnio automobilio stabdžių remonto. Tačiau jei jūsų stabdžiai girgžda, šlifuoja arba transporto priemonė dreba, kai spaudžiate stabdžius, jiems reikės specialisto dėmesio. Toliau trumpai apžvelgsime kelis dalykus, kuriuos, svarbu suprasti apie savo stabdžius, kad būtumėte saugūs ir gautumėte kuo daugiau pinigų.

Jei vairuojant ir nespaudžiant stabdžio girgždėjimas išlieka, tikėtina, kad stabdžių trinkeles vis tiek reikia pakeisti. Tačiau tai taip pat gali reikšti, kad slėgis ant trinkelių neatleidžiamas. Tai gali reikšti, kad kažkas negerai su stabdžių apkaba. Jei turite klausimų apie automobilio stabdžių priežiūrą, aptarnavimą, remontą ar dar ką nors, ko gali prireikti jūsų automobiliui, susisiekite su servisu jau šiandien, kadangi stabdžių remontas yra svarbus jūsų gyvybei aspektas. Nesunku suplanuoti susitikimą su aptarnavimu internetu arba tiesiog užsukite į vietinį servisą į vietą, kai jums patogu.

Kada reikalingas stabdžių remontas? Automobilių stabdžių kaladėlės ir rotoriai. Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių stabdžių problemų. Laimei, jei transporto priemonę įvežate iš karto, kai tik išgirstate cypimą, tai paprastai nėra didelė problema. Taip yra todėl, kad daugumoje šiuolaikinių stabdžių trinkelių yra indikatorius, kuris, susidėvėjus, sukels aukštą girgždėjimą. Čia svarbu pakeisti stabdžių trinkeles, kai tik išgirsite tą cypimą, susijusį su stabdžių paspaudimu. Priešingu atveju likusi trinkelių medžiaga gali visiškai nusidėvėti. Tai reiškia, kad hidraulinis spaustukas prispaus metalinę stabdžių trinkelės pagrindą prie metalinių rotorių, o tai dažnai lemia brangesnį stabdžių remontą.

Stabdžių cypimas sustojant

Paprastai tai būna, kai visiškai nusidėvės stabdžių trinkelių medžiaga. Kai stabdžiai veikia spaudimą ir prispaudžia metalinę stabdžių trinkelės pagrindą prie metalinių rotorių, labiau tikėtina, kad išgirsite ir net pajusite šlifavimą. Pagal šį scenarijų paprastai turėsite pakeisti stabdžių rotorius, nes pažeidimai dažnai yra per gilūs, kad juos būtų galima atnaujinti.

Blogas automobilio stabdžių rotorius

Jei kiekvieną kartą paspaudus stabdžius atrodo, kad visa transporto priemonė dreba taip, lyg važiuotų nelygiu keliu, tikėtina, kad jūsų stabdžių rotoriai yra iškrypę arba kitaip pažeisti. Tai dideli blizgūs diskai, kuriuos paprastai matote pro priekinius ratus, ir tai yra ta dalis, prie kurios priglunda stabdžių trinkelės. Jei jis nėra visiškai lygus ir tiesus, gali kilti problemų.