Geriausi vitaminai moterims – kokie jie?

Daugelis moterų nori puikiai jaustis ir atrodyti gražiai bei sveikai. Tačiau tam gal sukliudyti netinkama mityba ar žalingi įpročiai.

Todėl natūralu, kad iškyla problema dėl vitaminų trūkumo. Norint palaikyti tinkamą sveikatą, būtina su maistu gauti reikalingus vitaminus ir mineralus, ypač jeigu sportuojate ar sunkiai dirbate.

Medžiagos, būtinos moterims yra vitaminai B6 ir B12, C, D, E ir K. Jeigu nėra subalansuotos mitybos, tuomet į pagalbą ateis Sportuojantys.lt vitaminai moterims, kuriuos rasite čia. Maisto papildų atsiliepimai kalba patys už save, taip pat rasite žinomų gamintojų produktų tabletėmis ir kapsulėmis už gerą kainą.

Geriausi vitaminai moterims

Vitaminas C. Dar žinomas kaip „askorbo rūgštis“. Jis padeda gydyti žaizdas ir padeda jūsų organizmui gaminti raudonuosius kraujo kūnelius. Tyrimai rodo, kad kai patiriate didelį stresą arba senstant, jūsų askorbo rūgšties kiekis sumažėja. Vitamino C galite gauti iš brokolių, greipfrutų, kivių, apelsinų, paprikų, bulvių, braškių ir pomidorų. Tinkami ir maisto papildai sportui moterims, kurie pasižymi žema kaina.

Vitaminas E. Jūsų organizmui jo reikia, kad ląstelės būtų sveikos. Vitamino E būna įvairiuose vitaminų kompleksuose moterims. Šios maistinės medžiagos galite gauti tokiuose maisto produktuose kaip kukurūzų aliejus, menkių kepenų aliejus, lazdyno riešutai, žemės riešutų sviestas, dygminų aliejus, saulėgrąžų sėklos ir kviečių gemalai.

B grupės vitaminai sportui

Yra keletas šių maistinių medžiagų rūšių ir visos jos naudingos moterų, paauglių ir mergaičių organizmui.

Vitaminas B6 taip pat žinomas kaip piridoksinas ir reikalingas smegenų veiklai, metabolizmui. Išbandykite žuvį, bulves, avinžirnius, avokadus, bananus, pupeles, dribsnius, mėsą, avižinius dribsnius ir paukštieną.

Vitaminas B12 taip pat svarbus medžiagų apykaitai ir padeda organizmui gaminti raudonuosius kraujo kūnelius. Jį galite gauti iš sūrio, kiaušinių, žuvies, mėsos, pieno ir jogurto. B grupės vitaminų galima rasti ir vitaminų komplekse moterims.

Vitaminas D

Jis gali būti vadinamas vitaminu, bet iš tikrųjų jis veikia kaip hormonas. Jis padeda perkelti kalcį ir fosforą – svarbius mineralus, kad kaulai būtų stiprūs – į kraują. Kai jūsų organizmas neturi pakankamai vitamino D, jis pasiims kalcio ir fosforo iš jūsų kaulų. Laikui bėgant jie tampa ploni ir sukelia tokias ligas kaip osteoporozė, dėl kurios kyla lūžių rizika.

Vitamino D galite gauti valgydami kiaušinius ir žuvį, ypač lašišą, skumbrę ir sardines. Tačiau daugeliui vidutinio ir vyresnio amžiaus moterų gali tekti vartoti vitamino D papildus, kadangi maiste jo būna mažai, o saulės šviesos kiekis nėra pakankamai šios medžiagos gamybai, jei gyvenate vėsesnio klimato šalyse.

Vitaminas K

Jis vaidina svarbų vaidmenį išlaikant kaulus tvirtus ir padedant krešėti vyresnio amžiaus moterims. Geriausi maisto šaltiniai yra žalios lapinės daržovės, sojų aliejus, brokoliai, liucerna, virti špinatai ir žuvų taukai.

Apibendrinimas apie vitaminus moterims

Reikalingas medžiagas įmanoma gauti su maisto, jeigu mityba pakankamai subalansuota. Jeigu to nėra, tuomet maisto papildai moterims gali padėti sukaupti medžiagų atsargas. Geriausi vitaminai moterims dažniausiai būna kapsulėmis ir vartojami 1-2 kartus per dieną. Renkantis produktą už gerą kainą, vertėtų paskaityti ir atsiliepimus.