KO REIKIA TINKAMAM ELEKTROS INSTALIACIJOS ĮRENGIMUI?

Elektros instaliacijai yra reikalingi laidai ir kabeliai. Ji būna arba atvira, arba paslėpta. Paslėptoji savo ruožtu yra skirstoma į dvi rūšis – instaliaciją vamzdžiuose, ir instaliaciją statybinėse konstrukcijose be vamzdžių.

Kokias elektros instaliavimo priemones siūlo rinka?

Laidai ir kabeliai įprastai yra naudojami elektros tiekimo ir ryšių garantavimo srityse. Kabeliai yra sudaryti iš keleto supintų ar susuktų laidų, kuriuos dengia išorinis apvalkalas. O laidu yra vadinamas atskiras elektrai laidaus metalo strypelis arba šio metalo siūlelių gija.

Elektronikos rinka siūlo aukštos kokybės kabelius ir laidus, tarp jų – valdymo ir matavimo kabeliai, interneto kabeliai ir įrangos laidai. Didelę paklausą turi specializuoti kabeliai be halogenų, kuriems užsidegus sklinda mažiau kenksmingi dūmai. Taip pat parduodami skaiduliniai, juostiniai ir aukštos temperatūros kabeliai bei kabelių apsaugos priemonės.

Kokių atsargumo priemonių reikia laikytis tiesiant laidus?

Žiniasklaidoje dažnai pasirodo informacija apie dėl netikusios elektros instaliacijos kilusius gaisrus. Kad to išvengtume, būtina tinkamai pasirinkti laidus ir kabelius. Laido izoliacijai yra naudojamas guminis, polivinilchloridinis arba vinilplastinis apvalkalas.

Jeigu laidai yra skirti tiesti tose vietose, kur jiems kyla mechaninio pažeidimo pavojus, tada jie dar turi būti papildomai apipinti plienine cinkuota viela. Jei vedant elektros instaliaciją iš lauko į pastatus norima išvengti kabančių laidų vaizdo, tada verta naudoti kabelius.

Ką reikia žinoti, tiesiant kabelį po žeme?

Prieš įsigyjant kabelį reikia žinoti, ką ruošiatės aprūpinti elektros energija. Pavyzdžiui, jei kabelis drieksis drėgna vieta, jam keliami visai kiti reikalavimai, nei tam kabeliui, kuris bus paklotas sausoje aplinkoje. Be to, tiesiant kabelį po žeme reikia pasirūpinti tinkamu gyliu nuo jos paviršiaus. Kad nekiltų jokių nesklandumų, kabelis turi būti paklotas žemiau grunto įšalimo ribos, kad jam nekenktų grunto kilojimasis keičiantis lauko oro temperatūrai.

Taip pat tiesiamo kabelio nereikėtų įtempti, kad jis, priklausomai nuo esamų oro sąlygų, turėtų kur trauktis arba plėstis. Tiesa, galima tiesti tokį kabelį, kuris yra specialiai pritaikytas mechaninėms apkrovoms. O jeigu jums prireikė elektros instaliacijai reikalingų laidų ir kabelių, jų ieškokite internetinėje parduotuvėje: https://lt.rsdelivers.com/.