Mobilus internetas: kuo 5G pranašesnis už 4G?

Technologijos nuolat tobulėja ir evoliucionuoja. Interneto srityje viena didžiausių naujovių yra 5G ryšys. Interneto tiekėjai žada, kad 5G mobilus internetas taps tikra revoliucija. Bet kuo iš tikrųjų ypatinga ši technologija ir kokie jos privalumai?

Kas yra 5G?

Vadinamoji penktosios kartos ryšio technologija yra naujas standartas, kuris palaipsniui pakeičia 4G. Galima pagalvoti, kad 5G tėra patobulinta 4G versija, tačiau tai nėra tiesa. Iš tikrųjų 5G technologijoje panaudojami kiti dažniai, kurie sklinda toli ir lengvai įveikia kliūtis. Tai ir lemia esminius 5G ryšio privalumus.

Kuo 5G pranašesnis?

Vienas didžiausių naujosios technologijos privalumų yra greitis. Palyginti su 4G galima pasiekti net iki 10 kartų didesnį greitį. Tai išties džiugina, nes atveria naujas galimybes per trumpą laiką perduoti didelį duomenų kiekį. Mažesnė delsa ir didesnis tinklo pajėgumas leis pamiršti apie visas lėto interneto bėdas. Pavyzdžiui, naudodami 5G namuose nepajusite ryšio sulėtėjimo net ir tada, kai kiekvienas šeimos narys naudos asmeninį įrenginį.

5G ryšys yra patikimesnis ir stabilesnis, todėl atveria naujas galimybes verslui. Geresnis ryšio prieinamumas yra pagrindas kitų technologijų plėtrai ir inovacijoms. Taigi, galima sakyti, kad ši naujovė yra tikra ateities technologija.