Pinigų tikrinimo aparatų veikimas

Pinigų tikrinimo aparatų veikimas

Tikriausiai ne kartą teko matyti, kai norint atsiskaityti, paduoti pinigai yra patikrinami per tam tikrą aparatą. Tokiu būdu bandoma išvengti sukčiavimo atvejų, kad įmonė patirtų kaip įmanoma mažiau nuostolių. Tad, koks yra pinigų tikrinimo aparato veikimas, plačiau papasakosime šiame straipsnyje.

Skenavimas

Paėmus bet kokios rūšies pinigų tikrinimo aparatą, jų veikimo principas yra labai panašus. Tai yra visi jie skenuoja tam tikrus ženklus, kurie yra banknote. Tad aparatai atpažįsta įvairius vandens ženklus, serijos numerius ir kitus svarbius dalykus. Aišku, kai kuriuos ženklus galima pamatyti ir plika akimi ir taip suprasti, kad banknotas yra padirbtas. Tačiau tokius dalykus gali pamatyti tik didelę patirtį turintis ir daug su pinigais dirbantis asmuo. Jeigu nedažnai rankose laikote įvairius banknotus, tai vargu, ar paėmus į rankas padirbtą pinigą galėsite iš karto pasakyti, kad tai yra padirbinys. Todėl, jei pradėjote dirbti tokioje sferoje, kur grynieji pinigai yra dažnas palydovas, niekada nepatingėkite patikrinti jo pinigų tikrinimo aparate, nes nepatikrinus tam tikro skaičiaus, rezultate galite likti apgautas ir nuostolius reikės padengti jums patiems.

Papildomos funkcijos

Dažniausiai kai kalbame apie pinigų tikrinimo aparatus suprantame tai, kad papuolus netinkamai kupiūrai ir jos skenavimo metu trūks tam tikrų ženklų aparatais apie tai praneša garsiniu ir vaizdiniu signalu ir tuomet aptarnaujantis personalas nusprendžia, ką reikėtų daryti toliau. Tačiau tokie aparatai gali būti žymiai išmanesni, aišku, jeigu tai leidžia jų galimybės. Jį galima užprogramuoti taip, kad atpažinus netinkamą kupiūrą iš karto būtų kviečiama apsauga ar tam tikra kamera greitai būtų atsukta į įvykio vietą ir visas tolimesnis veiksmas filmuojamas. Tad šių laikų technologijos leidžia padaryti visai kitokius ir daug išmanesnius sprendimus, nei kad jie buvo prieš keliolika metų.

Svarbus ir darbuotojo įsikišimas

Nors pinigų tikrinimo aparatai yra iš tiesų saugūs ir gali kokybiškai atpažinti suklastotus banknotus, tačiau nereikia nuo atsakomybės ir darbo atlaisvinti patį žmogų, kuris dirba su grynaisiais pinigais. Jiems reikia skirti tam tikrus mokymus ar leisti išklausyti tam tikras paskaitas, kurių metų būtų galima susipažinti su įvairiomis situacijomis ir jų išsprendimo būdais. Kaip tinkamai bendrauti su klientu, kuris padavė suklastotą kupiūrą ar kaip reikėtų reaguoti į pačią situaciją ir panašiai. Nes kiekvienas netinkamas veiksmas ar pasakytas žodis gali kainuoti brangiai.