Individuali veikla pagal pažymą – ką žinoti renkantis tokią darbo formą?

Neretai žmonės nori dirbti savarankiškai ir kurti pajamas sau. Tačiau pradedant dirbti sau, iš pat pradžių gali kilti begalės klausimų. Turbūt pirmasis ir pats svarbiausias, kokią formą pasirinkti, nes kaip žinia, jų yra gan nemažai. O vėliau gali kilti kiti papildomi klausimai, kurie susiję su pasirinkta veikla. Taigi, šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie individualią veiklą pagal pažymą ir ką verta žinoti apie ją.

Registravimas

Pasirenkant šią formą labai svarbu žinoti, kad prašymas turi būti pateiktas anksčiau, nei kad pradedama veikla. Norint dirbti pagal tokią formą yra labai pravartu, nes dažniausiu atveju, kai yra užpildomas prašymas pradėti šią veiklą, jau tą pačią dieną galima ją pradėti. Aišku, visi duomenys turi būti užpildyti teisingai ir be jokios klaidos. Tokį prašymą pateikti patogu, nes galima tai padaryti netgi trimis būdais. Pirmasis būtų vykti į VMI skyrių, antrasis būdas, kuriuo galima pateikti yra paštu ir trečiasis būdas, tai nuotoliniu būdu. Tad kiekvienas gali rinktis tokią formą, kuri jam patogiausia. Ši forma patogu ir dėl to, kad jos nereikia pratęsti. Tad ją atsidarius vieną kartą, tokioje formoje galite dirbti kiek tik norite.

Mokesčiai

Individuali veikla pagal pažymėjimą yra neatsiejama nuo įvairių mokesčių. Tad jei pasirinkote dirbti pagal šią formą svarbu žinoti apie šiuos mokesčius:

  1. Gyventojų pajamų mokestis. Dažniausiai taikomas 15 proc. tarifas, bet gali būti ir išimčių, kurios priklauso nuo gaunamų pajamų per metus.
  2. Privalomas sveikatos draudimas. Šio mokesčio tarifas yra 6,98 proc. Šis procentas yra taikomas nuo 90 proc. gaunamų veiklos apmokestinamųjų pajamų.
  3. Valstybinio socialinio draudimo įmoka. Šis mokestis taip pat mokamas nuo 90 proc. apmokestinamų pajamų sumos. Įmokų dydžiai gali būti skirtingi, tai yra 12,52 proc., 14,62 proc. ir 15,52 proc. Šie skirtingi procentai priklauso nuo to, kaip yra kaupiama pensija. Kaip žinia, ji gali būti kaupiama įvairiai.
  4. Pridėtinės vertės mokestis. Jo tarifas yra 21 proc. Tačiau jis taikomas ne visada. Ar mokėti jį reikės priklausys nuo gaunamų pajamų dydžio bei prekių įsigijimo.

Kita naudinga informacija

Kad nuo pirmųjų dienų būtų lengviau dirbti yra taikomos tam tikros lengvatos, kurios nuims tam tikrus mokesčius. Vienerius metus, nuo veiklos pradžios nereikia mokėti socialinio draudimo įmokų. Aišku, šis mokestis nėra taikomas, jei yra atitinkamos tam tikros sąlygos. Teikti papildomų prašymų dėl minėtos lengvatos nereikia, ji yra pritaikoma automatiškai.