Visų pirma reiktų žiūrėti į įrenginio dokumentus, ar įrenginys turi sertifikatą (įrenginio numeris, techninis pasas, garantija, išvalymo parametrai ir pan.). Tuomet labai svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad įrenginys atitiktų pagrindinius parametrus (pagal azoto ir fosforo kiekio matavimus).
Prieš įsigyjant įrenginį ką turėtų žinoti gamintojas?
Nusprendus, jog nuotekų valymas aktualus, tiekėjai visuomet prašo vietovės, kurioje bus statomas nuotekų valymo įrenginys grunto mėginio, nes pagal tai bus parenkama efektyviai veikianti filtracija. Taip pat svarbu žinoti kokiame gylyje bus įrengiamas įtekėjimo vamzdis, nes tai įtakoja įrenginio kainą. Svarbu žinoti ir įrenginio instaliacijos vietą: ar tai bus veja, ar tai bus važiuojamoji dalis, nes pagal tai parenkamas dangtis ir nusprendžiama ar bus reikalinga apkrovų paskirstymo plokštė ar įmanomas įrengimas ir be jos. Taip pat klientas turi informuoti ir dėl vietos, kur bus išleidžiamas jau išvalytas vanduo: ar į gruntą (tokiu atveju reikės infiltracinių tunelių) ar į atvirus vandens telkinius. Ir galiausiai reikia nuspręsti kur bus montuojamas valdymo pultas: ar patalpoje ar lauke, na kitaip tariant – ar toli nuo įrenginio. Nuo šio aspekto taip pat priklauso ir įrenginio kaina.
Ar nuotekų valymas kainuoja daug?
Paprastai kaina priklauso žinoma nuo montavimo ypatumų, tokių kaip įkasimo gylis, valdymo pultelio montavimas, kur bus įrenginio instaliacija ir pan., bet svarbiausias kainos rodiklis – talpyklos dydis. Kuo daugiau gyventojų pastate, kuriame bus įrengtas nuotekų valymo įrenginys – tuo didesnė talpa bus reikalinga, kas reiškia, jog kaina didės. Tad jei nuotekų valymas bus skirtas tik nedidelei sodybai ir nedideliam kiekiui žmonių – nuotekų valymas nebus brangus dalykas.
Jei pastate yra įrengtas nuotekų valymo įrenginys, ar yra papildomai reikalinga riebalų gaudyklė?
Atsakymas aiškus – žinoma, kad reikalinga. Riebalų gaudyklė yra skirta atskirti riebalus nuo bendrųjų nuotekų ir taip užkirsti kelią vamzdžių ir nuotekų valyklų užsikimšimui. Na o nuotekų valymo įrenginys – valo visas bendrąsias buitines nuotekas ir į aplinka išleidžia išvalytą vandenį. Todėl, jeigu nėra galimybės jūsų sodyboje ar name nutiesti kanalizacijos vamzdžių iki bendrosios sistemos, o yra vykdoma maitinimo ar apgyvendinimo paslauga – reikia įsirengti tiek riebalų gaudyklę, kuri surinks riebalus ir tuomet likusias nuotekas perleisti nuotekų valymo įrenginiui. Taip bus atliktas pilnavertis nuotekų išvalymas, na o vamzdynai veiks be jokių trukdžių.
Kaip dažnai yra aptarnaujama riebalų gaudyklė?
Riebalų gaudyklės aptarnavimas vyksta tuomet – kai yra pasiekiamas maksimalus riebalų lygis įrenginyje. Vadinasi tai priklauso nuo nuotekų intensyvumo. Jei riebalai yra pilami į kanalizaciją itin dažnai – aptarnavimo gali reikti kad ir kartą per mėnesį, na o jeigu riebalų gaudyklė naudojama kiek rečiau, tuomet gali užtekti ir kelių kartų per metus.