Ką reikėtų žinoti apie SEO?

Ką reikėtų žinoti apie SEO?

SEO žodis yra žinomas daugumai IT specialistų, kurie dirba su internetiniais puslapiais. Šis žodis verčiamas į ,,paieškos sistemų optimizavimas“. Tai procesas, kurio metu tobulinama svetainė, kad ji sulauktų kuo daugiau naujų lankytojų ir būtų matoma internete. Kuo geresnis Jūsų puslapio matomumas, tuo daugiau dėmesio sulauksite iš potencialių klientų.

Kodėl SEO svarbus rinkodarai?

SEO yra pagrindinė skaitmeninės rinkodaros dalis, kadangi kiekvienais metais yra atliekama milijardai paieškų. Paieškos yra dažnai pagrindinis prekių ženklų skaitmeninio srauto šaltinis. Didesnis matomumas paieškos sistemose ir aukštesnis reitingas gali padėti aplenkti konkurentus ir atnešti didesnį pelną.

Išsamūs rezultatai gali padidinti matomumą ir pateikti vartotojams daugiau informacijos apie įmonę tiesioginiuose rezultatuose.

Kaip veikia SEO?

Paieškos varikliukai naudoja robotus, kurie tikrina žiniatiklio puslapius, iš kurių gali pereiti iš vienos svetainės į kitą, bei surinkti informaciją apie tuos puslapius ir įtraukti juos į indeksą. Tai panašiai kaip bibliotekoje, yra rodyklės, kurios nuveda Jus iki norimos knygos.

Tuomet algoritmai išanalizuoja indekso puslapius ir atsižvelgia į visus reitingavimus, bei nustato kokia tvarka turėtų būti rodomas puslapis paieškos sistemoje pagal tam tikrą užklausą.

Pirkdami mokamas reklamas iš ,,Google“ Jūs savo puslapiui tikrai nepagerinate reitingo, o tik iškeliate jį trumpam laikui į viršų, už tam tikrą mokestį. Dėja, bet paieškos sistemoms mes negalime sumokėti, kad gautumėme aukštesnius reitingas natūralioje paieškoje, o tai reiškia, kad norint iškelti puslapį į viršų, reikės padirbėti.

Norint geriausiai optimizuoti puslapį, reikėtų užtikrinti, kad Jūsų puslapyje yra talpinami SEO tekstai, aprašomos prekių kategorijos, atliekamas žodžių tyrimas, optimizuojamas kodas, kad puslapis krautūsi greičiau, bei pati svetainės architektūrą.

SEO svarbu tekstai

Jūsų puslapis nebus gerai indeksuojamas, jeigu jame nėra vidinių straipsnių. Jums reikėtų patalpinti bent po vieną straipsnį per mėnesį, kuriame panaudotumėte vidines nuorodas į tam tikrus puslapius. Tarkime pardavinėjate sodo medelius, tad galite rašyti tekstus susijusius su sodininkyste ir tekste reklamuoti savo produktą. Taipogi tekste uždėkite vidines nuorodas į tam tikrą puslapio nuorodą.