Kaip pasirinkti krovinių pervežimo partnerius?

Logistika- vienas svarbiausių dalykų tiekimo grandinėje

Šiandien norime pakalbėti apie vieną svarbiausių dalykų gamybos bei prekybos įmonėms tai tiekimo grandinė bei logistika. Gaminant, ar parduodant įvairias prekes, jas turime gauti greitai, kaip sakoma čia ir dabar. Tam reikalingi patikimi logistikos partneriai, kurie ne tik padėtų kasdienėje veikloje, tačiau nepavestų ir kėbliose situacijose, kuomet gyvybiškai svarbus krovinio pervežimas. Tad šiame straipsnyje trumpai aptarsime įmonių logistikos paslaugas, bei patarsime kokias geriau išsirinkti ir kaip su jomis pradėti dirbti.

Kroviniai skirstomi:

  • Pilni kroviniai – trumpiniu FTL. Tai kroviniai, kurie yra skirti vienam automobiliui.Jei kalbant apie pervežimus tentais, ar šaldytuvais, tai dažniausiai būna 33 euro padėklų krovinys, arba 24 tonu sveriantys kiti kroviniai ( tai yra maksimalus nurodytas krovinio svoris, jį viršijus galima gauti baudą), kurie nebūtinai yra ant euro padėklų, tačiau yra leistino svorio.
  • Daliniai kroviniai. Tai įvairūs ir smulkūs vienetai, kurie užima nuo 1 paletinės vietos priekaboje arba daugiau, tačiau nesudaro pilnai užkrauto automobiliu skaičiuojant. Kaip pavyzdys tai gali būti 8 paletiniai vienetai priekaboje ( jei nėra viršijamas leistinas svoris), iš 33 palečių. Tai reiškia, jog greičiausiai Jūsų krovinys bus prijungtas prie kitų – dalinių krovinių ir tik tuomet bus pristatytas Jums. Taip pailgėja pristatymo laikas, tačiau tai yra pigiausia opcija atsigabenti norimas prekes.

Dalinių krovinių pervežimas – sudėtingiausias procesas

Jei kalbame apie transporto vadybos darbą, kiekvienas sutiksite, jog pilnus krovinius valdyti yra daug paprasčiau nei užsiimti daliniais. Visų pirmą, tai reikalauja begalo daug kruopštumo ir tikslumo, o visų antrą – daugiau gali kilti nesklandumų. Kadangi suderinti reikia, netgi keletą, o kartais ir 10 užsakovų vienų metu. O tai gali atlikti tik žmogus, kuris turi pakankamai patirties transporte.

Kaip pasirinkti transporto partnerius?

  • Pirmiausiai, pasitikrinkite informaciją apie Juos Cargo vežėjų sistemoje. Jei neturite prie jos prieigos, tai taip pat galite padaryti internete. Jei yra skundai, pradelsti mokėjimai ir panašiai, rekomenduojame tokių įmonių vengti.
  • Nesivadovauti vien pigiausia kaina. Dažnas atvejis, kuomet logistikos įmonės vadovaujasi logika, paimti krovinį „bet kokia” kaina ir tik poto jį išvežti. O nepavykus, tiesiog pradėti ieškoti pretekstų kodėl tai įvyko. Tai įmonėms kainuoja labai daug laiko, pinigų, o galima prarasti klientus, arba gauti nuobaudas iš kitų įmonių.

O pats geriausias patarimas – bandyti skirtingus vežėjus ir surasti savo partnerius. Galite pradėti eksperimentuoti su neskubiais kroviniais, pasižiūrėti kaip bus įvykdytas darbas. Tai yra savotiškas bandomasis laikotarpis. Ši strategija yra patikrinta mūsų asmeniškai.