KAS SUDARO GEROS DARBINĖS APRANGOS KOMPLEKTĄ?

Darbinė apranga, kuri garantuoja saugų darbuotojų darbą, susideda iš daugelio komponentų. Tai ne tik darbo kostiumai, kombinezonai, avalynė, bet ir įvairių rūšių šalmai, veido-akių ir ausų apsauga, pirštinės ir panašiai. Ši apranga ne tik saugo dirbančiojo sveikatą jo darbo metu, bet ir leidžia jam jaustis laisvai. Visas darbo saugos priemones geriausia pirkti internetu, nes taip yra pigiau ir patogiau.

Ką privalo suvokti kiekvienas dirbantysis, dirbantis sudėtingomis sąlygomis?

Nors kiekvienas darbuotojas žino, jog įmonės vadovai, kurioje jis dirba, yra atsakingi už jo saugumą darbo metu, jis taip pat irgi turi prisiimti dalį šios atsakomybės. Juk jeigu jis atsainiai žiūri į savo saugumą, neatsargiai elgiasi, pats kelia sau pavojų darbo metu, tada jam jokia darbinė apranga vargu ar bus naudinga.

Be to, darbuotojai turėtų nepamiršti patys nuolat stebėti savo aprangos būklę, kad laiku galėtų pakeisti susidėvėjusius drabužius, avalynę ir kt. Kuo darbo aplinka yra rizikingesnė, tuo atidžiau reikia stebėti savosios aprangos patikimumą.

Kokia darbinė apranga turėtų būti, kai dirbama šaltame ore?

Jei dirbama tokioje aplinkoje, kurioje oras yra sušalęs iki daugiau penkių laipsnių šalčio, darbinė apranga turi būti šilta, apsaugoti nuo bendro sušalimo, rankų ir kojų nušalimo. Drabužiai turi ne tik apsaugoti nuo šalčio ir drėgmės prasiskverbimo, bet ir „kvėpuojantys“, padedantys išvengti prakaitavimo, kuris paskui gali sukelti peršalimo ligas. Žieminė avalynė irgi turi būti ne tik tvirta, bet ir šilta.

Kokiais darbo drabužiai turi būti aprūpinti kelininkai, miško darbuotojai ir suvirintojai?

Kai dirbama lauko sąlygomis, darbuotojai turi vilkėti drabužius, kurie apsaugo nuo stipraus vėjo ir lietaus. O jei dirbama keliuose ir gatvėse, kur dirbantys žmonės turi būti pastebimi jau iš tolo, darbo drabužiai turi atspindėti šviesą, kad būtų išvengta avarinių susidūrimų.

O jeigu tenka dirbti suvirinimo darbus, apsauginis darbo kostiumas turi visiškai dengti ne tik krūtinę, juosmenį bet ir klubus. Šio drabužio kišenes turi dengti antkišeniai, rankogaliai turi būti ankštai susegami, kaklas irgi aklinai užsegtas, kad nei prie riešų bei kaklo negalėtų patekti nė menkiausia kibirkštėlė.