Skyrybos – nemalonus gyvenimo etapas, kuris turi būti įvykdytas greitai, nesvarbu ar jos yra taikios, ar ne. Tad šiandienos straipsnyje norime pasikalbėti apie skyrybų priežastis ir kaip jas išgyventi. Kodėl jos įvyksta?
Supraskite priežastis
Galime rasti daugybę priežasčių, dėl kurių šeimos gali nuspręsti nutraukti santuoką. Kai kurios poros laikui bėgant išsisemia ir nebesijaučia esančios suderinamos. Kitos poros gali turėti neišspręstų konfliktų arba bendravimo problemų, dėl kurių sunku likti kartu. Be to, kai kurios šeimos gali turėti skirtingas vertybes ar tikslus, dėl kurių sunku išlaikyti sveikus santykius. Suradę problemą yra pirmas žingsnis ją ištaisyti. Jei jums ir jūsų partneriui kyla sunkumų, pasistenkite atvirai pasikalbėti apie problemą. Skyrybas gali sukelti finansinės problemos, neištikimybė ar kiti stresą keliantys veiksniai. Panašu, jog šios priežastys gali pasikartoti ir su nauju žmogumi, tad skirkite tam pakankamai laiko.
Nusprendus nutraukti santuoką
Jei vis dėlto nuspręsite nutraukti santuoką. Turėsite nuspręsti, kaip pasidalyti turtą ir skolas, kaip rūpintis vaikais ir kaip spręsti išlaikymo išmokų mokėjimo klausimus. Taip pat turėsite spręsti emocinius skyrybų padarinius. Šiuo sunkiu laikotarpiu svarbu turėti paramos sistemą.
Nebijoti kreiptis pagalbos ar prašyti informacijos
Jei svarstote galimybę nutraukti santuoką, yra daugybė šaltinių, galinčių jums padėti. Informacijos apie skyrybas galite rasti internete, knygose ir konsultavimo tarnybose. Taip pat galite pasikalbėti su skyrybas išgyvenusiais draugais ar šeimos nariais. Pokalbis su žmogumi, kuris išgyveno šį procesą, gali būti labai naudingas.
Koks greičiausias būdas nutraukti santuoką?
Kreiptis į teisininkus, kurie dirba būtent su skyrybų bylomis. Vieni jų skiriuosi.lt. Čia rasite teisininkų, kurie gali padėti kiekviename skyrybų proceso etape.
Kaip greitai bus užbaigta skyrybų procedūra priklauso nuo daug veiksnių. Lengviausias ir greičiausias būdas nutraukti santuoką – jei abi šalys susitaria dėl visų santuokos nutraukimo sąlygų, įskaitant vaikų globą, turto padalijimą ir sutuoktinio išlaikymo mokėjimą. Jei jūs ir jūsų sutuoktinis galite susitarti, galite pateikti prašymą nutraukti santuoką ne ginčo tvarka. Šio tipo skyrybos paprastai trunka trumpiau ir yra pigesnės nei ginčijamos skyrybos.
Jei su sutuoktiniu negalite susitarti, turėsite pateikti ieškinį dėl ginčijamų skyrybų. Šios rūšies skyrybos gali užtrukti ilgiau ir būti brangesnės nei neginčijamos skyrybos. Ginčytinų skyrybų atveju teismas sprendžia, kaip padalyti turtą ir vaikų globą.