Kokias paslaugas teikia odontologijos klinika?

Odontologijos klinikoje pacientams teikiamos įvairios paslaugos, įskaitant profilaktinę priežiūrą, restauracinę priežiūrą ir estetinę odontologiją. Profilaktinė priežiūra apima reguliarų valymą ir patikrinimus, kurie padeda išlaikyti sveikus dantis ir dantenas. Atkuriamoji priežiūra naudojama tokioms problemoms, kaip ėduonis ir dantenų ligos, gydyti. Kosmetinė odontologija gali pagerinti jūsų šypsenos išvaizdą balindama dantis arba koreguodama jų išsidėstymą. Pakalbėkime apie tai plačiau ir išsamiau.

Kas yra prevencinė priežiūra?

Profilaktinė priežiūra – tai reguliari dantų priežiūra, padedanti išsaugoti dantų ir dantenų sveikatą. Tai gali būti profesionali burnos higiena, gydymas fluoru ir plombavimas. Labai svarbu lankytis pas odontologą profilaktinės priežiūros tikslais, net jei šiuo metu neturite jokių dantų ar dantenų problemų. Taip yra todėl, kad daugelis dantų problemų, pavyzdžiui, ėduonis, gali išsivystyti nesukeliant jokio skausmo ar kitų simptomų. Reguliariai atlikdami profilaktinę priežiūrą, galite padėti išvengti šių problemų, kol jos dar neprasidėjo.

Kas yra atkuriamoji priežiūra?

Atkuriamoji priežiūra taikoma jau atsiradusioms burnos problemoms gydyti. Tai gali būti plombos, vainikėliai, tiltai ir dantų implantai. Atkuriamoji priežiūra taip pat gali būti naudojamas dantenų ligoms gydyti.

Kosmetinė odontologija – tai priežiūra, kuri naudojama jūsų šypsenos išvaizdai pagerinti. Tai gali būti dantų balinimas ir breketai. Kosmetinė odontologija nėra būtina dantų sveikatai užtikrinti, tačiau ji gali padėti labiau pasitikėti savo šypsena.

Daugelis gali pagalvoti, jog estetinė odontologija yra aktuali tik įžymybėms arba viešumoje esantiems . Tačiau kosmetinė odontologija gali būti naudinga visiems. Jei nesate patenkinti savo šypsena, estetinė odontologija gali padėti jums jaustis geriau.

Kas kiek laiko verta atlikti burnos higieną?

Rekomenduojama kas šešis mėnesius profilaktiškai apsilankyti pas odontologą. Tačiau jei turite dantų ar dantenų problemų, gali tekti lankytis dažniau. Pavyzdžiui, jei sergate dantenų ligomis, odontologas gali rekomenduoti jums ateiti atlikti procedūrą kas tris mėnesius. Profesionali burnos higiena turi būti atlikta laiku.

Kaip ir minėjome, per ilgai uždelsus tarp vizitų gali atsirasti rimtesnių problemų. Jei jums ištiko skubi odontologinė nelaimė, pvz., skauda dantį arba lūžo dantis, kuo greičiau kreipkitės į odontologą. Neatidėliotina dantų priežiūra gali padėti numalšinti skausmą ir užkirsti kelią tolesniems dantų pažeidimams.