Plytelės: ką reikia apie jas žinoti?

Atliekant remontą, gali kilti labai daug klausimų ir neaiškumų. Vieni iš jų gali būti susiję su plytelėmis. Kadangi jų rūšių yra pačių įvairiausių, gali kiti dilema, kokias jas išsirinkti vienoje ar kitoje buto patalpoje. Kas tinka vonios kambariui, nebūtinai turi tikti virtuvėje, tad verta žinoti tam tikrus dalykus, kad būtų lengviau išsirinkti tinkamai.

Plytelių paskirtis

Turbūt iš pirmo žvilgsnio pamačius begalę plytelių sunku pasakyti, kurios skirtos voniai, kurios virtuvei, su kuriomis galima atlikti išorinius darbus, tai yra kloti balkonus ar terasas. Kad nustatyti jų paskirtį, reikėtų pasigilinti į technines savybes, nes nebūtinai, kurios plytelės labiau tiktų voniai gali būti naudojamos grindų klojimui, bet negali būti klijuojamos sienos ir atvirkščiai. Bet patys gamintojai derinasi prie pirkėjų, kurie dažnai plyteles renkasi ir pagal grožį, kad derėtų su namuose kuriamu įvaizdžio ir plytelės  derėtų tarpusavyje. Tad tiek sienoms, tiek grindims gali gaminti panašaus rašto, spalvos ir kitų norimų detalių, bet kartu, jų techninės savybės skiriasi. Bet jeigu labiau pasigilintume į plytelių išorines tekstūras pastebėtume, kad grindims skirtos plytelės yra matinės. Jos gaminamos tokios, nes nėra tokios slidžios kaip blizgios.

Dizaino subtilybės

Ieškant plytelių internetu arba nuvykus į prekybos centrą akys gali raibti nuo jų įvairovės. Skirtingi raštai, spalvos ir dar daug kitų įvairiausių detalių. Bet plytelės yra skirstomos į dvi kategorijas, tai yra klasikines ir modernias. Kadangi žmonės dažniau renkasi klasikinių tipų, tad jų galima rasti kiekvienoje plytelių parduotuvėje arba internetinėje parduotuvėje ir jų pasirinkimas bus labai didelis. Modernus stilius turėtų būti derinamas prie namuose vyraujančio interjero, tad būtų puiku, kad plytelių spalva arba raštas kažkiek primintų ir kambariuose vyraujančius ornamentus, spalvas ar panašius dalykus. Taip bus galima sukurti vientisą harmoniją, kuri puikiai derės visumoje ir nebus to, kas nedera tarpusavyje.

Plytelių klojimas

Tai vienas iš svarbiausių aspektų, kuris lemia, kaip ilgai plytelės tarnaus. Jeigu jos bus sudėtos nekokybiškai, tai ilgainiui galima tikėtis jų išsikreipimo, pakylimo ar dar kitų panašių dalykų. Tad jei nesate profesionalas ir šioje srityje nenusimanote, verčiau į pagalbą reikėtų kviestis specialistus, kurie darbą atliks kokybiškai. Tinkamai išklotos plytelės galės jus džiuginti ne vieną dešimtmetį, tad taip galėsite sutaupyti nemažai, nes apie jų koregavimą ar keitimą galėsite visiškai pamiršti. Aišku, labai svarbu rinktis ir kokybiškas plyteles, kad ilgainiui jų paviršius nenusidėvėtų ir jų priežiūra būtų pakankamai lengva.