Ar oras-vanduo šildymas išgelbės nuo didelių sąskaitų?

Besikeičianti ekonominė situacija turi daug įtakos šildymo sezonui: brangsta visų rūšių kuras, tad daugelis gyventojų suka galvas, kaip sutaupyti. Šiame kontekste vis labiau populiarėja oras-vanduo šildymas, kuris padeda sumažinti sąskaitų dydį ir užtikrina patogumą bei komfortą namuose šaltojo sezono metu.

Ekonomiją užtikrina veikimo principas

Oras-vanduo sistemos negamina šilumos, o ją surenka iš aplinkos. Vadinamasis šilumos siurblys surenka ir aplinkos šiluminę energiją ir perduoda ją vandeniui. Vyksta energijos manai, tačiau šiluma nėra gaminama, kaip tai vyksta, pavyzdžiui, kieto kuro ar dujiniuose katiluose. Dėl to oras-vanduo šildymas yra ekonomiškas ir efektyvus. Tiesa, renkantis šilumos siurblį reikia atkreipti dėmesį į jo pajėgumą. Tie siurbliai, kurie efektyviai geba surinkti temperatūrą iš aplinkos ir jai nukritus žemiau dešimt laipsnių, kainuoja brangiau, tačiau tokia investicija ilgalaikiu laikotarpiu apsimoka.

Beje, oras-vanduo sistemos gali būti naudojamos ir karštam vandeniui ruošti. Itin ekonomiškai jos veikia vasarą, kai lauke temperatūra aukštesnė.

Nuolat tobulinama technologija

Nors pagrindinis principas oras-vanduo sistemose yra gana paprastas, technologija yra nuolat tobulinama. Dėl to oras-vanduo šildymas tampa vis efektyvesnis, ekonomiškesnis ir draugiškesnis aplinkai. Paprasčiau tariant, modernūs šiuolaikiniai oras-vanduo šilumos siurbliai suvartoja mažiau elektros energijos. Tai užtikrina įvairūs sprendimai, o vienas jų yra automatinis valdymas. Tai suteikia ne tik patogumą, bet ir galimybę pritaikyti šildymą prie asmeninių poreikių, gyvenimo ritmo, o kartu – ir sutaupyti.

Parama šilumos siurbliams

Sutaupyti galima ir įsirengiant šilumos siurblį. Oras-vanduo šildymas yra ekologiškas ir švarus, todėl tokių šilumos siurblių naudojimas skatinamas paramos programomis. Jei renovuojate šildymo sistemą ir pakeisite seną taršų katilą šilumos siurbliu, galite gauti kompensaciją, kuri padengs nemažą dalį išlaidų sistemai ir jos įrengimui. Tai puikus būdas pasirūpinti ekonomiška šildymo sistema ir sutaupyti.

Taupo ne tik pinigus, bet ir laiką

Vis dėlto oras-vanduo šildymas yra naudingas ne tik finansiškai, bet ir laiko prasme. Kieto kuro, dujiniai ir kiti katilai savo patogumu negali prilygti šiam šildymo būdui. Šilumos siurblys oras-vanduo yra valdomas automatiškai, todėl jį naudoti labai paprasta. Veikimo principas yra pagrįstas energijos manais, todėl nevyksta degimo procesas, o tai reiškia, kad nėra taršos įrenginio viduje ir poreikio jį valyti. Paprasčiau tariant, oras-vanduo šilumos siurbliai praktiškai nereikalauja priežiūros, o jų tarnavimo laikas siekia ne vienerius metus.

Maža to, paprastas ir greitas yra tokių siurblių įrengimas. Dažniausiai tam prireikia vos poros dienų ir jau galima mėgautis komfortiška šiluma namuose. Oras-vanduo šildymas nereikalauja tokių sudėtingų inžinerinių sprendimų kaip dujotiekio atvedimas ar kamino statybos, todėl įrengimas yra greitas ir santykinai pigus. Rinkitės šį patikimą šildymo būdą namams ir mėgaukitės komfortu bei nedidelėmis šildymo sąskaitomis.