Viskas, ką turėtume žinoti apie žiedų su deimantais skaidrumą

Spalvotuose deimantuose yra priemaišų arba struktūrinių defektų, dėl kurių atsiranda spalva, o gryni arba beveik gryni deimantai yra skaidrūs ir bespalviai. Dauguma deimantų priemaišų pakeičia anglies atomą kristalinėje gardelėje, vadinamą anglies trūkumu. Deimanto skaidrumas yra tik tai, kiek šviesos jis praleidžia pro jį. Daugeliu atvejų deimantas bus skaidrus. Peržvelgti deimantą yra daug sunkiau. Jei deimantas yra tikras, jo vidinė kristalų struktūra laužys šviesą įvairiomis kryptimis, o ne tiesia linija.

Deimantų jungtys laikomos tokioje tvirtoje struktūroje, kad visa šviesa praeina aplink juos, todėl deimantai atrodo skaidrūs. Anglyje ir grafite šviesa įstrigo tarp atomų, todėl jie atrodo tamsūs ir nepermatomi. Kiek skaidrus yra deimantas? Deimanto spalva nurodo, kiek jis skaidrus ar geltonas. Paprastai aukščiausios kokybės deimantai yra visiškai bespalviai, o žemesnės kokybės deimantai dažnai gali turėti šiek tiek geltoną atspalvį. Ar deimantai turėtų atrodyti aiškiai? Įprastas skaidrus deimantas yra skaidrus dėl kristalinės struktūros, leidžiančios šviesai prasiskverbti pro jį. Nors deimantas gali būti skaidrus, jis vis tiek gali atrodyti ne toks švarus, jei jame yra per daug natūralių trūkumų. Teigiama, kad tokie akmenys yra mažo skaidrumo.

Skaidrūs žiedai su  deimantais yra populiariausi ir todėl brangiausi. Daugelis deimantų turi natūralių identifikavimo savybių, kartais vadinamų „inkliuzais“, pavyzdžiui, įbrėžimais, mineralų pėdsakais ar kitomis smulkiomis savybėmis, kurios gali sumažinti tyrą deimanto grožį. Kuris akmuo skaidrus? Tipiški skaidrių arba skaidrių brangakmenių pavyzdžiai: kalnų krištolo kvarcas, puikios kokybės deimantas, korundas. Kas lemia skaidrumą? Objektų skaidrumas ir neskaidrumas priklauso nuo to, kaip šviesos bangos sąveikauja su tų objektų medžiagomis. Šviesos bangos sukelia paviršiaus atomų virpesius, kurie yra absorbuojami, perduodami arba atsispindi. Skaidrumą lemia šviesos bangų perdavimas.

Norėdami pradėti teisingai: pats deimantas nešviečia, jis atspindi šviesą, kuri suteikia jiems nuostabų blizgesį. Tai turi trys pagrindinės priežastys: vidinis atspindys, refrakcija ir dispersija. Ar F spalvos deimantas yra geras? Išvada. F spalvos deimantai atrodo fantastiškai, beveik visiškai bespalviai, idealiai tinkantys tiek baltiems, tiek spalvotiems metalams. Kaip pigiausia spalvų klasė bespalvėje deimantų spalvų skalės srityje, F spalvos deimantas siūlo šiek tiek geresnę vertę nei D arba E deimantas.