Tinkamas grandininių pjūklų grandinės pasirinkimas

Jeigu turite grandininį pjūklą ir atėjo metas atsinaujinti, labai svarbu, kokią grandinę jam parinksite. Tinkamų grandinių įsigijimas padės išnaudoti visas pjūklų galimybes ir garantuos optimalų prietaiso veikimą.

Pjūklų grandinės šiuo metu parduodamos labai įvairios. Norėdami išsirinkti pačią tinkamiausią turimam pjūklui, reikės žinoti grandinės žingsnį, plotį ir varančiųjų grandžių skaičių. Kai tai žinosite, visa kita priklausys tik nuo to, ko tikitės iš pjovimo.

Kaip sužinoti grandinės žingsnį?

Tai yra vidutinis atstumas tarp dviejų pjūklų grandinės kniedžių. Šnekamojoje kalboje meistrai atstumą gali vadinti anglišku terminu „pitch“. Žingsnio reikšmės gali būti: 1/4, .325, 3/8 arba .404. Šiuos žymenis reikėtų paversti milimetrais. Tai būtų 6,35 mm (1/4 „pitch“), 8,25 mm (.325 „pitch“), 9,32 mm (3,8 „pitch“) ir 10,26 mm (.404 „pitch“).

Šiuos žymenis greičiausiai išvysite kreipiamojoje pjūklo juostoje. Jeigu ant savo prietaiso nieko panašaus nematote, geriausia bus, jeigu į prekybos vietą atsivešite savo senąją grandinę ir duosite šiuos matmenis išmatuoti parduotuvės konsultantui. Pačiam atlikti tai gali būti kiek per sudėtinga.

Kaip žinoti grandinės plotį?

Matuoklis bus varančiųjų grandžių storio. Plotį labai svarbu žinoti, nes pjūklų grandinės turi tinkamai įtilpti į kreipiamąsias juostas. Plotis gali būti pažymėtas tokiais skaičiais: .0.43, .050, .058 arba .063. Šie rodmenys taip pat turėtų būti nurodyti  ant kreipiamosios juostos. Jei ne – vėlgi kreipkitės į pardavėją, kad sumatuotų.

Na, o pjūklų grandinės ilgis apskaičiuojamas, remiantis žingsnių bei varančiųjų grandžių skaičiumi. Grandžių skaičius dažniausiai nebūna nurodomas nei ant kreipiamosios juostos, nei kur kitur grandininiame pjūkle, todėl tai reikės suskaičiuoti rankiniu būdu.

Grandinės pasirinkimas pagal dantukus

Klientų tarpe vis dar tenka išgirsti tokias mintis, kad, kuo agresyvesni ir aštresni grandinės dantukai bus – tuo stipriau pjūklas pjaus, atliks savo funkciją. Bet tai netiesa. Kiekvienam pjūklui turi būti pritaikoma būtent jam tinkanti grandinė ir tik tuomet prietaisas galės dirbti visu pajėgumu.

Šiuo metu jūs galite įsigyti pjūklų grandines su:

  • viso dydžio pjovimo dantukais. Tokios grandinės kuo puikiausiai skaido medienos pluoštus bei užtikrina greitą ir efektyvų spygliuočių ar kitos minkštos medienos pjovimą.
  • pusės dydžio pjovimo dantukais. Tokios grandinės kampai bus šiek tiek suapvalinti. Tai padeda palaikyti aštrumą pjaunant kietą ar suledėjusią medieną. Pjovimo dantukai taip greit neatšimpa. Taip pat tokios grandinės idealiai pasitarnauja dirbant nešvarioje aplinkoje
  • drožimo dantukais. Grandinė su tokiais dantukais labai panaši į pusės dydžio pjovimo dantukus turinčią grandinę. Tik jos darbinis kampas labiau suapvalintas.

Kai išsirinkti reikiamą grandinę darosi sunku, visada siūlome konsultuotis su profesionaliais pjūklų dalių pardavimo atstovais. Tik jie turi reikiamos patirties ir gali nuoširdžiai padėti jums išsirinkti.